Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vaterás kérdés, az ügyfélszolg...

Vaterás kérdés, az ügyfélszolgálat nem válaszolt. Mit tehetek? Feljelentettek.

Figyelt kérdés

A Vaterán anyagi gondok miatt eladtam egy mobilt, leütötte a vásárló elküldte a pénzt, amit én családi gondok miatt(beteg lett az újszülött fiam)késve adtam fel.Mivel nem volt megbeszélve, hogy miként adom fel a postán én sima levélként adtam fel. A vevő azt mondja nem kapta meg és feljelentést tett a rendőrségen. Én egy mobilnak a vesztese vagyok ráadásul ki akarta fizettetni velem a vételárat 11500ft. De őszintén mondom, hogy nagyon rosszul állunk anyagilag...ezért is adtuk el.Feljelent a rendőrségen és engem hurcolnak meg?:(

Nagyon aggódom,itthon vagyok egy 3 hós babával nem tudok rendőrségre járni,hogy a magamét bizonyítsam.Tudna segíteni valaki?


2011. febr. 27. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen egyértelmű, amit írtam olyan ideges vagyok, tehát leütötte a telót, elutalta a 11500ft-kb két hét késéssel elküldtem neki a csomagot,de közben tartottuk a kapcs.-ot tehát tudta miért késik,levélként adtam fel, rettenetesen bánom h nem ajánlva ostoba voltam,most azt mondja, hogy nem kapta meg a csomagot és feljelentett a rendőrségen.Így érthetőbb.
2011. febr. 27. 16:28
 2/9 anonim ***** válasza:

passz. erre való az ajánlott levél. nem tudsz mit tenni azt hiszem. még egy nyamvadt adásvételit sem írtatok, nem tudsz mit csinálni, ezzel szívni fogsz.


már alapból telefont, értékes dolgot feladni sima levélként ostobaság.

beszélj vele, hátha csak elhallgatja, hogy megkapta, csak rajta múlik, hogy mit lép.



most kicsit gondolkodtam. egy dolgot meg tudsz próbálni. ha ő megkapta a telót és elhallgatja, hogy átvette, akkor beválhat.


Írd meg neki, hogy várjon 1-2 napot, hátha megérkezik neki a termék, ha nem, akkor te is feljelentést fogsz tenni a rendőrségen ismeretlen tettes ellen lopás miatt, ugyebár valaki ellopta akkor a telódat, pl postás vagy ilyesmi. Írd meg neki, hogy valószínűleg hamar meglesz a termék, mert minden készüléknek van egy egyedi azonosítója amit a szolgáltató be tud mérni, ez az IMEI szám.


Ezt írd meg neki, ha ő nála van a teló, akkor lehet, hogy 1-2 napon belül jelezi fogta, hogy hoppá megjött az a fránya telefon.


ha van egy kis esze, akkor tudja, hogy nem ennyire egyszerű persze, ez kis blöff. ha egy 14 éves kis pöts-ről van szó, akkor be fog válni.

2011. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogja tudni meglépni. Csak az ajánlott levél szelvénye bizonyítja a feladást. Vissza kellene fizetned a pénzt, mert ha perre viszi, tuti nyer, és perköltséggel együtt már több tízezer lesz a fizetendő összeg. Hacsak nem tudod bizonyítani, hogy ő kérte a sima feladást.

Ez esetben nem kérhet jóvátételt.

2011. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annak a telefonnak van egy IMEI száma. Ez lesz a kiindulási alap.


Persze, tegye meg a feljelentést, te pedig vissza fogod neki fizetni az összeget, ha nem akarsz igen nagy bajt magadnak.

Ekkor feljelentés ismeretlen tettes ellen, rendőrségen a sztorit elmesél, jegyzőkönyvez. A készülék papírjait készítsd elő, a jkv. tartalmazza az IMEI számot.


Amikor a készülékbe SIM kártya kerül, abban a pillanatban megvan, hogy kihez tartozik a szám. Ha a vevőhöz akkor magyarázkodjék. Hamis vád, csalás azonnal áll neki kérdés nélkül. Így lesz a vádlottból vádló.

Természetesen, ha a sztorid igaz - és miért vonnám kétségbe - ezt a vevővel ne nagyon közöld.


Sok sikert.

2011. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

épp azért kellene közölnie a vevővel, mert akkor esetleg az észhez tér és minden pereskedés nélkül lezárja az ügyet.


valójában imei szám alapján nem fogják elkapni az illetőt emiatt, szarnak rá. legrosszabb esetben a szolgáltatóval le lehet tiltatni a telefont, ennyi.

2011. febr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, vizsgáltam már ilyen ügyet! IMEI alapján azonosítható!
2011. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha emai-szám alapján bemérik, és nála van a telő, hamis vád volt, és még be is lehet perelni becsületsértésért, amit valószinűleg meg is nyersz.Ne szólj neki.Ha megkapta akkor nyert ügyed van.Ha nem, akkor meg tökmindegy mit csinálsz, úgyis pereskedni fog.
2011. márc. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

emai=IMEI

Máshol jártam

2011. márc. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi lett az ügyből? (én úgy jártam, hogy mivel sokan átvertek vaterán nem kis összegekkel pl 18-ért vettem egy hegedűt ami 3 nap után szétesett elküldtem telóra 5000-et és a mai napig várom hibás telót küldtek 15-ért töröltettem az adatlapom...függőbe maradt egy 2600-áz Ftos ügyem egyszerűen elfelejtettem és valóban nem küldtem el a terméket de a vásárló nem is figyelmeztetett hanem egyből feljelentett...megkaptam a papírt h felvagyok jelentve felvettem a hölgyel a kapcsolatot mondtam h nagyon sajnálom de nem akartam átverni és azonnal fissza is küldtem a pénzét. Tegnap kaptam egy levelet, hogy az ügyészségnél van már az ügy és 2 hónappal meghosszabbítják a nyomozást kisebb kárt okozott csalás miatt )
2012. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!