Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt rendőröknek dupla jövedelem?

Volt rendőröknek dupla jövedelem?

Figyelt kérdés

25 év szolgálati idő figyelembe vételével kedvező nyugd. megállapítás miatt "leszerelt" rendőröket kívánják újra alkalmazni.A nyd.havi összege =kb.a havi,volt bérük. Most,hogy újra alkalmazzák őket,a ktv.,vagy a kat.

szerint a régi bérüket kapják.Dupla kifizetés,mert a nyugdíjukat a TB.alapból kell finanszírozni, a besorolási bérüket pedig a törvény írja elő.

Többet keresnek,mint aktív korukban!!Hol itt az igazság?

Az előrehozott öregségi nyd-ba vonulókat korlátozza a törvény,pedig ŐK nem 25 év szolgálati idő után (kb.40.évesen) mennek nyugdíjba.

Ez nem pocsékolás?


2009. jún. 26. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is pocsékolás,Néhány hónapja a TV-ben volt arról szó,hogy rájuk is az a törvény vonatkozzon,ami a többi dolgozóra.Egy szakszervezetisük teljesen felháborodott a gondolaton.Minden féle ,szerintem nem elfogadható indokot hozott fel,hogy a rendőrök miért mehetnek 25 év után nyugdíjba.

Nem sokkal utána is láttam egy riportot.Ott egy magasabb rangú rendőr panaszkodott,hogy azok a rendőrök mennek nyugdíjba,akik már tapasztaltak, pedig ekkor tudnának eredményesebben dolgozni.A fiataloknak pedig még tapasztalatot kell szerezni.

Azt nem tudom,hogy ezen miért nem változtatnak?

2009. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, olvass utána még egyszer, mert nem így van. Vagy bér, vagy nyugdíj. Amúgy miért sajnálod tőlük? Gondolod, te egy fillérrel is több fizetést kapnál, ha ők kevesebbet? Egyébként: nem "leszereltek", hanem nyugdíjba mentek. Szerintem a korkedvezményes nyugdíjat megérdemlik ők is, és a tűzoltók is, akiknek nem tetszik, próbálja ki 25 évig, amit ők csinálnak. Utána lehet beszélgetni.
2009. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a rendőri szakma nem kiváltság!


te is elmehetsz rendőrnek nyugodtan, nem tiltja semmi..

ha esetleg öreg vagy a gyereked..

2009. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet próbálkozni de nagyon kemény dolog bekerülni.

És nem kell sajnálni a korábbi nyugdíjat mert nem egy egyszerű dolog ezt csinálni és bírni idegekkel ilyen törvények és emberek és ennyi fizetés mellett. Teljesen megérdemelt dolognak tartom a korábbi nyugdíjt. Szóval lehet irigykedni nyugodtan.

2009. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Minden szakmának meg van a maga nehézsége.Szegényeket nehogy megsajnáljam.Egy buszsofőr 100szor több ideget meg eszik mint ők.Egy fizikai munkás minimál béren dolgozzon 65éves koráig,hogy a száz ezreket kapó 45éves"kis nyugdíjas rendőrnek"meg keresse a nyugdíját,és a pálya kezdő fiatalnak a segélyt./Aktív korába mennyit keresett amiért elnéző volt?Ezt csak úgy hallottam,hogy naponta több 10ezret./
2009. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

19:52

"vagy bér,vagy nyugdíj", nem kell utána olvasnom,mert a munkakörömből kifolyólag tudom! Mindkettő jár(na)!

2010.01.01-től lép életbe az a módosítás,hogy az előrehozott öregségi nyugdíjasok max. a min.bér 12 szeresét kereshetik.

2009. júl. 5. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!