Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Határvadászoknak a fizikai...

Határvadászoknak a fizikai alkalmassági mennyire van komolyan véve?

Figyelt kérdés

Egy ideje érlelődik bennem, hogy szeretnék határvadász lenni, csak sosem mertem belevágni a fizikai miatt ugyanis most bármennyire is lenéztek, nekem a fekvőtámasz a mumusom:)

Ha valaki tudja a pontos alapkövetelményeket, kérem ne tartsa magában.:)



jan. 26. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Amennyire mindenki másnak. Ez olyan mintha azt kérdeznéd rád is vonatkozik -e a KRESZ. Ha nem lenne szükség erre az alkalmasságra egyszerűen ki sem írták volna.
jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg komolyan veszik. A jelentkezők harmada elbukik az alkalmassági vizsgálatok valamelyikén.


Pontrendszert használnak. Itt megtalálod a részleteket: [link]

jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Én ahogy anno a híradásokban láttam az állománygyűlésen a frissen vizsgázott határvadászokat... sok volt köztük a túlsúlyos idősebb ember.


Tehát nem hiszem hogy nagyon komoyl elvárások vannak.


Ugynakkor azt is hallottam egy rendör ismerösömtől hogy mivel ezen emberek kiképzése kb 0.0 igy a határon az "igazi" rendöröknek nem hogy segítséget jelentenének hanem még hátráltatják is a munkát, mert éles helyzetben nem tudják, nem merik tenni azt amit kéne nekik

Sőt még vigyázni is kell rájuk


Ez a határvadász történet csak egy fidesz propaganda, 4 hetes kiképzésel nem lehet valakiből határört csínálni.

Nekem apám határör tizedes volt, sokat mesélt, ott nem lehet ugy viselkedni mint egy pesti irodaház recepcióján. Márpedig ezek a "határvadászok" kb annyi ideig járnak a tanfolyamra mint ameddig egy sima vagyonör is jár.

Amugy akik eddig beálltak határvadásznak azok is kopnak ki, mert rájöttek hogy ez nem gyerekjáték, nem éri meg kiképzés nélkül minimálbérét a határon az életükkel játszani...

jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Olyan kevesen jelentkeznek határvadásznak, h hidd el nem fognak elküldeni azért, mert nem éred el a fekvőtámasz limitet.
jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor majd hoznak filippín határvadászokat, de olyat akkor sem fognak felvenni, aki nem teljesíti a felvőtámaszt.
jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előírt alkalmasságit komolyan veszik.


Az más kérdés, hogy sokan nem felének meg a kritériumoknak, mert pl. nem készülnek a felvételire, csak olyan ad hoc jelleggel döntik el, hogy jelentkeznek.

Ilyen, ha nincs más, akkor ez is jó.... elven.

Ja, csak azt felejtik el, hogy ez - akármilyen sz@rul is vannak megbecsülve - nem éppen egy átlagos munkakör, ennélfogva a feltételek is ehhez mértek.


Sokan rájönnek, hogy ez mégse nekik való.

Aki "szerencsésebb" az már a felvételin elbukik, de jobb is, mert aki nem készül rá, az nem is gondolja ezt komolyan.

Úgy meg inkább ne is legyen az ilyen határvadász, mert vagy saját magát vagy a társait fogja igen komoly bajba sodorni.

jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!