Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Könnyű testi sértés okozása...

Könnyű testi sértés okozása miatt személyes meghallgatásra vagyok invitálva a bíróságra. Védekezésképpen pofon ütöttem egy srácot, lehet e ebből bajom ha fél év probára bocsáltásom van még vissza?

Figyelt kérdés
A részletek: Két barátommal egy vendéglátó helység előtt álltunk, ketten beszéltünk a harmadik srác telefonált, taxit hívott. Következő pillanatban egy ismeretlen srác odalépett hozzá ( általunk ismeretlen ok nélkül! ) és leütötte, ököllel arcon csapta, mire a haverom zsebretet kézzel felé lépet, és kérdezte, hogy ezt miért tette őt is leütötte, úgy h az állkapcsa több helyen eltört az ütés hatására. Mindez egy pár másodperc alatt játszódott le, a következő én lettem volna, annyit kérdeztem minek ütötted le őket, ő válasz helyett megindult felém miközben a levegőbe csapdosott, kettőt hátraléptem és közbe védekezésképpen adtam neki egy pofont.A két haver feljelentést tett ellene, mikor kiderült hogy ki volt az elkövető, valózsínűsíthetőleg szerintem az ügyvédje végett, viszonzásképpen engem is feljelentett. A dobhártyája sérült. Orvosszakértő szerint 8napon belül gyógyuló volt. A látleletkor 10napon belülit írtak. Az ügytől azért tartok, mert fél év próbára bocsáltásom van még vissza, egy ember leütése miatt (hosszú lenne elmesélni a részleteket azzal kapcsolatban. ) elővehetik ezért azt is? bocsi ha hosszúra sikerült
2011. jan. 19. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A próbára bocsátásodat csak akkor "veheti elő" a bíróság, ha ebben az ügyben elmarasztalnak - amit egyébként nem tartok valószínűnek.

Addig nem vagy vádlott, a jogaid az eljárás során megegyeznek egy tanúéval.

2011. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyértelmű az önvédelem, pláne ha a két haverod is tanúsítja. Nem hinném, hogy bármi hátrányod származhat ebből a mókából. Azért ha lehet ne nagyon ütögess le senkit, bár tudom, néha muszáj.

2011. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a vicces h kétszer bántottam mást utcán, az előző négy éve volt, az oka barátnőm fogdosása, a baj az volt h ott ököllel ütöttem (3 év proba idő lett az eredménye..), (itt tanulva az akkori hibámból) most figyelve nehogy vmi baja legyen egy pofont kapott, ha nem ütöm el a fejét, lehet nekem is öt helyen eltörik az álkapcsom mint a haveromnak.. erre meg feljelent.. én leütök két embert ok nélkül,harmadiktól kapok egy fülest nem futnék h hát de ő is megütött! sztem gerinctelen az ilyen ember, na mind1 nem is ez a lényeg, csak az,hogy bízok benne nem lesz bajom most.. melózok, két sulit is csinálok levelezősön mellette, itt a vizsgaidőszak, erre meg ez miatt kell izguljak :S hát nem egyszerű az élet..
2011. jan. 19. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem lesz ebből semmi gondod.

Egyébként jól tetted.

(első válaszoló)

2011. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a biztatást, én is nagyon remélem, hogy nem lesz..

majd megírom, hogy végül is mi lett

ha esetleg van valakinek még vmi jó tanácsa, hogy mire figyeljek a meghallgatáskor vagy bármilyen tanács, ne fojtsa magába :)

köszi

2011. jan. 19. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy semmiképpen ne mondd azt, hogy te ütöttél először. Mindenképpen mondd, hogy ütött feléd, de nem talált el.
2011. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni, de azért szorítok, h ne legyen gond. Sajnos olyan világot élünk, hogy az embernek hagynia kell magát kirabolni, megverni, megeröszakolni, mert különben öt hozzák ki bünösnek... 24N
2011. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
fasz volt az ügyvéded.meg a rendőrség.
2012. márc. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!