Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek átvert vagy...

Szerintetek átvert vagy valóban segíteni akart a rendőr?

Figyelt kérdés

Komolyan zaklat egy házas alak. Nem mertem csinálni semmit, mert féltem, meg itt nem divat a feljelentgetés. Mjndenki javasolta, hogy szóljak a feleségnek, hátha leállítja, jobban ellenőrzi. Erre az lett a vége, hogy nemhogy tett volna valamit, hanem feljelentettek rágalmazásért.

Be kellett mennem kihallgatásra, ahol elbőgtem magam, meg elkezdett kérdezgetni, hogy mikortól ismerem stb. és igazából kiderült a sztori. Meg nagyon rendesek voltam velem.


Most az lett a vége, hogy az alak és a felesége, "hamis váddal", zsarol, hogy nem igaz, aamit mondtam. Alapjáraton hakis vád akkor lenne, ha feljelentettem volna. Meg nem tudom, mit vártak.

Én nem mertem mondani semmit, a rendőr javasolta...


A szüleimet megzsarolták, hogyha nem adják át részükre anyám egyik területét,.nem vonják vissza és "megyek börtönbe". Én természetesen nem vettem be, de ezek igen... Most én vagyok a szemet, hogy "nem fogtam be a számat, megcumiztattak". Az nem számít, mit művel velem. A felesége kitartott, persze, hogy falaz apuci szórakozásához. Egyrészt azt is nem tudom, mi jogon tette meg, hogy 23 évesen a szüleimet kezdte el üldözni, megzsarolni, meg mutogatni nekik a vallomásomat... Megőrülök. Anyámék nem akarják feljelenteni, hanem inkább odaadták neki ingyen használatra. Én egyszer leoltottam istenigazából, hogy nem adjuk el... Utána még neki állt feljebb és, hogy a "szüleimnek kellett elsikálni a szégyenemet, fogjam be a számat".


2023. szept. 1. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mész a böribe, ahol majd megtanulsz normális történeteket írni.
2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen bűnténnyel vádolnak?

Illetve ha jól értem, a rendőr csak annyit tanácsolt, hogy ne tegyél feljelentést. Azért mondhatta ezt, mert feleslegesnek érezhette. Ha csak annyi történik, hogy azok az emberek b*szogatják a családodat, akkor elsősorban el kéne kerülni őket, ennyi. Majd ha a közösségi médiában kezdenek el rágalmazni, meg dörömbölni az ajtón, akkor lesz ebből zaklatás.

2023. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miről beszéltek? Nem mondta, hogy ne tegyek feljelentést. Hanem kérdezgetett.


Az alak és a felesége jelentett fel rágalmazásért. Sajnos nem kell már közösségi médiában, elég volt privát emailben, mivel más elérhetősége nem volt, leírni mit csinál a férjecskéje.

2023. szept. 1. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Hu te nem vagy normális.

Érdekes ilyen dolgok általában a bolondokkal történnek.

2023. szept. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“ Szerintetek átvert vagy valóban segíteni akart a rendőr?”


“ Miről beszéltek? Nem mondta, hogy ne tegyek feljelentést. Hanem kérdezgetett.”


Mivel? Hogy kérdezgetett? Konkrétan ez a munkája, hogy egy kihallgatáson kérdezzen. Nem értem.

Téged feljelentettek

A nyomozó beidézett, hogy meghallgassa a te verziód.

Kikérdezett, meghallgatott


Mi a franc a kérdés? Mivel vert volna át?

2023. szept. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jog szerint rágalmazás az is, ha valakiről becsület csorbítására alkalmas valós tényt állítasz. De ez nem büntethető ha a valóság bizonyításának helye van, mert az közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke. Ebben az esetben neked jogos érdeked volt ennyi erélyességgel téged zaklató pasast leállítani. Kérdés az, hogy tudod-e bizonyítani a valóságot (azt, hogy zaklatott).


A rendőrség tanúként hallgatott kis? Mert az semmi…

Ha meg gyanúsítottként, akkor panaszt kell tenni a gyanúsítás ellen.


Btk.

Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


A valóság bizonyítása

229. § (1) A 226–228. §-ban meghatározott bűncselekmény miatt nem büntethető az elkövető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valónak bizonyul.

(2) A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.

2023. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!