Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet az ember polgárőr?

Hogy lehet az ember polgárőr?

Figyelt kérdés
A városomban sok a cigány. És rettegésben tartanak midnenkit. Van is egy járőrautó brutális rendőrökkel de az nem elég. Van polgárőrség is, de őket csak nagyon ritkán lehet látni. Ezért szeretnék segíteni nekik. De nem tudom, hogy, hogyan kerülhetnék be hozzájuk. Ők nagyon jó fejek. Én még nem vagyok 18, és éppen ezért kidolgoztam egy olyan programot amiben fiatalok segítenék a polgárőrséggel a rendősrégnek. Fel hívtam a városházát, hogy hová fordulhatok, tudjátok hogy megmutassam nekik, de úgyszolván le se szartak. Azzal mentegetőztek hogy a városnak nincs pénze ilyesmire. Hiába értegettem velük, hogy ez semmiféle anyagi támogatást nem igényel, akkor sem vettek komolyan a korom miatt.
2009. júl. 9. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:
NAgyon jó ötleteim vannak köztük az egyik legjobb a CIVIL CIRKÁLÁS. Ez anyit jelent, hogy civil ruhában hétköznapi módon sétálgatunk az utcákon állandó rádiókapcsolattal egymással. Sokkal hatékonyabb ez a mótszer mint ha egy polgárőrautóval lavíroznak az utcákon. Ráadásul nekünk ez szórakozás, a rendőrségnek pedig segítség.
2009. júl. 9. 20:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a polgárőrség vezetőjét,vagy a rendőrkapitányt kellene személyesen felkeresned.
2009. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, a polgárőrség vezetőjét keresd, nálunk a titkár az, én is 18 év alatt kerültem be(mondjuk már csak 1 hónap volt a szülinapomig)...de ha beszélsz vele és elmondod az ötleteidet, talán komolyan fog venni
2009. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hello!


Ha meg nem haragszol, egy valamit az elején szögezzünk le. Ha polgárőr akarsz lenni, akkor felejtsd el azt, hogy "A városomban sok a cigány. És rettegésben tartanak midnenkit." Nem azért, mert esetleg nem igaz, hanem azért, mert még a látszatát is el kell kerülni annak, hogy a Polgárőrség azért van, "mert sok a cigány", vagy, hogy Te azért lépsz be, "mert sok a cigány". A polgárőr mozgalom nem (csak) erről szól!


Egyébiránt, válaszolva a kérdésedre. A Városházát felejtsd el, ott politikusok vannak. :) Valóban, az a legcélszerűbb, ha az egyesület vezetőjét keresed meg az ötleteiddel.

Ami a példádat illeti, lehet benne fantázia, de az egyenruhás "lavírozásnak" megelőző szerepe is van. Míg civil ruhában Te csak akkor kerülsz esetleg képbe, mikor már a baj megtörtént, addig egyenruhás szolgálat során, egyrészt a lakosság látja, hogy jelen vagytok, hogy járőröztök, másrészt - látván, hogy rendőrök/polgárőrök járőröznek a közelben - esetleg elriasztotok valakit a bűnelkövetéstől.


Írásodból úgy tűnik, több elképzelésed van. Ha gondolod, küldd el privát e-mailben, engem érdekelnének.


Üdv!

Egy polgárőr

2009. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, jelentkezni fogok!
2009. júl. 29. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!