Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek nem durva rágalmaz...

Szerintetek nem durva rágalmazás miatt házkutatást tartani valakinél? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bezzeg autólopással nem foglalkoznak. Nem kamu és nagyon elegem van ebből a bandából.


Egyik reggel 3 úriember becsengetett a telefonomért és a gépemért, nagyon kellemes volt pizsamában az ágyban fogadni őket... Fel lettem jelentve rágalmazásért.


Kb. 2 éve rám van szállva egy alak, ami a tavasszal nagyon elfajult durva zaklatássa, a nyáron meg tarthatatlanná vált. Nem akarom részletezni, de brutális volt, rettegtem, nyugodt napom sem volt, éjszaka az udvaromban tanyázott. Hiába szóltam neki, fenyegetett, őrjöngött. A szüleimet nem érdekelte. Több ismerősöm javaslatára, mivel már tényleg az a szint volt, szóltam a feleségének PRIVÁTBAN és kértem, hogy állítsa le, leírtam, mit csinál nagy vonalakban.


Ehelyett bementek a rendőrségre feljelenteni rágalmazásért. Meglepetésemre ez lett belőle. Kihallgatáson is csúnyán viselkedtek velem, meg hogy ha nem adom meg a telefonom kódját, kifizettetik velem a szakértőt... Elmondtam a kérdésekre, hogy miért csináltam, meg voltam ijedve, nem tudtam feljelenteni. Az lett a vége, hogy lefoglalták a telefonomat és a laptoponat, aztnígérték visszaadják. Mondták 2 hét múlva érdeklődjek miatta, ugyanis iskolához kellene. Az úriember szabadságon volt, kapcsolták az osztályvezetőt és az leszidott engem, hogy "ne is haragudjon kisasszony, de minket az nem érdekel, ha gondolja adjak be kérvényt", eddig ok, utána pedig, hogy "ha igazat mondott a vallomásábban akkor az xy úr is megütheti a bokáját, de miért mondta ezt és azt". Mondom természetesen igaz, de én nem ezért telefonáltam, nem szeretnék erről telefonban beszélni. Amúgy szerintem igazságtalanok voltak a kihallgatáson is, túl részletesen belekérdezett mindenbe, pedig nem akartam mindenről beszélni, nehogy utólag kiforgassa a szemét. Hiába nem akartam válaszolni, beleírta

a levél tartalmát a vallomásomba. Mondjuk a feljelentésben is benne volt.


Közben az alak tovább folytatja tevékenységét, semmit nem ért az egész. Valamint elkezdtek 2 naponta zaklatni és fenyegetni engem és a családomat a feleségével, hogy "börtönbe küldelek, nincs az a védőügyvéd, aki megvédene", "kedves XY, hamisan vádaskodott és ebből nagyobb baja lesz még, mert ez hamis vád", nem hagynak nyugtot nekünk. Nem vádaskodtam, megkérdezték, miért írtam a drágának, ami levelet ők vittek oda, ők akartak pert, nem én. A legdurvább az volt, hogy közölték, eltekintenek a rágalmazástól, ha anyám eladja nekik az egyik földjét egy "jelképes összegért". Most egyszer békéltető lesz majd.


Én ezt nem bírom tovább, a legjobb, hogy nemhogy megszabadultam volna tőle, hanem egyre rosszabb ez a mocsok. Nem én kerestem, csak azt akarom, hagyjon békén. Magamat emésztem, bárcsak elkerültem volna a mocskot.


2023. szept. 14. 13:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és azért nem jelentettem fel egyből, mert igaz volt, de nem olyan sok bizonyítékom, meg itt nem divat a feljelentgetés, illetve gondoltam úgysem megyek vele semmire. Mindenki a feleségét javasolta először, hátha az elhiszi, vagy szorosabban fogja.
2023. szept. 14. 13:32
 2/22 anonim ***** válasza:
Leírtak alapján te nem követtél el semmit. Te is feljelentheted zaklatás miatt ha bizonyítékod van
2023. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Maga a megalázás gáz. Plusz a nő ilyeneket is ordítozik, hogy "menjen pszichiátriára, ha ezeket igaznak vallja".


A szüleim is nagyon kiakadtak rajta, hogy mindezek után rendőröket küldött rám. Azok meg úgy tettek, mint egy bűnözővel kb.

2023. szept. 14. 13:48
 4/22 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem igazságtalanok voltak a kihallgatáson is, túl részletesen belekérdezett mindenbe, pedig nem akartam mindenről beszélni, "


LOL

2023. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mi LOL? 1,5 órán át ott voltam. Mondtam neki, hogy erről nem akarok beszélni. Utána az alak meg a felesége fenyeget, hogy ez meg miért oda tartozik...


Nem is értem a faszinak, miért kellett ez az egész.


Jelenleg nem tudok nevetni. Bárcsak ne is ismerném ezt a mocskot.

2023. szept. 14. 14:15
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tűnsz teljesen ártatlannak...
2023. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem kellett volna, de


1. amilyen durva, te is megpróbáltad volna valahogy leállítani


2. lehet nem a legokosabb döntés volt, sőt 100 %, de mindenki ezt javasolta.

2023. szept. 14. 14:31
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy ez valóban rágalmazás, megváltozott a törvény, nem kell hozzá nyilvánosság,.de ki a francom gondolt erre...
2023. szept. 14. 14:37
 9/22 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor számít rágalmazásnak, ha nem lenne igaz:


" szóltam a feleségének PRIVÁTBAN és kértem, hogy állítsa le, leírtam, mit csinál nagy vonalakban. "

2023. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"éjszaka az udvaromban tanyázott. "


Volt már...

2023. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!