Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentsem-e vagy sem, mit...

Feljelentsem-e vagy sem, mit gondoltok a lentebbi esetről?

Figyelt kérdés

Múlt héten szóltam, hogy e hét keddjén nem megyek dolgozni, ne várjanak, mennem kell egy létfontosságú orvosi vizsgálatra.


Ma (szerdán) már megjelentem reggel a munkahelyemen. Van egy kolléganőm, aki egy hatalmas lotyó, nagyon szeret parancsolgatni (egyébként egyenrangúak vagyunk), mindenbe beleszól, s mindenkitől okosabbnak véli magát. Beszólt, hogy hol voltam kedden. A hangsúly nagyon fellengzős, becsmérlő volt.


Én kioktattam, hogy szóltam neki pénteken, hogy bocs, de orvosi vizsgálatra mentem, amúgy meg nem vettem már ki jogtalanul a 2013-as szabadságaimat sem, meg nem engem utálnak a melóhelyen, és vegyen vissza a fellengzős stílusából.


Erre "lehomoszexuálisozott", a B és a K betűs szavakat használta, aminek sok alapja nincsen, attól eltekintve, hogy szeretem a jól kinéző ruhákat. Nem hagytam magam, jó hangosan, mindenki előtt megaláztam, hogy nem én vagyok egy büdös K (prostituált). Kb. 5 hónapja láttam, hogy nem a férjével, hanem egy idegen pasival járkált egy városban, valamint a főnököt nem én elégítettem ki orálisan. (Ez is igaz, mert már rajtakapták őket.)


A nő elkezdett hisztériázni, hogy ő felmond, aztán telefonált a férjének. El is jött a férje, aki - jogtalanul - bejött a munkahelyünkre (csak dolgozók léphetnek be elvileg, de biztonsági szolgálat nincs). Behúzott az orromba és összerugdosta a hátamat, hogy ne merjem "lekázni" a nejét. Nem ütöttem vissza, mert nem akartam, hogy garázdaságba keveredjek.


A sebészeten készítettem látleletet. Most azt fontolgatom, hogy mit tegyek. Feljelentsem? Ő feljelenthet engem becsületsértésért? Lehet "nem azonnal" is feljelenteni?


(A főnök egyébként engem tolt le, de szerencsére nem rúgott ki.)


2011. dec. 28. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted. Neked több papír van a kezedben, mint neki a becsületsértésre...
2011. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Feljelentheted, tedd is meg! Törvényt szegett.

(2. Azért a történetedből az jön le, hoyg neked is kéne némi konfliktus kezelést és modort tanulnod)

2011. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: nyilván igen, de ezt a nőt nem lehet elviselni. Gyűlölöm az olyanokat, akik többnek akarnak látszani, mint amilyenek valójában. Érdekes módon eddig az összes csajjal megtaláltam a közös hangot, szeretnek, én vagyok a "becses" vagy a gyerekpótlék. Borzasztó, amilyen nyájas, hízelkedő. Ilyen eszközökkel úgy hiszi, hogy eléri a célját, s később a fejedre telepszik, bepofázik.
2011. dec. 28. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Amikor vitatkoztatok azt hallotta-e más?
2011. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy hallotta.
2011. dec. 28. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Becsületsértés simán. Feljelentheted, még ha nem is lesz eredménye, akkor is rossz fényt vet rá, hogy eljárás folyt ellene.

És a szó nagy úr ... ;)

2011. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!