Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bizonyíték nélkül, bemondásra...

Bizonyíték nélkül, bemondásra megbüntethet a rendőr RELATÍV gyorshajtásért? Csak blöff volt az egész?

Figyelt kérdés

Főútvonalon haladva utolértem egy rendőrautót, aki a megengedett sebességhatár alatt közlekedett.

Az útviszonyok lehetővé tették a teljesen biztonságos előzést (egyenes útszakasz, szemből nem jöttek és természetesen az előzés se volt tiltva).

Előzés után azon nyomban felkapcsolta a fényjelzést és félreállított.

Igazoltatott, szondát fújatott (ezekkel se volt természetesen gond). Azzal kommentálta az előzésemet, hogy ez nagyon "paraszt" volt és emiatt feljelentést tesz ellenem.

Kérdeztem, hogy milyen szabálysértés miatt, mit követtem el? Erre ő a relatív gyorshajtásra hivatkozott, hogy hiába nem tudja bizonyítani a gyorshajtásomat se egyéb szabálysértést, ők ketten vannak és megállapították a relatív gyorshajtásomat.

Jeleztem, hogy ezt nem fogadom el, mert semmilyen körülmény nem indokolta (útviszonyok, jármű állapota stb.), hogy a megengedett sebességgel való közlekedés veszélyt jelentett volna, azt pedig nem léptem át (és mondom semmilyen felvétel nem készült semmiről).

Valamilyen papírt költöttek, amit kértek volna hogy írjam alá. Jeleztem, hogy továbbra sem áll szándékomban semmit elismerni, így aláírni. Kértem másolatot ebből az iratból vagy legalább hadd nézzem át tüzetesen, de nem adtak rá lehetőséget.


Azzal váltunk el, hogy a lakcímem szerint illetékes rendőrkapitányságról fognak majd keresni a feljelentéssel kapcsolatban. Ekkora elkérték a mobilszámomat, hogy (szerintük) gördülékenyebb legyen az ügyintézés. Ezt is természetesen megadtam nekik…



márc. 8. 22:49
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%
Be akartak szaratni, és ahogy látom sikerült is.
márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szórakoztak egy jót. Lehet, hogy néha hívogatnak is majd vicceskedők.
márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Objektív gyorshajtásért nem tudnak. Van egy olyan szabály, hogy legalább 15 km/h sebességkülönbségnek kell lennie országúton előzésnél, de mivel a rendőrautóban nem hitelesített a sebességmérő így nem tudnak rá hivatkozni, hogy ők mennyivel mentek.

Ha te elismered, hogy túllépted a megengedett sebességet akkor rádverik a büntit, ha nem akkor a hatóságot terheli a bizonyítási kényszer, de azt sima tanúvallomás alapján nem tudják megtenni. A relatív azért relatív mert egyedi, de azt is kellene bizonyítani.

Amúgy hülye volt a járőr, azt kellett volna mondaniuk, hogy elmulasztottad az irányjelző használatát 😂

márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szerencsére nem sz@rtam össze magam tőlük, de ez az első eset, hogy negatív tapasztalatom van rendőrökkel és értetlenül állok ez előtt.

Máskor ha lassaban haladnak mint a megengedett sebesség, még jelzik is indexeléssel, hogy kerüld ki őket nyugodtan.

márc. 9. 07:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pl ehhez hasonló esetek miatt IS használok dash kamerát. És akkor máris van felvétel.


Amúgy furcsállom, hogy rendőrautóban nincs.... Alap kéne hogy legyen benne

márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!