Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csináltatok volna, ha...

Mit csináltatok volna, ha titeket is ki akarnak rabolni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

[link]


Most függetlenül attól, hogy metropolon van ez a cikk. De én ezen ledöbbentem. Főleg, hogy naponta utazok vonattal. Én nem tudom mit tettem volna. Jiu-jitsuzok jó pár éve, de 4 emberrel szembe valószínűleg butaság lenne szembe szállni. Arról nem is beszélve, hogy kés is lehet náluk. Viszont ha nálam van a laptopom, telefonom, amin minden céges meg egyéb dolog van, hát, nem szívesen adnám át.


Ti mit tettetek volna ebben a helyzetben?



2023. okt. 23. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

A fidesz ( és a balosok) által támogatott kisebbségiek lehettek ezt nem írták le!


Tiszta vadnyugat!

2023. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Az egyiknek átharapom a torkát.
2023. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem újdonság. Attól még előfordul többször, hogy nem lesz belőle hír. Két ismerős is járt már így.
2023. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most tényleg nem azért már. De 10ember, köztük voltak nők is, megértem. De ha 5 férfi van 4 ellen ott felesleges ugrálni.

Ha kést vagy valamit látok az megint más, de akkor meg megvan az, hogy mindjárt fegyverrel elkövetett rablás, ráadásul csoportosan, az bőven halmozati már. Ebben az esetben ezt próbálnám elmagyarázni nekik, hogy a balhé nekik se hiányzik és ha értelmesebbek erre hallgatnak.

Az meg a másik dolog, hogy ha csak 4 ember van, fegyver nélkül és erőszakoskodnak, akkor én is. Nem fix, hogy van esélyem, de legalább az egyik elkövetőt kórházba tudnám juttatni, amivel segíteném a rendőri nyomozást. Küzdősportot én is tanultam és pont az ilyen szituációk lettek nekünk csak magyarázva, hogy mikor magy baj van akkor mit és hogyan, pl hova kell rúgni és hogyan, hogy a másik műtét után is, csak mankóval tudjon járni. (Az viszont fontos, hogy feszült helyzetben is megtudom őrízni a hidegvérem)

2023. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt már ilyen de én speciális kiképzést kaptam egy szervezetnél.

Ugyanez jövünk vonattal hátul ültem az asszonnyal felszállt 4 brazilos kinézetű honfitársunk és kezdődött a műsor.

Nekem a táskámban mindig van egy 2 kg kalapács és egy összetekert biciklilánc is.Mire odaértek hozzánk elővettem a kalapácsot és a láncot majd a legnagyobb hangúnak elmeséltem hogy egy perc alatt a bőrét hogy hasítom szét a kezeit lábait megápolgatom a kalapáccsal de szigorúan ügyelve hogy mindenhol csak az ujjakat masszírozzam át mert az a legkellemesebb.

Itt volt egy perc hatásszünet gondolom míg a szoftverjében végigfutatta a lehetséges következményeket majd ennyit mondottFiúk mindenkinek vissza minden leszállunk.

Utána kaptam egy tapsot a vonaton mindenkitől.

2023. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4.

"csoportosan, az bőven halmozati már"


Egyáltalán tudod, hogy mi az a halmazati ??


"Nem fix, hogy van esélyem, de legalább az egyik elkövetőt kórházba tudnám juttatni, amivel segíteném a rendőri nyomozást."


Amit a hullád miatt csináltak volna.


5.


Hát mit ne mondjak jó beszari vagy!


Akinek csak a szája jár az nem csinál semmit!



Ezzel sok kellemetlenséget csináltál, ugyanis ha nem csak a szád jár, hanem rendesen elintézed oket akkor elmegy a kedvük így valószínűleg mentek a következő vonatra!

2023. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jiu-jitsuzok jó pár éve, "


Hát kérdező, az a mantra, hogy a harcművészet lényege az önkontroll... egy orbitális f@szság.

Valószínűleg aki ilyeneket mond, attól még nem loptak semmit....


Lehet, hogy egy olyan társadalomban, ahol mondjuk nincs semmilyen bűnözés - nincs ilyen társadalom - ott ez elmélet talán működőképes lehetne.... de nálunk? A magyar valóságban?


Ha bárki járatos BÁRMILYEN küzdősportban (a jiu - jitsu egyenesen harcművészet) akkor lehet esélye a támadói ellen, és - valószínűleg - eredményesen tudja alkalmazni is a tudását.


Tudomásom szerint a Jiu - jitsu az ellenfél támadóerejét használja fel a támadó semlegesítésére, így még erősnek se nagyon kell lenni a gyakorlásához.


Ha csak az egyiket, max kettőt elintéztél volna belőlük, a másik kettő már menekült is volna.... nem olyan bátor és tökös gyerekek ezek a valóságban.


ha lett volna náluk fegyver, akkor pedig rögtön azt használták volna már a támadáshoz is.

Az ember mindig azt eszközt használja, amivel a legeredményesebben érheti el a célját... egy fegyveres támadó esetén ez az eszköz a fegyver.

Az teljesen életszerűtlen, hogy fegyverrel rendelkező támadó nem használ fegyvert a támadáshoz.


A meglepetés erejére hajaztak a támadók és sajnos be is jött nekik...

2023. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as azért ez nem teljesen így működik a való életben. Max a filmekben. Ez egy nagyon szép elmélet így. De semmilyen harcművészetnél nem bátorítanak arra, hogy 4-es túlerővel szemben erősködj, teljesen jogosan.


"Tudomásom szerint a Jiu - jitsu az ellenfél támadóerejét használja fel a támadó semlegesítésére, így még erősnek se nagyon kell lenni a gyakorlásához."


Azért az elmélet/edzés körülmények meg a valóság nagyon sokban különbözik egymástól. A való életben simán hibázhatsz, és már ájultra is vertek. Úgyse fogja senki elhinni, de elég sok utcai/kocsmai verekedésben voltam részes sajnos, és az egy dolog amit megtanultam, hogy túlerővel és cigókkal nem szabad ujjat húzni. Egyrészt cigóknál ha az egyiknek neki esel, a maradék 3 is azonnal rád veti magát, és simán halálra vernek. Most nyilván 3 50kg-os gyerekkel könnyen el lehet bánni, de nem tudjuk a történetben milyen súlyú emberek voltak.


"Az teljesen életszerűtlen, hogy fegyverrel rendelkező támadó nem használ fegyvert a támadáshoz."

Ez rohadtul nem így van. Meglepő, de a legtöbb balhés arc se akarja mindenáron használni a kését. A legtöbben csak akkor(sunyi módon), ha nincs más esélyük. Ergó ha látja, hogy puszta kézzel/erővel gyengébb és nem tud legyőzni téged, akkor veszi elő a kést. A békéscsabai késelés a példa, ahol leszúrták a tizen éve versenyboxoló kidobót. Ott is először kiütötték a cigót, és utána kapta elő a feketegyerek a kést...

2023. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!