Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elsősorban rendőrök véleményét...

Elsősorban rendőrök véleményét kérném hogy ez milyen szabálysértésnek minősült?

Figyelt kérdés

Véletlenül eltoltam egy biciklit kb 15 métere és nem vittem vissza

Elkértem a szomszéd biciklijét hogy elmegyek a pékségbe majd ahogy jöttem ki eltoltam szomszédéhoz hasonló biciklit (amit azt hitem a szomszédé) szembe a gyógyszertárba ,kijöttem nem láttam sehol kölcsönkért biciklit így vissza mentem pékségbe ahol ott volt és azt hittem hogy rosszul emlékszem és else vittem egyetlen biciklit se ( mostanában figyelmetlen és szétszórt vagyok ) így fogtam és haza mentem másnap bementem pékségbe mondták hogy eljárás van elenem bicikli lopás miatt megkérdeztem hogy néz ki a bicikli és utána kapcsoltam

Megnéztem és ott volt gyógyszertárnál kb 15 métere péksegtől kijött két rendőr és elkel mennem majd bíróságra.


Mire számíthatok ?



febr. 1. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz belőle. Megvan a bicikli, elmondod a storyt, simán ejtik a vádat.
febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Valószínűleg ha 50e Ft-ot meghaladó kerékpárról lesz szó, akkor lopás bűncselekményért kell felelned. Viszont a legolcsóbb ügyvéddel is, de ha jó legény vagy akkor ügyvéd nélkül is megtudod oldani.

Egyszerűen bemutatod, hogy gondatlanságból cserélted össze a kerékpárokat. A lopás alapja, hogy tudatában kell lenned az általad elkövetett cselekménynek. Tehát kizárólag tudatosan tudod elkövetni a lopást. Ha bemutatod, hogy a szomszéd kerékpárja és az általad eltolt kerékpár valóban hasonló, akkor gondatlanságból keverted össze a kettőt. Gondatlan lopás pedig nem létezik, így ejthető a vád.

febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem jut el vádemelésig, a nyomozást le fogják zárni, ha tévedésre hivatkozol.


Életszerű, hogy a tévedésből eltolt kerékpárt azért nem toltad vissza, mert feltételezted, hogy 15 méterrel arrébb is látja tulaja, ugyanakkor ehhez tévedésed felismerése után azért nem akartál nyúlni, nehogy tolvajnak tűnj.


Btk.

A tévedés

20. § (1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott.

febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Elég nagy katyvasznak tűnik amit írsz, de azért megpróbálok érdemben reagálni.


Előttem hozzászólók kicsit mellé lőttek.


Az, hogy te felülsz egy kerékpárra és mész vele az nem azt jelenti, hogy elloptad.


Te ezt a járművet azért vetted el, hogy jogosulatlanul használd. Ha pedig egy nem gépi meghajtású járművet azért veszel el, hogy jogosulatlanul használd, az tulajdon elleni szabálysértés.


Szabálysértési törvény:


“ Aki idegen, nem gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, szabálysértést követ el.”


“ Valószínűleg ha 50e Ft-ot meghaladó kerékpárról lesz szó, akkor lopás bűncselekményért kell felelned. ”


Semmilyen formában nem számít az értékhatár, mivel ez nem lopás hanem jármű önkényes elvétele. Itt a gépi nem gépi meghajtás számít.


Akkor állna meg a lopás, ha ő ezt a kerékpárt megtartja, eladja, sajátjaként rendelkezik vele.

febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tény, hogy lopás tényállásba illeszkedő cselekmény valósult meg azzal, hogy a kerékpár 15 méterrel arrébb lett tolva.


De ez a tény tévedés miatt történt, ezért nem büntethető.


"Az elkövető büntethetőségét kizárja (szubjektív kizáró vagy korlátozó okok):

a gyermekkor,

a kóros elmeállapot,

a kényszer és a fenyegetés,

a tévedés.

Szemben az objektív okokkal, a szubjektív ok fennállását elkövetőnkként, egyedileg kell vizsgálni"

[link]

febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jármű önkényes elvétele tényálláshoz kell a szándékosság, ezért nem illeszkedik fenti cselekedet e tényállásba.

"Aki idegen gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, vagy az így elvett, illetve a rábízott ilyen járművet használja jogtalanul"

febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 lehet, h te kívülről fújod a paragrafusokat, de a lényeg akkor is az, h ebből az ég világon semmi sem lesz. A rendőrség kapott egy bejelentést, kivizsgálják, meghallgatják az érintetteket, aztán ejtik az egészet, mert konkrétan semmi sem történt, max egy félteértés. Jó hogy nem már minden ilyen tévedésből bírósági tárgyalás nem lesz.
febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“ lehet, h te kívülről fújod a paragrafusokat, de a lényeg akkor is az, h ebből az ég világon semmi sem lesz. ”


#7

Ez száz százalékig jogos. Ebbe semmilyen bírósági meghallgatás nem lesz. Maximum a rendőrség meghallgatja, majd jogsértés hiányában ejtik, mivel megállapítást nyer, hogy nem szándékosan, önkényes elvette a járművet hanem tévedésből használta azt. Ennyi, mindenki megy a dolgára.


Kedves #6os.

Ha idézel valamit, akkor azt olvasd el jó alaposan.

Amit te írsz az

“Aki idegen gépi meghajtású járművet”


A bicikli, az nem gépi meghajtású jármű. Ezért írtam, ha egy kerékpárt azért veszel el, hogy használd, az tulajdon elleni szabálysértés. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy ez szándékos vagy nem, mivel most sem azt a jogsértést nevezed meg ami történt.


Mivel a kerékpár feltálalásra került, a letámasztani helyétől nem messze, így egyértelműen az aki elvitte nem lopási szándékkal vitte el. Az, aki egy kerékpárt 15 méterről odébb lerak, az azt a kerékpárt nem ellopja.


A rendőrség vélhetően elsődleges megállapít egy tulajdon elleni szabálysértést, majd megint feltételezhető, hogy az elmondások alapján megszüntetik az eljárást.


Viszont a kérdező kérdésére, hogyha valaki másnak a kerékpárját jogosulatlanul használat végett elveszi, milyen szabálysértés,a válasz az a tulajdon elleni szabálysértés.


Nincs szó lopásról, nincs szó értékhatárról.

febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Jogos a gépi meghajtással, lopással kapcsolatos észrevétel!

Jobban végig gondolva tulajdon elleni szabálysértéshez is kell a szándékosság, így az is kizárva. :)


Szabs.

177. § (1) Aki

a) * ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást,

b) * ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva csalást, szándékos rongálást,

c) ötvenezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.


"Jogtalan elsajátítás" Btk. alapján értelmezendő:

"a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,"


#6

febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szuper komment, olvastad amit írtam? Idézem magam


“ Ez száz százalékig jogos. Ebbe semmilyen bírósági meghallgatás nem lesz. Maximum a rendőrség meghallgatja, majd jogsértés hiányában ejtik, mivel megállapítást nyer, hogy nem szándékosan, önkényes elvette a járművet hanem tévedésből használta azt. Ennyi, mindenki megy a dolgára.”

febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!