Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez kizáró ok a rendőrségi...

Ez kizáró ok a rendőrségi felvételin?

Figyelt kérdés

Korai kamaszkoromban, kb 12-13 évesen voltam pszichiátrián. Szüleim válása nagyon megviselt. Emlékeim szerint halucináltam ott nem létező dolgokat. Fél igazság volt, mert csak figyelmet akartam. Haloperidolt kellett szedjek, ilyesmi. Ahogy kijöttem a pszichiátriáról, kb nem is szedtem már.. Önszántamból akartam bekerülni, és az első egy hét után ki is akartak rakni, mert hogy nincs semmi bajom, csak kilobbiztam, hogy had maradhassak. Elég nehéz időszak volt.. Azóta eltelt 20 év, családos ember lettem. Nem iszom alkoholt, kv-t, nem drogozom, nem szedek gyógyszert se, nem vagyok depressziós, semmi ilyen. Büntetlen előéletű vagyok stb.


Attól tartok, ha jelentkezem rendőrnek, ez látszik a rendszerben, és emiatt eleve bukta a dolog.... vagy nem?


Köszönöm szépen a válaszokat



jan. 30. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem! Oda normális ember az úgyse vesznek fel!
jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
100%
Nem kizáró ok, mivel pszichológiai alkalmasságodat vizsgálják. Az akkori anyagok szerintem már nem is elérhetőek.
jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Valami bajod csak lehet, ha rendőr akarsz lenni...
jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2009.01.01 utáni betegéletút adatok vannak csak nyilvántartva központilag elektronikusan. Ezt mindenki megtekintheti magáról: [link]


Az alkalmassági rendeletben a pszichológiai alkalmasság nincs túlszabályozva.

Aki kérdőíven bevall múltjában komolyabb pszichés problémát, azt jobban megvizsgálják. Egy alaposabb vizsgálat kiegyensúlyozott embert is jobban stresszel.


"A pszichológiai képzési minimumfeltételek

1. A személyiség egészével kapcsolatos elvárások

1.1. Kiegyensúlyozott pszichés állapot

1.2. Életkornak megfelelő érettség

1.3. Átlagos érzelmi-indulati kontroll

1.4. Átlagos pszichés terhelhetőség, stresszel való megküzdési képesség

1.5. Átlagos alkalmazkodási képesség

2. Kognitív képességekkel kapcsolatos elvárások

2.1. Átlagos intellektuális képességek

2.2. Átlagos figyelmi, szenzomotoros képességek

2.3. Átlagos teljesítménymotiváció

3. Társas készségekkel kapcsolatos elvárások

3.1. Átlagos szóbeli kommunikációs készségek (beszédzavar, beszédhiba nélküli)

3.2. Átlagos írásbeli kommunikációs készségek

4. Társadalmi normáknak való megfelelés

4.1. Átlagos felelősségtudat

4.2. Szabálykövető, fegyelmezett magatartás, amelynek keretében elvárt a vizsgálatok során való együttműködés, azok szabályainak a betartása, a tesztek értékelhető kitöltése

4.3. Élettörténete mentes a kóros függőségektől (pl. játékszenvedély, alkoholfüggőség, drogfüggőség stb.)

4.4. Élettörténete mentes öngyilkossági kísérlettől, öngyilkosságra utaló magatartástól"


Itt az alkalmassági rendelet:

[link]

febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!