Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Életveszélyes fenyegetés a...

Életveszélyes fenyegetés a Facebookon. Mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kapott egy számára ismeretlen valakitől egy olyan messenger üzenetet, hogy x napon véged! Elkövette azt a hibát, hogy letiltotta és kitörölte. Később bement a rendőrségre, ahol azt mondták, hogy így nem tudnak mit tenni. Kérdés: elvileg a face szerverei mindent megőriznek, egy életveszélyes fenyegetésnél hol van az az ingerküszöb, amikor már a rendőrség nyomoz és akár beszerzi a face-től is az adatokat?
2023. aug. 22. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Hát ezt kb semennyire.
2023. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem veszik komolyan s nem is szabad az ilyet komolyan venni. Ez idegbetegből kijött a düh, ennyi az egész. Tudod, amelyik kutya ugat az nem harap. Ne parázzon az ismerősöd.
2023. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire. Egyik ismerősöm járt hasonlóan, tett is feljelentést, de visszautasította a rendőrség, hogy ez nem bűncselekmény.
2023. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Bezzeg aki Bohar Danika geoladajat rejtette el Orban Viktor miniszterelnok ur anuszaba, az masnap mar benn ucsorgott az elozetesben
2023. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
#4 Hát, Kövér Laci bácsi is megmondta cirka 34 évvel ezelőtt: ahol a rendőr bére magasabb a tanárénál az rendőrállam.
2023. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A rendőrség csak akkor foglalkozik vele, ha a fenyegetésnek van alapja, megvalósításának van realitása. Például ha az utcán megtámad egy férfi de el tudsz menekülni, majd rádír hogy tudja hol laksz és meg fog ölni, akkor a fenyegetettség valós, és a rendőrség is foglalkozik vele (vagy legalábbis kellene hogy foglalkozzon vele :D).

Ellenben ha random valaki rádír ilyen szöveggel, annak semmilyen valós alapja nincs, nem állapítható meg hogy valaki csak hülyéskedik vagy valóban veszélyben van-e az életed, így ezekkel az üres fenyegetőzésekkel nem foglalkoznak, nem is kell velük foglalkozniuk.

Elméletben kikérhető a facebooktól a levelezés, de én úgy tudom, hogy ezt csak komolyabb ügyek esetében szokás vagy lehet megtenni. Például ha valaki tömeggyilkosságra vagy terrorcselekményre készül, akkor a fb kiadhatja az illető adatait, de mindenféle random fenyegetésnél biztosan nem fordul hozzájuk a rendőrség.

2023. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Ellenben ha random valaki rádír ilyen szöveggel, annak semmilyen valós alapja nincs, nem állapítható meg hogy valaki csak hülyéskedik vagy valóban veszélyben van-e az életed, így ezekkel az üres fenyegetőzésekkel nem foglalkoznak, nem is kell velük foglalkozniuk."


Kiveve, ha csokos vagy, mint pl Bohar Danika, akkor mar masnap elozetesben leszel

2023. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire. A "rendőrség" nem foglalkozik a bűncselekményekkel.
2023. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy 10 éves hülyegyerek szórakozik, az meg ne is büntethető.

Legközelebb csinálj screenshotot, nyomtasd ki és úgy tegyél írásban feljelentést. Akkor mindenképpen indul egy ügy, de hogy eredményre vezet-e a nyomozás, azt ki tudja?

De legalább te többször is mehetsz kihallgatásra és fontosnak érezheted magad.

2023. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem én voltam az érintett, hanem a barátnőm egy ismerőse. Én mondtam, hogy hülyeség volt tiltani és törölni, de sajnos megtette. A kérdés igazából csak arra irányult, hogy mi az az ingerküszöb, amit a hatóság komolyan vesz? De ezek szerint én is bárkit megfenyegethetnék nyakló nélkül következmények nélkül?
2023. aug. 23. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!