Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr megtudta a telefonszá...

A rendőr megtudta a telefonszámomat, és azon hívogat, ez jogos?

Figyelt kérdés
Egy ügyben vagyok benne, és ez kiderült már az elején ellenem vannak, csak jó pofizik nekem a rendőr,hogy valljak be "mindent" még azt is amit nem én tettem. Erre fel mindig hívogat, hogy hol van már a vallomás tétel, mikor lesz, és közbe mondja a litániát, hogy nem akar rosszat stb. Ez a tipikus alattomos emberke aki jó pofizik, és a hátad mögött meg kibeszél, és arra megy minél előbb lecsukasson. És jegyzőkönyvek is készülnek ráadásul, mikor, és mennyit beszélt velem "privát" telefonszámomon. Ez jogos egyébként ? Mert van ügyvédem, most már lefogom tiltani a pcs.ba az embert, és csak ügyvéden keresztül vagyok hajlandó vele kommunikációt létesíteni. Ezt megtehetem?

jan. 9. 11:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A terhelt köteles a lakcímét, értesítési címét, tényleges tartózkodási helyét, kézbesítési címét, telefonos elérhetőségét, elektronikus levelezési címét vagy más elektronikus elérhetőségét, valamint ezek megváltozását – a változást követő három munkanapon belül – az eljáró bírósággal, ügyészséggel vagy nyomozó hatósággal közölni." [Be. 39. § 1(b)]


"Személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés rendelhető el a terhelt jelenlétének biztosítása érdekében, ha megalapozottan feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, így különösen megszökne, elrejtőzne" [Be. 276. § (2) ab]


"Súlyosabb korlátozással járó kényszerintézkedés akkor rendelhető el, ha a kényszerintézkedéssel elérni kívánt cél kisebb korlátozással járó kényszerintézkedéssel vagy egyéb eljárási cselekménnyel nem érhető el." [271. § (2)]



#6

jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Justinianus ***** válasza:

Miért, nem azért van a telefonszám?

Persze meg szokták azt is kérdezni, hogy igazolni kell-e a magam az igazolvánnyal. :)

jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Erre fel mindig hívogat, hogy hol van már a vallomás tétel, mikor lesz,"


Ilyen nincs, mester!


Ha egy nyomozó akar Tőled valamit, akkor idézést küld, vagy telefonon idéz és jogszerűen kihallgat.

Mást nem tehet a vallomástétel érdekében.


"aki jó pofizik, és a hátad mögött meg kibeszél, és arra megy minél előbb lecsukasson."


Ez mindössze csak annyiban igaz, hogy neki ez a munkája.

Tettest kell produkálnia, ha nem tudja megszüntetni az eljárást. De semmilyen módon nem kényszeríthet vallomástételre, különösen ha terhelt vagy.


Elérhetőnek viszont kell lenned.

Ha nem tud elérni - és az idézésre sem reagálsz - akkor elővezettethet a rendőrség útján.

márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!