Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi az elévulési ido ebben...

Mennyi az elévulési ido ebben az esetben?Tavaly elott "megvettem" a stop táblát 5000,-ért, majd biztonságiov nélkul kozlekedtem (3000,-) és volt egy "gyorshajtásom" is szintén 3000,-ért!

Figyelt kérdés
(Az utolsó kettot, határozottan elmagyaráztam a rendornek, hogy véleményem szerint miért nincs igaza.)Azóta se kép se hang! Ezek szerint ezek a buntetések elévultek?
2009. jan. 28. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy "megvetted"? Lefizetted a rendőrt? (Ez esetben nyilván nem töltött ki semmilyen papírt, tehát nincs minek elévülnie.)

Vagy kaptál csekket? Ha igen, akkor fizesd be, mert a te térfeleden pattog a labda. Biztosan lesz késedelmi kamat is.


Vagy felírtak, de postán nem kaptál semmit? Akkor érdeklődj utána, hogy mi van, mert esetleg a posta elkeverte a papírjaidat vagy valami. Aztán egyszer kijön a bünti 50000-ről és pislogsz.

2009. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy megvettem, úgy értettem, hogy nem láttam és mivel nem álltam meg a jelzésnél rogton le is kapcsoltak. Mindhárom esetben kaptam csekket, akkor és ott, de azóta semmi! Ezeket megelozoen is voltak már ilyen kissebb kozlekedési kihágásaim, de azokat befizettem, ha valami esetleg kimaradt, akkor arról 2-3 hónapon belul kaptam értesítést és befizettem. De ezekrol semmi...
2009. jan. 28. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ezek szabálysértések, az elévülési idő 5 év
2009. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat félrevezettelek. A szabálysértések elévülési ideje hat hónap. Tehát ha a cselekmény elkövetése óta eltelt a hat hónap minden különösebb jogcselekmény nélkül, akkor a szabálysértés elévült. Bűncselekményeknél öt év az elévülés.
2009. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen!
2009. jan. 28. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A bűncselekmény elévülési ideje a büntetési tétel felső határa de minimum 3 év. tehát pölö a móri rablás nem öt év alatt évül el...


A szabálysértés elévülési ideje valóban 6 hónap, ( ez azt jelenti ha elkövetsz egy szabálysértést és az hat hónapig nem "derül ki" akkor utána már nem büntethetnek meg érte) azonban ha tetten érnek (ld: stop tábla) és nem helyszínen bírságolnak meg hanem szabálysértési feljelentés születik ellened a bírság mellett 2 évig nyilvántartásban maradsz. Ha két éven belül újabb közlekedési szabálysértést követsz el, akkor azt súlyosbító körülményként értékeli a szabálysértési hatóság, egy újabb feljelentés esetén.


A szabályséretési előéleti pontrendszer hatálya alá tartozó szabálysértések esetében (ismertebb nevén büntetőpontok) más a helyzet bizonyos súlyos szabálysértésekért, (biztonsági öv, tilos jelzésen áthaladás, elsőbbségadás stb...) esetében a törvény szerinti pont rendelődik a bírság mellé. Ez a pont a megszerzést követően, napra pontosan két év után törlődik a rendszerből. Ha két éven belül össze szedsz 18-at akkor ugrik a jogsi.


Tehát elő kell venni a zöld papírt amit a csekk mellé kaptál és azon megnézni hogy hány pontot adott a rendőr és azt mikor adta.

2009. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!