Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megússza az újbudai rendőrgyil...

Megússza az újbudai rendőrgyilkos a börtönt? Azzal vádolja a rendőröket, hogy hibáztak, vagyis nem ismerte be a bűncselekményt. Hazudik is sokszor összefüggően.

Figyelt kérdés
Sokszor azt képzelte, hogy figyelik, telefonját lehallgatják, ő maga pedig veszélyben van. Hazudik, a magyar jogrendszert akarja kijátszani szerintem hogy elkerülje a börtönt. Tudatosan csinálja ezt. Már sok bűnöző verte át eddig a hatóságokat azzal hogy elkezd úgy színészkedni a bíróságon mintha bolond lenne.

2023. okt. 10. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ennél rosszabb a helyzet. Simán el tudom képzelni, hogy az illető tényleg bolond, egy szociopata,borderline skizofrén mániás depressziós vagy ezeknek valamilyen keveréke. Az ilyen emberek ön és közveszélyesek,és soha nem szabadna őket a normális emberek közé engedni. A szomorú az, hogy ez jelenleg enyhítő körülménynek számít,ha valaki nem normális, miközben szerintem pont hogy súlyosbító körülménynek kéne lennie. Az ilyen emberek ugyanis soha nem látják be a tetteiket, sokszor még maguk előtt sem, soha nem szabadna őket szabadon engedni, mert ugyanúgy belátás nélkül bárkit legyilkolhatnak. Lehet nem tehet róla, de akkor se szabad normális emberek közé engedni, felőlem lehet egy sárga szobában is ahol pszichiáterek kinyalják a seggét, de szabadon nem szabad engedni ilyen ámokfutókat SOHA. Sajnos nekem is van egy elmebeteg testvérem,aki az egész családunkat rettegésben tartja(szerencsére én már évek óta nem élek vele,de a szüleimet féltem),és a rendőrök se a pszichiáterek nem tesznek semmit, mind széttárják a kezüket és azt mondják,hogy amíg nem folyik vér,addig tehetetlenek.

Ugyanilyen volt a Szilágyi István színésznek a fia, aki rengetegszer megverte az apját,de senki nem tett semmit, végül megölte az apját és csak akkor zárták börtönbe, és még ki tudja hány ilyen elmebeteg tart rettegésben normális embereket.

2023. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

"A szomorú az, hogy ez jelenleg enyhítő körülménynek számít,ha valaki nem normális, miközben szerintem pont hogy súlyosbító körülménynek kéne lennie. Az ilyen emberek ugyanis soha nem látják be a tetteiket, sokszor még maguk előtt sem, soha nem szabadna őket szabadon engedni, mert ugyanúgy belátás nélkül bárkit legyilkolhatnak. Lehet nem tehet róla, de akkor se szabad normális emberek közé engedni, felőlem lehet egy sárga szobában is ahol pszichiáterek kinyalják a seggét, de szabadon nem szabad engedni ilyen ámokfutókat SOHA. "


Látom, képzett igazságügyi elmeorvosszakértőként megmondod mindenkinek, hogy melyik nap van elseje....


Csak, hogy tudd: a beszámítási képesség vizsgálata ugyan orvosszakértői kérdés, de az, hogy a büntethetőséget kizárta - e vagy korlátozta - e ez az állapot, az már jogi kérdés....

vagyis lehet, hogy az elkövető simán büntethető a kóros elmeállapota ellenére is.

Úgyhogy nem, nem enyhítő körülmény, hanem egyenesen alapkérdés.


"Az ilyen emberek ugyanis soha nem látják be a tetteiket, sokszor még maguk előtt sem..."


De.

Van, hogy pont belátják, mert bármekkora - orvosi - idióták is, tökéletesen tudják, hogy mit tesznek az elkövetés pillanatában.

Ezt vizsgálja a bíróság a felelősségrevonásnál.


"Sajnos nekem is van egy elmebeteg testvérem,aki az egész családunkat rettegésben tartja ......és a rendőrök se a pszichiáterek nem tesznek semmit, mind széttárják a kezüket és azt mondják,hogy amíg nem folyik vér,addig tehetetlenek."


Ez nagyon lesarkított nézet, és nem így van.

Amíg bűncselekményt nem követ el, addig persze, hogy nem kerül eljárás alá - Te szeretnéd, ha ártatlanul őrizetbe vennének? Na, hát Ő sem.


Az egészségi állapota meg egy dolog. Vagy áll orvosi megfigyelés alatt vagy nem, ezt nem tudom, de nem is érdekes büntetőeljárásjogi szempontból, amíg nem csinál semmi törvénybe ütközőt.


"Ugyanilyen volt a Szilágyi István színésznek a fia, aki rengetegszer megverte az apját,de senki nem tett semmit, végül megölte az apját és csak akkor zárták börtönbe..."


Nem ismered a pontos körülményeket, mint ahogy én sem.

Kizárólag a médiára meg nem alapozunk büntetőjogi feleősséget!

Így ne is vonj le megállapításokat, úgy, hogy semmit nem tudsz ügyről.

2023. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Ugye tudod, hogy a kényszergyógykezelés épelméjű embernek ugyanolyan rossz vagy rosszabb, mint a börtön?
2023. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ugye tudod, hogy a kényszergyógykezelés épelméjű embernek ugyanolyan rossz vagy rosszabb, mint a börtön?"

Ez nem igaz. Kényszergyógykezelés alatt nem fogják csicskáztatni és bántani a többiek, a börtönben igen.

2023. okt. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!