Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a legjobb, illetve a...

Mi a legjobb, illetve a legrosszabb lehetséges forgatókönyv?

Figyelt kérdés
4x40 liter gázolajat vettem egy kamionsofőr ismerősömtől az utóbbi egy évben. Végül kiderült, hogy a cuccot a munkahelyéről lopta, a cég feljelentette, és a rendőröknek többek között engem is megnevezett, mint vásárlót. így rendőrségi idézést kaptam a holnapi napra. Mire számíthatok? Soha nem volt rendőrségi ügyem, nem tudom hogy mennek ilyenkor dolgok.

#rendőrség #lopás #gázolaj #idézés #rendőrségi idézés
márc. 13. 17:31
1 2 3
 1/27 DK-s ***** válasza:
66%

Egy kissé szűkös az idő ahhoz, hogy jogi gyorstalpalót tartsak, ezért besűrítem a lényeget a mondandómba:


Egyetlen dologra koncentrálj, de tűnj mindenképp őszíntének: fogalmad sem volt róla, hogy lopott! Te azt hitted hogy ügyesen kigazdálkodja magának a plusz mennyiséget, és azt árulja.


Hogy hogyan tudta volna "kigazdálkodni"?


Te nem értesz hozzá, fogalmad sincs róla. Te arra gondoltál hogy ügyesen úgy megy a kamionnal, hogy kevesebb fogyjon a vártnál.


Lehet hogy nem vagy h'lye, de ezt a zsaruk nem tudják. nagy az isten állatkertje, játszd meg te is az egyik lakót!



Ha csak felmerül a gyanú hogy sejtetted hogy lopott, véged mint a botnak.

márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 DK-s ***** válasza:
66%

Még valami:


Semmiben ne hazudj. Mondd el szépen hogy mikor, mennyit, és mennyiért vettél tőle! Legyél készséges, és egy picit tűnj sértődöttnek! Hiszen az a bunkó, lopott cuccot adott el neked!


Ha ezt a színházat megfelelően előadod, semmi dolgod nem lesz továbbá a zsarukkal.


Ha elbaxod, becsüccsensz mellé a vádlottak padjára.

márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Mindent tagadsz.

És ennyi.

1 vád, 1 tagadás= 0

márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 DK-s ***** válasza:
38%

#3-nak:


Pontosabban: egy állítás-egy tagadás.


Nem jó ötlet.


A zsaruk tudják hogy vett, tehát szemtől szembe kellene belehazudnia a zsaruk képébe úgy, hogy azok tudják hogy hazudik. Én megcsinálnám, de a kérdező nem hiszem hogy bírna velük. Úgy beijesztenék, hogy még a Kennedy-gyilkosságot is beismerné. 🤣

márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Túl vagyok rajta, nem volt gáz. Már az elején közölték, hogy nem kell aggódnom, mert csak feltesznek pár kérdést, nem vádolnak semmivel. Őszintén elmondtam mindent, hogy hol találkoztunk, hol vettem át, mivel/mennyit fizettem stb. Csak arra nem tudtam válaszolni, hogy mely napokon vettem, mert már nem emlékszem az utolsó alkalomra sem pontosan.
márc. 14. 15:33
 6/27 A kérdező kommentje:
Ja, ami még érdekes: Megkértek, hogy mutassam meg a híváslistám, hogy mikor beszéltem a kamionossal. Hangsúlyozom, Megkértek, nem pedig felszólítottak. Egyébként jogukban állva a telefonomban kutatni, ha megtagadom az átadást?
márc. 14. 15:42
 7/27 DK-s ***** válasza:

Hm.


Az egyáltalán nem biztos, hogy túl vagy rajta!


Nem kell aggódnod, nem vádolnak semmivel. Legalábbis a vallomás-tételed előtt! Ezt már elfelejtette hozzátenni. Az, hogy a későbbiekben meggyanúsítanak -e valamivel, a most adott vallomásodtól függ.


Kérdezték, hogy tudtad -e hogy lopott?


Ha nem, akkor az általad jegyzőkönyvbe mondottak alapján feltételezhető, vagy kizárható?

márc. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 DK-s ***** válasza:

#6-nak (kérdezőnek):


Akkor most a sokévi rutinommal válaszolok:


Ha a híváslistádat firtatták, az azt jelenti hogy HAZUDTÁL a kamionossal tartott kapcsolataid vonatkozásában.


Igazam van, vagy igazam van? 😉

márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kérdezték. Azt válaszoltam, hogy nem tudtam, viszont nem is érdeklődtem az eredetéről.
márc. 14. 15:50
 10/27 DK-s ***** válasza:

Mire is figyelmeztettelek tegnap?


"Semmiben ne hazudj."


Ha ellentmondás van a te vallomásod, és az övé között, akkor nem most volt vége az ügynek, hanem csak most KEZDŐDIK!


De kívánom hogy legyen szerencséd, és én lássam túl borúsan a helyzetet.

márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!