Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrként vehetek magamnak...

Rendőrként vehetek magamnak felszerelést?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy majd ha rendőr leszek, szívesen beruháznék egy Axon Bodycam 4 testkamerára és egy Taser 7-re. Valaki csinált már hasonlót? Milyen szabályok vonatkoznak erre?

ápr. 11. 13:36
 1/8 Micimacko67 ***** válasza:
65%
Esetleg egy AK-47-es géppisztolyt nem szeretnél? Az sem része a hivatalos felszerelésnek! De ha már beruházol akkor ne aprózd el!
ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a rendszeresített felszerelést használhatod. Öltözetben lehet kicsi csalni, pl. más fajta bakancs, cipő, de kb. ennyi.
ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gumibotot mindenképp cseréld le baseball ütőre! A pisztolyt meg egy M240-es golyószóróra, de az kicsit költséges lesz, mert állvány is kell hozzá.
ápr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2 - es mondja, kérdező!


Csak rendszeresített felszerelés használható, és abból se mind egyszerre.


Van, amit meg se fogsz kapni..... vagy ami cserére szorul, ide nincs.


(nekem fél éve nincs bilincsem.... hiába igényeltem meg. )

ápr. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es és 4-es. Igen, eddig én is csak ilyeneket hallottam hogy a bakancsot cserélték, mert amit adtak semmit nem ér. Nade nincs bilincs?? Az azért mégis egy szint...


(Kedves 1-es és 3-as, azért akarok Taser-t, mert nem akarok ölni, csak ha nagyon muszály :). Akkor már inkább katonának mentem volna nem?)

ápr. 12. 21:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont habár a szabályok ilyenek, semmilyen módon nem kivitelezhető?
ápr. 12. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ez nem kívánságműsor, kérdező!


Vehetsz magadnak azt, amit akarsz (amit tudsz), de azt szolgálatban nem használhatod.


"azért akarok Taser-t, mert nem akarok ölni, csak ha nagyon muszály :). Akkor már inkább katonának mentem volna nem?)"


Ilyen mentalitással Te ne akarj tartozni egyetlen fegyveres testülethez sem.


A rendőrnek még fegyverhasználat esetén is - lehetőség szerint - kerülnie kell az élet szándékos kioltását (célzott lövést - ha lehetséges - végtagra kell leadni).

ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most nézem, ezt nagyon rosszul fogalmaztam meg! Természetesen egyáltalán nem akarok ölni, ezt úgy értettem hogy csak akkor teszem meg ha nem hagy más megoldást az illető. Egy ember megölése elvileg olyan szörnyű trauma, amelyet rendkívül nehéz feldolgozni - ez nem véletlenül van így.

Viszont e miatt ment az egész kérdés. A Taser eddig 37.000 emberből csak egyre volt halálos, és az is valami egyéb ok miatt. Viszont hál' Istennek itthon is elkezdték rendszeresíteni őket, így talán mégis lesz megoldás erre a problémára.


Köszönöm a hasznos választ!

ápr. 14. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!