Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megmondhatja, ha az...

Rendőr megmondhatja, ha az illető volt már feljelentve/elítélve hasonlóért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel jelentettem egy szatírt és tudom, hogy xy ezért volt már elítélve is. Rákérdeztem, hogy volt-e már hasonló ügye és azt mondta nekem habozva, hogy NEM. Pedig felfüggesztettet kapott azokért és ha újra megteszi gondolom súlyosabb lesz a büntetés. Arra gondoltam, hogy nem adhat ki adatot róla, de akkor miért nem azt mondja...
2023. szept. 21. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2023. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván szerintem sem, de akkor miért nem az a válasz, hogy "sajnos erről nem adhatunk tájékoztatást" stb. Mint az, hogy NEM, amivel félretájékoztat.
2023. szept. 21. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert semmi közöd hozzá. Vagy ő sem tudja, mert mindent ő sem tud.
2023. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neki látnia kell a gépben. Amúgy mi ez a nagy felháborodás?,? Én csak azt mondom, hogy az lett volna a helyesebb, hogy "ilyen adatot nem adhatunk ki". Tehát akkor magyarul nem mondhatja meg? Olyantól kérdeztem volna, akinel kicsi fogalma is van.
2023. szept. 21. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lát mindent a gépen sem.
2023. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem momdhatja meg. Az előélet személyes adatnak minősül, az érintett és a hatóságok közül pedig senkise sem tartozik.
2023. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*kívül
2023. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arról sem, hogy visszaeső? Újságok is lehozták... Név nélkül
2023. szept. 21. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Semmit, azaz semmit. A bűnügyi nyilvántartás nem publikus, azt csak a hatóságok láthatják. Ja igen az újság is lehozta, név nélkül esetleg monogrammal amiből szintén nem derül ki az elkövető személyisége.
2023. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szuper.
2023. szept. 22. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!