Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha börtönbe kerülök mit kell...

Ha börtönbe kerülök mit kell csinálnom ahhoz, hogy magánzárkába kerülhessek? Lehet simán kérvényezni is?

Figyelt kérdés

Valószínűleg börtönbe fogok kerülni, viszont én nem bírom az embereket. Nagy valószínűséggel ők sem bírnának engem.

Ha egyedül lennék (és lehetne kérni könyveket) akkor olvasással, edzéssel, meditálással eltudnám tölteni a napjaimat.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy ezt lehet kérvényezni majd? Arra gondolok, hogy a fegyházas sorozatgyilkosok mind abban vannak - ergo az a legsúlyosabb büntetés, én inkább azt vállalnám.

De én csak ~3 évre kerülök be, valószínűleg alapból nem oda raknának. Muszáj ahhoz megölnöm valakit (vagy engem ölnek meg), hogy átrakjanak oda?!



2023. okt. 11. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Magánzárka van sima börtönökben is, ha állandóan balhézol a többi rabbal. Bár, ott azért fennáll az a probléma, hogy egyszer valamelyik szarrá ver, vagy te őt, aztán nem 3 év lesz az a 3 év.
2023. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkit meg kell harapni. Utána megenni.
2023. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy próbát megér kérvényezni, legfeljebb elutasítják. Ha nem jön össze, akkor mondd hogy valami fertőző betegséged van, AIDS-es vagy stb., és akkor talán nem jönnek úgy a közeledbe.
2023. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Levike, remélem a legkeményebb bűnözőkkel leszel egy zárkában.
2023. okt. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Én levikének a bebukottak egy jelenetet ajanlanam.
2023. okt. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam nincs ki az a Levike, ment a down vote minden poénkodónak.

Remélem majd ha ti lesztek szarban titeket is kiröhögnek. Azt gondolom így is, úgy is meg fogok bűnhődni azért amit elkövettem, de úgy látom itt egyeseknek jól esik mások nyomorán élvezkedni.

Amúgy egy másik post alatt megtaláltam az ide vonatkozó jogszabályt és ez alapján nem lehet ilyet kérvényezni (csak azért írom le, hogy ha valaki itt keresné a választ az valami értelmeset is találjon itt).


A büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról szóló 2013. évi CCXL. törvény (továbbiakban: Bv. tv.) 146. § (1) bekezdése alapján az elítélt biztonsági elkülönítésére akkor kerülhet sor, ha

a) a bv. intézet rendjét, biztonságát súlyosan sérti vagy veszélyezteti,

b) csoportos ellenszegülésben vesz részt,

c) az utasítás végrehajtását, a munkavégzést megtagadja, vagy

d) ön- vagy közveszélyes magatartást tanúsít.


A Bv. tv. (2) bekezdése alapján a biztonsági elkülönítés elrendelésére és megszüntetésére a bv. intézet parancsnoka vagy a személyi állomány általa megbízott tagja jogosult. A biztonsági elkülönítés csak az elrendelésre okot adó körülmény megszűnéséig, de legfeljebb tíz napig tarthat, ezt egy alkalommal legfeljebb tíz nappal a bv. intézet parancsnoka meghosszabbíthatja. Az elkülönítés tartamába minden megkezdett nap beszámít.


Ez alapján a két törvénypont alapján max. 20 napot lehet magánzárkában lenni, az édeskevés. Plusz még nem is kérvényezés alapján megy amint fentebb is olvasható, hanem vagy további bűncselekményeket követsz el, vagy öngyilkos magatartást tanúsítasz (itt véleményem szerint nem lesz elég, hogy csak szóban mondod; minden újonc panaszkodhat - senkit sem érdekel), vagy pedig utasítás/munkavégzés megtagadással. Talán ez tűnik a legjobb módszernek, de szaros 20 napért?!


Tovább olvasva a törvényt, a 147. § ír arról, hogy biztonsági zárkába vagy részlegre helyezhető az elítélt, akinek különösen az előélete, bűncselekménye, büntetési ideje, magatartása, informális kapcsolati rendszere, az intézet rendjéhez és biztonságához való viszonya, valamint személyi körülményei alapján alapos okkal arra lehet következtetni, hogy

a) a bv. intézet rendjét és biztonságát súlyosan sértő cselekményt vagy bűncselekményt készíthet elő, vagy ilyen cselekményt már megkísérelt vagy elkövetett,

b) saját vagy mások életét, testi épségét, illetve vagyontárgyakat sértő vagy veszélyeztető magatartást fog tanúsítani vagy ilyen cselekményt már elkövetett, nyíltan vagy rejtetten agresszív viselkedésű.

(2) Az elítélt biztonsági zárkába vagy részlegre helyezését a bv. intézet parancsnoka indokolt határozattal legfeljebb három hónapra rendelheti el, amelyet alkalmanként három hónappal, legfeljebb azonban egy év időtartamig meghosszabbíthat.


Na most nálam itt egyik sem játszik, úgyhogy nem is fejtegetem, csak gondoltam leírom mint plusz infót.


Viszlát a pokolban!

2023. okt. 12. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem szereted a konfliktust, nem akarsz konfrontálódni akkor csak fogadd el a csicskáztatást. Csináld amíg mindenki megszokja, hogy ott vagy és nem leszel újdonság, nem leszel fenyegetés.


Aztán egy nap csak menj oda (szép nyugodtan, mintha épp csak a zoknijaiért mennél, hogy kimosd őket) a cellamenőhöz mint Lee az Utópiában a csávóhoz és casually vágd el a torkát.


Itt a jelenet:

https://www.youtube.com/watch?v=IhPTUog6DWc

2023. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Durva szexuális élményekben lesz részed arra készülhetsz. Akik ennyire paráznak azokat tutira betalálják
2023. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
azért 3 év magánzárkában nem egy leányálom ...
2023. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszeged a szabályokat,kötekedsz a többi rabbal stb.megkaphatod a magánzárkát-viszont mellé kaphatsz még pár hónapot és más büntetéseket is.

Kedvezmények megvonása,séta tetőtől talpig bilincsben,se tv se rádió...

2023. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!