Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez sem elég indoka hazai...

Ez sem elég indoka hazai civil fegyverviselés legalizálására?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy jó NEKED és a CSALÁDODNAK, ha nem tudod megvédeni magad, és egy ilyen "rendőr", megteheti ezt veled is?



2023. nov. 1. 17:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2023. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
83%
Most is viselhetsz fegyvert, csak engedélyt kell szerezni ami teljesen rendben van. Ott van pszichológiai vizsgálat is hogy az ilyen elmebetegeket mint a kedves kérdező kiszűrjék.
2023. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Molyember ***** válasza:
70%
A fegyverviselést akkor szabad legalizálni, ha betiltják az alkoholt.
2023. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
68%
Minden cigónak fegyvere lenne, az ország rosszabb lenne mint a négergettók az USAban.
2023. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

4.


Jelenleg idehaza, a cigányok is szerezhetnek vadászengedélyt. Gondolom ezért mászkál mindegyik lefűrészelt dupla csövű sörétessel, és ezért lövöldöznek a "nyóckerbe" meg Borsodban távcsöves vadászpuskákkal, mint az elmúlt héten, abban a 34 esetben, ugye? >:)


Munkámból kifolyólag volt alkalmam beszélgetni igazi sittes arcokkal, elmondták, hogy soha nem nyúlnának fegyverhez, amit eddig is vehetek volna Ukrajnában, meg Boszniában, mert az + éveket jelent már önmagában is. A bicska meg csak 4-5000 forint, és halk, lenyomozhatatlan, 8cm.-alatt legális,...

2023. nov. 1. 18:25
 6/52 DK-s ***** válasza:
17%

#5-nek (kérdezőnek):


Kiket értesz "igazi sittes arcok" alatt?


Mert én az voltam, és bármit megadtam volna egy stukkerért! Aki tart a fegyvertől, vagy annak birtoklásától, az nem "sittes arc", hanem piti bűnöző.


És nem olyan egyszerű, és nem is volt, fegyvert szerezni! Ukrajna, Bosznia? XDXDXD


Kimész, és akitől meg akarod venni, az lehet hogy lelő a p'csába azért a pénzért, amit a fegyverre vittél. Nagyon nem vagy képben a "sittes" dolgokkal!

2023. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
77%

"elmondták, hogy soha nem nyúlnának fegyverhez, amit eddig is vehetek volna Ukrajnában, meg Boszniában, mert az + éveket jelent már önmagában is. "

Tehát lényegében te magad is amellett érvelsz, hogy ne legalizálják a fegyverviselést, hisz elmondásod szerint ez rengeteg bűnözőt visszatart.

2023. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
85%

"Most is viselhetsz fegyvert, csak engedélyt kell szerezni ami teljesen rendben van."


Ha politikus vagy ügyész vagy. Más nagyon nem kap fegyverviselési engedélyt. Még rendőr vagy katonatiszt sem.


Ja és ne keverd a fegyver tartást és a fegyver viselést.

2023. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
8. ez a 2.-nak írtad, ugye? Amúgy sajna igazad van.
2023. nov. 1. 19:24
 10/52 anonim ***** válasza:
82%

#9

Igen a #2 válaszolót idéztem.


Egyébként a magyar fegyvertörvény egy nettó agymenés.

Itt van példának a gumilövedékes fegyverekre vonatkozó szabály.

Ha olyan fegyverem van amelyben a gumigolyót és az indítópatront külön tolom a csőbe a golyót elölről a partront hátulról az szabadon tartható.

Ha olyan fegyverem van amelyhez adtak egy "betétcsövet" az szabadon tartható. A betétcső úgy néz ki mint egy sörétes patron csak abba ÉN helyezem be elölről a gumigolyót hátulról az indítópatront, majd ezt az egészet ugyanúgy töltöm és ürítem mint a sörétes puskát.

Ha én nem akarok ilyennel szarakodni akkor létezik gyárilag szerelt gumilövedék. De az az éles lőfegyverrel esik egy kategóriába.

2023. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!