Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van értelme a polgárőr mozgalo...

Van értelme a polgárőr mozgalomnak?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy a közrend, a közbiztonság fenntartása az állam, azon belül is főleg a Rendőrség feladata. Tényleg csak az ő felelősségük, vagy ellenkezőleg? Mivel mindannyiunk érdeke a biztonság, ezért joga (netán kötelessége?) minden embernek, hogy a tőle telhető módon hozzájáruljon a közbiztonság megóvásához. Akár egyénileg, akár szervezett, szabályozott formában, mint a Polgárőrség.
2009. máj. 26. 13:17
 1/8 A kérdező kommentje:

A kérdés alapja leginkább az alábbi idézet, amelyet nemrég olvastam:

"a közbiztonság,no meg a közlekedés biztonságának megoldása a magyar köztársaság rendőrségének (lenne) a feladata....

nem unatkozó,hatalmi tébolyban szenvedő civil parasztok dolga" Utóbbiak a polgárőrök...

2009. máj. 26. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezek a "civil parasztok" próbálják megvédeni a kis közösségük megteremtett békéjét.Rendőrök csak akkor intézkednek,ha már megvan a baj.Vagy akkor sem.A polgárőrök nem sokat tehetnek ugyan,de ha csak egy-két rosszéletűt akadályoznak a jelenlétükkel,már jó hogy vannak.
2009. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
személy szerint jobban örülnék egy paramilitáris milíciának mind a polgárőrségnek
2009. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez munkásőrség reinkarnációja,fegyvert is adhatnának nekik.
2009. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket régen segédrendőrnek hívták.A munkás őrség az más volt.Ezek ilyen beszélő rendőr kutyák.
2009. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem vagyunk "kutyák". A mi dolgunk jelenteni, hogyha titeket baj ér, ha olyan a helyzet akkor akár a saját testi épségünket feldobva védeni titeket. Én is polgárőr vagyok mint azt gondolni lehet, és buszkén vállalom ezt a hobbit, mert ez azt jelképezi, hogy vannak olyan emberek akiknek igenis fontos a másik ember biztonsága is nem csak a sajátjáé. De minket mindenki utál, de már vagyok anyi idelye polgárőr, hogy ezt elengedem a fülem mellett és a vádaskodások helyett inkább végzem azt ami helyes!
2009. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vagyunk(!) "kutyák". Én is polgárőr vagyok... :-) És még hatalmi tébolyban sem szenvedek... :)
2009. júl. 10. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy időbn sok volt a betörés, és szomszédi alapon szerveztünk kis járőrszolgálatot. El is tűntek a tolvajok a környékről.

Sokat számít az odafigyelés, a polgárőröknek meg sokszor csini kis egyenruhája is van és kisautója, ami még többet számít a megelőzésben.

2010. máj. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!