Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségen a nyomozónak ban...

Rendőrségen a nyomozónak ban valami külön végzettsége, vagy ugyanolyan rendőr, mint a többi?

Figyelt kérdés

A legtöbb rendőr ilyen rendőrtiszti iskolába járt. Vagy tudok átképzett határőrökről is.


De azt kétlem, hogy ezeknek egyetemi végzettsége lenne. Akkor nem lennének ilyen hülyék.


2023. aug. 29. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanolyan rendőr, mint a többi, csak nyomozó.

Van külön végzettsége. Egyetemet végez, pl. a Közszolgálati egyetem bűnügyi szakán végez. Itt láthatsz is róla egy videót (az oldalon lefelé a negyedik):

[link]

2023. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudok róla, meg azt is, higy marha nehéz bekerülni. De én szerintem az összesnek nincs ilyen végzettségge. Amilyen hülyéķ, kétlem, hogy komolyabb végzettségük lenne. Meg azt is, hogy ez az egyetem kitermel ennyit, mint ahányan vannak.
2023. aug. 29. 21:01
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nyomozó, az egy beosztás, kérdező!


Nem feltétlenül kell tisztnek lenni hozzá....


De azért arról tudjál, hogy a legtöbb nyomozó az NKE (ami egyetem) valamilyen szakirányát végzi el.

És azt is jó ha tudod, hogy ha tiszthelyettesként vagy nyomozó, akkor azért előbb-utóbb elküldenek az NKE - re.

Úgyhogy de, egyetemet végez a legtöbb nyomozó.


A határőrt - elsősorban - járőrnek képzik át, a rendfokozattól függően.

Persze a tiszti állománynak itt is több lehetősége van...



"Akkor nem lennének ilyen hülyék."


Szerintem neked mindössze előítéleteid vannak a nyomozókról, de - szakmai tudáson alapuló - reális tapasztalatod nincs.


Ha ez alapján nézed hülyének a nyomzókat, az leginkább Téged minősít.

2023. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akinél voltam tanúkihallgatáson nem a legélesebb kés a fiókban.
2023. aug. 29. 21:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


És ezt mégis miből gondolod?

2023. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Amit és ahogyan mondott, viselkedett. Csak nem volt kedvem kijavítgatni. Jogszabályokat én jobban ismerem... Azt sem tudja, hogy pszichológus is lehet doktor, meg hogy a pszichiáter orvos. De attól még nem ugyanaz a kettő. Ez csak egy példa.
2023. aug. 29. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
A helyzet világos. Van egy bűnöző akit zavart ahogy a rendőrök kihallgatták és most azzal próbál meg kompenzálni, hogy egy ilyen fórumon kérdést ír ki róluk, hogy miért hülyék.
2023. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jogszabályokat én jobban ismerem... "



Azért ez nem biztos. De ha még így is lenne, akkor se legyél azért annyira oda magadtól....


"Azt sem tudja, hogy pszichológus is lehet doktor, meg hogy a pszichiáter orvos. De attól még nem ugyanaz a kettő. Ez csak egy példa."


De tudja.

Attól, hogy te értelmetlennek tartod a kérdéseit, még simán lehet, hogy nyomozati szempontból megvannak az okai... csak ezt nem hozza a tudomásodra.


"Rémlik, hogy a tanú meg a vádlott nem ugyanaz?"


És azt tudod, hogy a tanúból simán lehet még vádlott is akár?

2023. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Arra reagáltam, hogy nem csak "bűnözők" mennek a rendőrségre...



Amúgy én tartom magam ahhoz, hogy szerintem ezek nem mindegyike végzett egyetemet. Lehet előléptettek stb., például emberünk a példa, pár éve még járőr volt. Egyetemmel szerintem nem lesz járőr. Itt is van ilyen rendészeti szskiskola érettségi után, szerintrm ilyet végzett a többség. Szimplán érdekelt volna, ennyi.

2023. aug. 30. 00:02
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg elég nyomorék vagy kérdező. Tipikus okoskodó tanú. Általában az ilyennek van 8 általánosa. Nyilván jól ismered a pszichiátriát belülről :D
2023. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!