Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrségre bejelentés...

Ha a rendőrségre bejelentés érkezik a 112 ről, hogy autókkal motorosokkal gyorsasági versenyeket tartanak. Ez esetben a rendőrségnek mi a feladata? Lehet erre akció terveket készíteni?l Ha rendszeres és éjszaka folynak ezek a versenyek.

Figyelt kérdés
2023. aug. 27. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyi járőrt, aki ügyeletben van, kiküldik, ha olyan helyzet, kér erősítést.
2023. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Már megint te? Elmondtuk már legutóbbis, senkit nem érdekel. Füldugó.
2023. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Budapesten elterjedtek olyan pletykák, miszerint a nem régen történt Árpád hídon történt halálos balesetet megelőzően már több bejelentés érkezett a rendőrségre. Most folynak már rendszeres ellenőrzések, de ehhez miért kellett egy embernek meghalnia? És nagyon divattá vált ez a gyorsasági versenyek megrendezése éjszakánként több városban is, ahol a rendőrségi eljárások eredménytelenek, legalább is jelenleg. Én Visegrádról írok, ott élek, itt az önkormányzat ilyenért hozott egy rendeletet, és a motorkerékpárokat kitiltotta azon utcákból ahol a versenyek megtartására lakossági bejelentések érkeztek, de a rendőrség eredménytelen volt az ügyben. Az 1/1 válaszolónak üzenem ha ezek közé a versenyzők közé tartozol, Isten vegye el az életedet.Mert ti egy életveszélyes dolgokat csináltok. Az ilyen állatok nem érdemlik meg azt hogy az élők között legyenek.
2023. aug. 27. 09:37
 4/12 A kérdező kommentje:
3/4 Miről beszélsz? Honnét ismersz? Eddig még soha nem fordultam ehhez a fórumhoz. Szerinted jogszerűek ezek az örült törvénysértések? A törvénysértések azok mehetnek, akiket zavar,azok menjenek a híd alá. Szerinted.Akik aggodnak értetek azok írnak, hogy ne kerüljön több emberéletébe a ti törvénytelenségetek.
2023. aug. 27. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

"itt az önkormányzat ilyenért hozott egy rendeletet, és a motorkerékpárokat kitiltotta azon utcákból ahol a versenyek megtartására lakossági bejelentések érkeztek, "


Ez a világ legnagyobb hülyesége volt az önkori részéről...


Aki abban az utcában lakik vagy ott lenne dolga, és mocija van, az most menjen gyalog?


Az Árpád hídon történteknél VÉLETLEN volt a biciklis halála...


A rendőrségi eljárások azért eredménytelenek, mert lehetetlen tettenérni őket... ahhoz túl jól szervezettek.. .

Mindig a legutolsó pillanatban dötenek a helyszínről , csak a beavatottak tudnak a versenyekről, vannak figyelők, akik a rendőrségi csatornákra állnak rá és értesítik a résztvevőket, ha jönnek a zsaruk...

És ezek a "versenyzők" nem hülyék...


Én - személy szerint - nem szeretem a Halálos Iramban sorozatot, mert nem a valóság, annyiban, hogy a zsaruk azért korántsem annyira hülye, tehetelen idióták, ahogy a sorozat beállítja őket, az utcai törvénysértőkből meg valóságos népi hősöket csinál a filmsorozat... de ez az én problémám.....


Annyit azonban mégis a sorozat javára kell írni, hogy csak a filmbéli módszer lehet eredményes: ha esetleg a rendőrség beépítene valakit az utcai versenyek világába, akkor tetten lehetne érni őket... na akkor igen.

Akkor meg lehetne állítani őket.


De máshogy nem.

2023. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

5/5 válaszához.Boszi hogy hozzá szólok, de nem vagyok rendőr de nekem is lehetnek elképzeléseim. Az Árpád hídi halálos baleset igen az nem szándékos baleset volt, de a szabálysértő gépkocsivezető okozta a balesetet mert versenyzett!


A Visegrádi motorosok kitiltását én nem ismerem, de biztosan lehet megoldás az ott lakóknak a behajtására, de szerintem hogy oda elfajultak a dolgok annak biztos hogy voltak már előzményei is. Tiltott versenyek amely napi szinteken zajlanak, ott ezt a kitiltást kell alkalmazni, Azért az mégsem járhatja, hogy éjszaka a versenyek miatt fáradtan menjenek az emberek dolgozni, mert éjjel zavarják őket, és nem tudják magukat kipihenni.Ebbe bizonyára egyet értünk.


Szerintem a rendőrségnek számos megoldása lehetséges az ilyen veszélyes versenyek felszámolására. Kérhetnek másik rendőrségtől segítséget, éjszaka naponta civil ruhában megfigyelések az eseményekről, biztosan megoldható titokban felvett videók stb. Tehát szerintem ha a rendőrség véget akar vetni egy szabálytalan versenynek azt megtudja oldani.


Végül elszomorító az hogy valaki e fórumhoz fordul, és olyant írnak a rendőrségtől, hogy beleszarhatok a szádba???? Ez mi egy rendőrtől. Kérem ezért olyan a közbiztonságunk amilyen mert a rendőrség közömbös minden ügyben.

2023. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Justinianus ***** válasza:
0%

"Az Árpád hídon történteknél VÉLETLEN volt a biciklis halála."

Az neked még nem jött át, hogy éppen az a baj a közúton rendezett gyorsulási versenyekkel, hogy valaki VÉLETLENÜL meghal?

(Mármint egy kívülálló, mert a résztvevő meg is érdemli.)

2023. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Az neked még nem jött át, hogy éppen az a baj a közúton rendezett gyorsulási versenyekkel, hogy valaki VÉLETLENÜL meghal?"


Nem, baszki... mert a gyorsulási versenyeket nem azért rendezik, hogy valaki meghaljon!!

Ha ilyen történik, az véletlen!


"Kérhetnek másik rendőrségtől segítséget, éjszaka naponta civil ruhában megfigyelések az eseményekről,"


A saját körzetnek (rendőrségnek) is van elég baja, nem tudnak embereket kölcsönadni..... tudod, létszámhiány......


Hol akarsz megfigyeléseket végezni?

Pont arról a szól a dolog, hogy nem tudják, hol lesznek a "versenyek", csak a beavatottak tudják....


Vagy le akarsz záratni minden 2 vagy 4 sávos útszakaszt, arra hivatkozva, hogy hátha ott lesz a "verseny", mert az útszakasz alkalmas ilyenre?

Nem kapnál rá engedélyt....a feltételezés nem elég.

2023. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 árokpart ***** válasza:
28%
2-es Nem egészen, mert közúti közlekedés veszélyeztettségének bűntette.
2023. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 árokpart ***** válasza:
55%
8-as Térfigyelő kamerák szinte már majdnem mindenhol vannak.
2023. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!