Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Önbíráskodásásèrt a gyakorlatb...

Önbíráskodásásèrt a gyakorlatban milyen büntetést szoktak kiszabni?

Figyelt kérdés
Az eset az volt,hogy az illető táskáját (benne minden vagyontárgyával) ellopták az autójából. Később megtalálta akin rajta volt a taskája és jól megverte, úgy tudom 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.Büntetlen előéletű emberről van szó.
2023. nov. 7. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2023. nov. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze előtte bebizonyította, hogy az illető lopta el a táskáját, nem pedig csak vette használtan, kapta valakitől, vagy találta eldobva, mert miután a tolvajok kiveszik az értékeket a táskákból-tárcákból mindig eldobják.
2023. nov. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Mikor én a 2 narkóst elvertem a Szegedi Járásbíróság folyosóján, 3 nap őrizetet és 100 ezer ft pénzbírságot kaptam...
nov. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pénzbirság
nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pofánvernek....jó alaposan.
nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!