Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért áll ebben az országban...

Miért áll ebben az országban bárki rendőrnek, azon kívül hogy egy minimális kis hatalmat kap amit tud fitogtatni más embertársain?

Figyelt kérdés
Ugye van ez a "hát én gyerekként mindig arról álmodtam hogy majd rendőrként bajbajutott embereken segíthetek" ami nyilván nem igaz. A rendőr az esetek 99%-ában nem tud vagy akar segíteni, ha kéne nincs ott, ha ott van, akkor csak tetézi az ember baját. Ha meg úgy van, akkor az elnyomó rezsimet szolgálja ki. Erre vannak. Egészséges lelkületű ember miért végzi ezt a munkát, mikor annyi minden mást is csinálhatna?
2023. szept. 15. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Én például azért szerettem volna, mert változatos munkának tartom ahol nincs két egyforma nap, nem az a monoton mikor beülsz egy irodába. De a relative kicsi fizu illetve az állam feltétel nélküli kiszolgálása miatt nem lettem.
2023. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudok olyan fiatalt is, aki a rendészeti pálya felé kacsingatott, csak látta, hogy ha úgy van, akkora rendőröknek parancsolnak az ország legnagyobb maffiája a kormány, hogy menjenek tanártüntetésre gyerekeket terrorizálni, aztán azt mondta hogy hát ezt ő inkább nem.
2023. szept. 15. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Tudod, mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul.
2023. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
aki nem jön a tanártüntetésre azoknak sajnos lefelé értékelem a dolgozatát , értem
2023. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Amiért bármely más országban.
2023. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Én azért akartam rendőr lenni, hogy segíteni tudjak másokon. Ha kiállítanak esetleg igazoltatni is vagy valami, hogy annyit tudjak mondani, hogy "most elengedem egy figyelmeztetéssel :)" és lássam a másik arcán is a kis mosolyt, hogy tényleg a lehetőségekhez mérten szebb lett a napja. Vagy ha járőrözni kell, akkor ha már úgy is ott vagyok az utcán, akkor esetleg 1-1 idős nőnek segítsek átkelni az úton, vagy cipelni a csomagját. Szerettem volna, ha tarthattam volna a Szolgálunk és védünk jelmondatot. A rendőrnek az embereket, a népet kell szolgálni, nem az aktuális hatalmat, ezt hiszem és vallom.

De hát nekünk (azt hiszem szerencsére) el lett ez magyarázva, hogy ez csak egy gyermeki ábránd, ha bármit csinálnék abból amit fent leírtam akkor kb meg is büntetnének. Elég nagy a szigor ott. Ha ki van adva, hogy 50 bírságot ki kell osztani, akkor nincs mese.

Inkább hagytam is az egészet, ha nem csinálhattam már azt amiért érdekelt volna ez az egész.

2023. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Én ugyan nem leszek sem a parancsnok, sem pedig az állam szolgája éhbérért. És ez bizony kétélű penge, mivel nem a népet, hanem a törvényt szolgálják, amit a jogalkotók, ergo az állam határoz meg. Ha azt mondják, hogy holnaptól tilos rágózni, és ennek a büntetése x összegű pénzbírság, akkor a rendőrnek nem lesz lehetősége mérlegelni. Persze ez egy szélsőséges példa, de remélem átment a válaszom lényege. Mellékesen hozzátenném, hogy akikkel nekem volt dolgom, mint rendőrök, abszolút jófejek voltak velem (tizenévesen ittasan beintettem egy közlekedő rendőrautónak, meglátták a visszapillantóból, és kérdőre vontak, mégis jó hangulatban búcsúztunk el, ahelyett, hogy bevittek volna). Szóval respect!
2023. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Én gazdasági büntetőjogászként szereltem fel.

Előtte ügyvédként védtem a gazdasági "fehér galléros" bűnözőket (csalókat, sikkasztókat, vesztegetőket).


Egyik reggel, amikor tükörbe néztem, olyan valakit láttam, aki soha nem akartam lenni: akkor hoztam meg a döntést: Börtönbe akarom őket záratni és nem kihozni onnan.

2023. szept. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy ezt tanúsíthatom, engem "rágalmazásért" jelentettek fel egy privát levél miatt, amiben elmondtam, hogy zaklatnak. Úgy tettek velem, mint egy köztörvénnyes bűnözővel, csapkodtak, ordítoztak, fenyegetőztek stb. Egy ilyen miatt játszották nekem a kemény zsarut. Aztán sík buta volt aki kihallgatott.
2023. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!