Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kiszállítottam kutyát külföldr...

Kiszállítottam kutyát külföldre! Tenyésztő vagyok! Az illető azt mondta ápr.5. -én fizet! Azóta sem utalta a pénzt! Fel szeretném jelenteni! Minden elérhetőségét tudom! Hol jelentsem fel?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom, hogyan zajlana a leggyorsabban! 1300km. -re lakik! Kimennék újra, de ha ott kérném a rendőrséget jöjjenek ki velem a lakására, megtennék? Mert visszahoznám a kutyát! De gondolom simán nem kapnám meg az illetőtől!Az önbíráskodás büntetendő, pedig az illető papírt is írt a tartozásról, tehát annyit szeretnék, hogy vagy kutyát vagy pénzt!Segít-e a rendőrség ilyen esetben?
2009. máj. 3. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésed fizetési határideje elmúltával fizetési felszólítást kell küldened neki, mondjuk 8 napos határidővel. Ha nem fizet, akkor polgári peres feljelentést tehetsz ellene és perelheted a pénzed.

Ha volt a szerződésnek olyan záradéka, hogy a szállítástól, átváteltől függetlenül a kutya a te tulajdonodban marad a fizetésig, akkor talán kimehetsz hozzá elhozni a kutyát. Ha ilyen pont nem volt, akkor övé a kutya, csak még nem fizetett.

2009. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni nem tudod - illetve csak igen speciális esetben... -, ez polgári jogi kötelem.

Amit tehetsz, felszólítod a teljesítésre. Ha nem teljesít, és NINCS kikötve az adásvételben a fizetésig történő tulajdonjog-fenntartás, akkor te elsősorban az összeget követelheted, és egy esetleges végrehajtásban kérheted majd a "kutyát", mint javat.


Nem mondom, hogy "így jártál", de ez tanulópénz. Elindíthatod polgárjogi úton a dolgot, ha EU-n belüli, akkor sokkal egyszerűbb a helyzeted, mint ha nem EU-n belüli.

2009. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az illető nem követte el a csalás vétségét, hogy sms-ben és emailben 1 hónapja hazudik? Az egy hónap alatt küldött nekem bankpapírt, hogy utalta a pénzt és közben a pénz nem ért ide, mert nem is utalta,vagy a papír hamis!Az aláírt két papíron(mert kettőt írt már az adósságról) a feleség igazolványszáma hamis, nem egyezik!Ezek a dolgok nem férnek bele a CSALÁS vétségébe??????????????????
2009. máj. 4. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!