Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Támogatnátok egy magyar...

Támogatnátok egy magyar állatrendőrség létrehozását?

Figyelt kérdés
Az animal planeten sokat nézem az amerikai állatrendőség munkájáról szóló dokumentumfilmeket...és mindig elszorul a szívem,ha arra gondolok,hogy itthon szinte bárki bármit megtehet büntetlenül az állatokkal. A legrosszabb esetben is megússza az állatkínzó egy pénzbírsággal,amit kifizet,majd csinálja tovább amit addig. A gyerekek puszta szórakozásból kitekerik a macskák nyakát, felakasztgatjék a kutyákat, hurkokat raknak ki, a kiscicákat vízbe fojtják vagy földhöz vágják mert nem kellenek, vagy épp a megunt kedvencet kitezsik valahol az autóból. A "sintérek" meg a fölösleges állatokat elviszik valami elhagyatott helyre és agyonütik,mert olcsóbb,mint a menhelyi eltartás vagy az altatás. Azok az állatok sem mindig járnak jobban,akiket nem dob ki a gazdája, de nem kapnak inni,enni,vagy épp olyan rövid láncon vannak tartva, hogy épphogy meg nem fojtják magukat. Láttam már olyan sovány lovakat egy magánembernél,hogy meg tudtam számolni a bordáikat, ráadásul nyakig állnak a több hónapos trágyában, a szőrükön ujjnyi vastagon a sár. És nem tehetek ezek ellen semmit! És a rendőrség sem tesz semmit! Egy olyan rendőri jogkörrel felruházott állatvédő szervezet kellene, amelynek jogában áll lefoglalni az állatokat,házkutatást végezni, letartóztatni és bíróság elé vinni az állatkínzókat. És ne csak pénzbírságot szabhassanak ki rá, hanem akár börtönbüntetést is. Ti mit szóltok? (mielőtt valaki azzal jönne,hogy erre magyarországnak nincs pénze, már előre válaszolok: ne röhögtessen ezzel senki, mikor olyan hülyeségekre van pénz,hogy néha az agyam eldobom,de ilyen fontos dolgokra meg nincs? és az a tizedik bőr, amit lehúznak az adófizetőkről,abból is csöpöghetne egy kevés végre olyan helyre,ahol szívesen látom a pénzem)
2009. máj. 4. 16:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is, sőt mi több, állatmentők létrehozását is ugyanúgy mint a humán ellátásban, azaz rohamkocsikkal, állatorvossal a fedélzeten. Ez pár országban létezik is, de nálunk egyelőre jogszabályilag is kizárt ennek lehetősége sajnos.
2009. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Majd ha lesz "rendes" rendőrség.


" Láttam már olyan sovány lovakat egy magánembernél,hogy meg tudtam számolni a bordáikat, ráadásul nyakig állnak a több hónapos trágyában, a szőrükön ujjnyi vastagon a sár. És nem tehetek ezek ellen semmit! "


Jelenleg, szerintem tényleg nincs pénz ilyesmire.


És ha lenne egy ilyen "állatrendőrség" az mit csinálna? Megbüntetné a gazdát, aki még ennyi ételt se tudna neki adni. Elvinné a lovat? Hova? Akár hova is, ott is éhezne.


"Egy olyan rendőri jogkörrel felruházott állatvédő szervezet kellene, amelynek jogában áll lefoglalni az állatokat,házkutatást végezni, letartóztatni és bíróság elé vinni az állatkínzókat."

Hát azt inkább ne! Az állatvédő az állatvédő és nem rendőr! Nincs képzettsége.


Amúgy jó ötlet, de ne csináljunk önkéntes rohamosztagos szuperhősöket az állatvédőkből. Legyen külön rendőrségi csoport az ilyen feladatokra.

2009. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
én azt sem bánom,ha külön rendőrségi csoport jön létre...vagy éppen a mindenkori rendőrök munkakörébe ez is beletartozna... a lényeget értsd, ez csak egy elképzelés amerikai mintára, de nekem nem az a fontos,hogy minden úgy legyen, ahogy ott, hanem az, hogy az állatoknak is joguk legyen ahhoz,hogy a rossz körülményekből,melyet nem ők választottak, kimentsék őket és netalán egy sokkal gondoskodóbb örökbefogadó gazdához kerüljenek...és joguk van ahhoz, hogy felelősségre vonják azokat az embereket,akik bántalmazták őket...
2009. máj. 4. 16:18
 4/26 A kérdező kommentje:
és még valami a péznkérdéshez: az amerikai szervezet egy nonprofit szervezet, ami adományokból tartja fenn magát...tehát az államnak a kisujját sem kellene mozdítania, csak annyit kellene engedélyeznie,hogy létrejöjjön és megkapja a szükséges jogkört
2009. máj. 4. 16:20
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Értem amit mondasz, de szerintem te is tudod, mi lenne az állatokkal amiket kimentenek. Menhelyre kerülnének, hát ott sem jobbak a körülmények, valamint a menhelyeknek sincs pénzük.

Vannak a reklámok, hogy adó egy százalékával támogassuk a menhelyeket, ahol valószínűleg ez a szervezet is gyűjtene. Ha jönne egy újabb szervezet (állatrendőrség), megosztaná az adakozókat. Csúnyán szólva elvenné a pénzt a menhelyektől, azoktól, ahová késöbb a kimentett állatok kerülnének.

Szerintem, mint fent is említettem, képtelenség, hogy ilyen jogkört kapjon egy szerveződés, marad a rendőrség. A rendőrség állami, az állam szegény.


Sajnos jelenleg nincs ilyensmire lehetőség szerintem. Hogy mi marad? A radikálisabb módszerekkel működő szervezetek.

2009. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Röviden?Igen.
2009. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
IGEN!!! Mindenképpen támogatnám!
2009. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Sokkal nagyobb bajok is vannak ebben az országban.
2009. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy sokkal nagyobb bajok vannak, szemet lehet hunyni az állatkínzás felett?

Na ezzel baromira nem értek egyet!!

2009. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyobb bajok? Amikor élőlények éhen halnak, megkínozzák őket szórakozásból, mindezt szinte büntetlenül, akkor úgy érzem, hogy rossz a gazdasági válság meg a hasonlók, de ők vannak nagyobb sz*ban. Én támogatnám.
2009. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!