Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meg tudná nekem mondani...

Beáta77 kérdése:

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ha egy vendéglátó egység a nyitvatartási idején túl /22óra/ nyitva tart és ráadásul hangos zenés összejövetelt tart reggel 5-ig /cigány bál/ a kihívott rendőrség felszólíthatja, hogy zárjon be?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kifizették a zártkörű bulit, akkor nem zárathat be, viszont a csendháborítás miatt szólhatnak. De most őszintén: ki fogja az esküvőjét félbeszakítani? Valószínűbb, hogy kifizetik a 30ezer büntetést, de a lakodalom folytatódik.
2011. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Upsz, félreolvastam, nem lagzi, bál. Nos, akkor is a fent vázolt dolgok valószínűek. Te beszólhatsz csendháborítás miatt, de ne várj sokat, pláne szombat este nem túl szigorúak. Ha mindennapos eset lenne, akkor keményebben lépnének fel.
2011. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"a kihívott rendőrség felszólíthatja, hogy zárjon be?"


Fel. Csak nem fogja őket érdekelni. :)

2011. szept. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk ennyi erővel te is átmehetnél őket felszólítani és akkor megspórolod a rendőrségi kiszállás költségeit nekünk adófizetőknek. Az eredmény meg ugyanaz lesz.
2011. szept. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen majdnem ˝mindennapos˝ probléma,a rendőrség nemigen tud mit tenni ilyen esetekben,ahogy az előttem szólók is mondták,max kiküldenek egy járőrt,aki adott esetben felszólíthatja a személyeket a zajforrás megszüntetésére.De amúgy nem tudom,mennyire vagy jártas a jogszabályokban,de egy ideje a csendháborítás nem a rendőrségre tartozik,polgári peres a dolog,a rendőrök nemigen tudnak mit csinálni.
2011. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnánk mit tenni! 1-2 jelentés a jegyzőnek, és a becsületsüllyesztő már búcsúzhat is a működési engedélyétől.

Ezt nyilván az állampolgári bejelentések (a jegyző felé is) meggyorsíthatják. A kocsmatulajok tudják ezt, így érteni szoktak a szép szóból (legalábbis felénk kisvárosban).

2011. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jozsi2011 ***** válasza:

Önkormányzati rendelet szabályozza a csendháborítás fogalmát. Tudomásom szerint ez lehet minden településen más és más.

A nyitvatartási idő megint más kérdés, arra a jegyző és a hatósági osztály ad engedélyt és az is ellenőrzi.


1 Rendőrség: eljárhat szabálysértési ügyben (most az lényegtelen, hogy az önkormányzat vizsgálja ki és hoz határozatot), de a rendőr szabálysértési feljelentést tehet.

2 ha indokolt a szabálysértés továbbfolytatóját előállíthatja.

3 lehet bejelentést tenni közvetlen önkormányzat jegyzőjénél, aki odapirít nekik súlyosabb büntetésekkel (a tapasztalat az, hogy ha már lúd legyen kövér: NAV, munkaügyi felügyelőség, ANTSZ, zajszintmérés és az önkormányzati dolgozó + rendőr.. ez egy 12 fős csapat és már el is búcsúzhat az engedélyétől az illető..)


Persze más egy bál és más egy szórakozóhelyiség felügyelete.


Lényeg, hogy büntetést kaphat az ember ha feljelentik és ha nem fizeti meg akkor mehet börtönbe.

2011. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá engedélyük akkor nem
2011. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!