Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy köszönjön a férfi rendőr...

Hogy köszönjön a férfi rendőr a BÉKÉS ellenőrzéskor az ellenőrzött felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés
Az előírások szerint az ellenőrzés alá vont személyt a korának és nemének megfelelő módon kell köszönteni. Ez az én értelmezésem szerint "kezétcsókolomot" jelent. Különben nem lenne értelme a "nemének megfelelő" kitételnek. Hangsúlyozom, sima rutinellenőrzésre gondolok, nem botrányra.

#köszönés #rendőrségi ellenőrzés
jan. 19. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Üdvözlöm - ez teljesen semleges mindket nemre, es hivatalosnak is tekintheto vagy lazabb kornyezetben is, mondjuk egy megrendelesnel, vagy NAV konzultacional.
jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Jó napot kívánok! - ez kb mindehova jó.
jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

“ ellenőrzés alá vont személyt a korának és nemének megfelelő módon kell köszönteni. Ez az én értelmezésem szerint "kezétcsókolomot" jelent.”


1. Ez a kijelentés alapból nem helytálló. Mi az, hogy ez kezétcsókolomot jelent? Egy 18 éves, egy 35 éves és egy 70 éves nő esetében is kezétcsókolommal kene köszönie a rendőrnek a te értelmezésed szerint?


2. Elolvastad a jogszabály ide vágó pontját, vagy valahonnan csak hallomásból rémlik ilyen szöveg?


Segítek.


“ napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással,”

Nem nemének és életkorának megfelelően én kell köszönteni, hanem megszólítani kell ennek megfelelően.


A 90 éves idős asszonyt nem kisasszonynak hívja, a 16 éves lányt ne asszonynak.


A jogszabály a köszönést napszaknak megfelelően kötelezi, a megszólítást nemnek megfelelően. Nem ugyan az, mint amit te írtál.

jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Csókolom Tésasszony
jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Erőt, egésséget sok Gyereket!
jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy, ahogy arról az RSzSz rendelkezik:

“ Az intézkedést a rendőr – az Rtv. 20. § (2) bekezdésének első mondatában meghatározottak közlését megelőzően – a napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással, ha a rendőr egyenruhát visel, tisztelgéssel kezdi meg. A polgári ruhában intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt szolgálati igazolványát és azonosító jelvényét felmutatja.”


Jó reggel/napot/estét kívánok hölgyem! (Közben tisztelgés.)


Ez udvarias, nem bizalmaskodó, meg nem is szervilis.

A “Kezét csókolom!” társasági eseményhez illik csak (formális, udvarias egy elegáns estélyen is, de ott alap az is, hogy a résztvevőknek nyitottnak illik lenni az ismerkedésre).

jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Ez trollkodás, vagy valami femináci-gender idiotizmus?


Napszaknak megfelelően, magázódva. Ennyi. Vagy amit én szoktam: "Üdvözlöm!"

jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Jó napot kívánok!

Hivatalos személy soha nem köszönt még nekem kezét csókolomot....

jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Formás a popsid, bébi!
jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem rendszeresen köszönnek "kézcsókom"-mal vagy "kezétcsókolom"-mal az ügyfelek hivatalban. 34 éves vagyok, szerintem még kicsit fiatalabbnak is tűnök a koromnál és az ügyfelek a munkámból kifolyólag orvosok, többen közülük tudományos fokozattal.

Engem egyébként sosem zavart ez a köszönési forma.

Ha a rendőr így köszönne, az sem zavarna, de ha "jó napot kívánok"-kal, az sem. Lehetőleg ne tegezzen le, akkor se, ha egyidősek vagyunk.

jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!