Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tehetek ilyenkor feljelentést?...

Tehetek ilyenkor feljelentést? Várhatom, hogy vissza kapom a pénzem?

Figyelt kérdés

Az interneten kereskedem már több éve, eddig nem is volt semmi gondom. Azt hiszem, hogy most sikerült beleakadni egy olyan emberbe, akibe nem kellett volna. A Prohardveren üzleteltünk egy ps2-t, 12000ft-ért. bő 1 hete utaltam neki a pénzt, szombaton még írt, h eltették a csomagot a cégnél, így csak hétfőre kapom meg. de még eddig semmi!

Tehetek rendőrségi feljelentést, és várhatom még vissza a pénzem?


2009. júl. 16. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Felejtsd el!

12 ezer egyrészt még nem is rendőrségi ügy, tudod 20 ezerig csak szabálysértés, másrészt több cirkuszod lesz ezzel mint amennyit ér, és a végén úfgyse kapod vissza.

netes ökörködéssel én tudod akkor hagytam fel, amikor kétszer is átvágtak rendesen, és nagyobb összegekkel, de mondom nem idegesítem magam .... ennyi.

2009. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Feljelentést bármikor tehetsz, de, ahogy az előttem szóló is írta, 20.000 Ft-ig ez szabálysértés, bizonyítanod kellene, hogy tényleg vele üzleteltél, másrészt, arra senki nem fogja ítélni, hogy a pénzedet adja vissza. Amiatt legfeljebb beperelheted a polgári bíróságon. (de a perköltség alighanem több, mint 12.000 Ft).
2009. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De tehetsz. Van valami közvetítö amin keresztül ment az üzlet? Pl paypal vagy ebay? mert akkor nekik írj, ha semmi akkor írj megint az embernek, és ha nem válaszol akkor tegyél feljelentést. ilyenkor lehet a pénzt nem kapüod vissza, de az illetöt kitíltják vagy figyelik ha sok bejelentés lesz akkor büntetés is lesz neki.
2009. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a helyzet az, h találtam egy embert, akit másik 12000-rel, és egy harmadikat, akit 20000-el vágta meg a csávó. utóbbi már tett feljelentést, előbbi holnap fog.

össze lehet vonni ezt a három feljelentést?

vagy ez hogy működik?

2009. júl. 16. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen össze lehet vonni, ebben az a jó hogy hiába kövei el szabálysértési értékre a csalást, így az üzletszerűség megállapítható a terhére, ezzel a szabálysértés már bűncselekménynek minősül, és ezzel a magatartásával az elkövető 3 különböző személy sérelmére követ el csalás bűncselekményt, ami miatt büntető eljárás indítható ellene.


Vagy együtt tegyétek meg a feljelentést, vagy a feljelentési jegyzőkönyvbe feltétlenül diktáld be, hogy tudomásod van arról hogy az elkövető több személyt megkárosított akik más-más rendőrségeken tettek ellene feljelentést. Az "összevont"ügyben eljáró rendőrség az lesz akinél az első feljelentés született, amíg a bűncselekmény elkövetésének helyét nem tudják megállapítani, mert akkor már a bűncselekmény elkövetésének helye szerint illetékes kapitányság jár el.

Mindenképpen fel kell jelenteni a szemétládát, csak sajnos a bizonyítás nehéz mert ezek rendszerint internetkávézóból hirdetnek... De ez már a nyomozók dolga..

2009. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

találtunk egy negyedik embert, eddig 65500-nál tart a számlája.

Egyébként a bankszámlaszáma megvan, az alapján pedig csak be lehet azonosítani, h ki is az.

És ilyenkor milyen címen tegyek feljelentést?

2009. júl. 17. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ezen kisebb mértékű - üzletszerűen elkövetett - csalásokat nem igen veszik emberszámba! Bár most 2010-től összeadódik az összeg, és egyből bűncselekmény lesz!

A bankok nem adnak ki információt a számlatulajdonostól, bár kisebb trükkel megszerezhető az infó. Rendőrségi feljelentés ez esetben sikertelenséghez vezet: csalót bűntetőjogi bíróság elé állítják, mainek ejnye-bejnye lesz a vége. Itt a polgári peres eljárás oldaná meg a te ügyedet, melyet a csaló terhére indítanál, csa ez hosszabb időt vesz igénybe, és a bűncselekmény elkövetésétől számított 6 hónapig lehet indítani, tehát már nem aktuális!

2010. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!