Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinálna ebben az esetben...

Mit csinálna ebben az esetben a rendőr?

Figyelt kérdés

Egy kb. 400m hosszan egyenes főút közepén lakok, az egyenes út végén rendőri igazoltatás van, autókat állítanak meg pl. szondázni.

Én autózok haza, de a rendőr nekem karjelzést ad, hogy álljak meg.

Viszont én haza megyek, a rendőr előtt kb. 150m-re jobbra bekanyarodok a saját ingatlanomra, eleve is oda mentem volna, nem a rendőr elől menekülök.

Ekkor mit csinàlhat a rendőr?

Az a helyes, ha mindenképp elmegyek a rendőrig és utána visszafordulva megyek haza?


nov. 21. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát, 400m hosszú az út, az út eleje "A" pont, az út vége "B" pont, "B"-nél vannak a rendőrök, és "B" előtt kb. 150m-re lehajtok haza.
nov. 21. 10:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rendőrfüggő a dolog. Ha kekeckedő kedvükben vannak, talán elindulnak megnézni, hogy miért kanyarodtál be az ingatlanra. De mivel nem száguldottál el, ráadásul tudod igazolni, hogy csak hazaértél, nemigen intézkednének. Arról nem is szólva, hogy tulajdonképpen megálltál - igaz egy kicsit messze tőlük. 150 méter azért nem kevés, mondhatnád azt is, hogy nem észlelted a megállítási szándékát.

Amúgy önmagában a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértését jelenti.

nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem fog csinálni a rendőr.

A jelzése arra vonatkozik, hogy nem haladhatsz tovább el mellette, meg kell állnod előtte.

Mivel nem haladtál el mellette ezért téged nem érint a szituáció.


Egyébként nem csak igazoltatás miatt lehet ilyen. Lehet, hogy valami általad még nem ismert vészhelyzet miatt nem lehet továbbmenni arra.

nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez valami főút melletti ingatlan, ahol a rendőr már ennyire előre jelez?
nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4, igen.
nov. 21. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a rendőr azt jelzi, hogy állj meg előtte, akkor nem kanyarodhatsz.
nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A rendőr intése már azt jelenti, hogy intézkedés alá vont. Te abból önkényesen nem vonhatod ki magad, nem tolatsz, nem mész tovább, nem fordulsz el sem előtte, sem mögötte, hanem oda állsz, ahova mutat.
nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
150 méterre előre nem jelez a rendőr.
nov. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!