Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol adjam le a talált táskát?

Hol adjam le a talált táskát?

Figyelt kérdés
Ma találtam egy kis táskát az utcánkban. Pár órán át figyeltem, de senki nem jött érte. Van benne 400 Ft meg egy személyi és egyéb papírok, amik nekem nem fontosak,de a gazdájának azok lehetnek. Egy idős bácsié. A rendőrségen adjam le, vagy pl vigyem el neki? A cím alapján kb 600 méterre lakik...
2009. júl. 26. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor vidd el! Megér annyi sétát és biztos nagyon hálás lesz érte! Nekem az ő öröméért megérné:)))
2009. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is vidd el neki. De ha nem akarod akkor vidd be a rendőrségre, de akkor ott jegyzőkönyvet vesznek fel ami eltart egy ideig. Hamarabb túl vagy rajta ha személyesen a tulajdonosnak viszed el.
2009. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Énis erre gondoltam, de nehogy az legyen, hogy nekemesik, hogy elloptam a pénzét, vagy valami felettéb drága dolgot (pl egy Ferrarit) a táskájából... :D
2009. júl. 26. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
mindenképp a gazdájának add vissza\a rendőrségről beletelhet pár napba is mire a bácsihoz kerül\,nem csak a hála miatt hanem a papírok miatt ne idegeskedjen!ha nem akarsz találkozni vele csengess be és hagyd az ajtóban vagy a kapuban.
2009. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Én is azt javaslom, hogy személyesen vidd el a címre...


Mondjuk az előfordulhat, hogy egy idős ember megrémül egy ismeretlen ember láttán, hirtelen nem tudja miről van szó és esetleg rád foghatja, hogy a táskájából eltűnt cuccot te vetted ki.

Erre számíts...

Vagy nem mer ajtót nyitni, mert téged nem ismer...


Ha van a táskában telefonszáma, akkor tanácsos lenne előbb felhívni, hogy megtaláltad a táskáját, elvihetnéd neki?

2009. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudod a címét vidd el, egyébként pedig a talált tárgyakat elsősorban a helyi önkormányzat jegyzőjénél kell leadni, ott tudják mi a teendő, nem kell a rendőrségre menni.
2009. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs kedved elvinni neki, akk a rendőrség helyett a ptk szerint 8napon belül köteles vagy (jó nem 400 forinttal de gondolom a személyi miatt igen) leadni az önkormányzaton majd ők postázzák neki
2009. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a Tiéd!!!!!

Hány éves vagy? Manapság igencsak ritka az olyan fiatal,aki azzal foglalkozik,hogy egy talált táskát hogyan juttasson vissza a tulajdonosához. Vidd el a bácsinak, de mielőtt megmutatnád kérdezd meg,hogy hogyan néz ki a táska és mennyi pénz volt a pénztárcájában? (reméljük emlékszik rá).Azután add oda és biztosan meg fogja köszönni.

2009. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

25 éves hím egyed vagyok :D

A személyiben benne van a képe, úgyhogy szerintem elég ha meglátom az orcáját :)

Deakkor elviszem neki. Nekem is okozott pár bosszús napot, amikor elhagytam a pénztárcám és benne minden papírom :S

2009. júl. 27. 09:21
 10/12 A kérdező kommentje:

Elvittem nekik. Nagyon kedvesek voltak és örült a bácsi is és a felesége is.

Nemlett volna jó ha új jogsit kellett volna csináltatniuk és papírokat a kocsihoz...

2009. júl. 27. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!