Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Már többedszerre jön elő...

Már többedszerre jön elő ilyen hír! Miért nem történik már valami? Ilyen rendőrséget akarunk?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, ismét a sajtóban elő jött egy hír, hogy most éppen a szegedi rendőrök vertek agyon kihallgatáskor valakit, de ez már szinte heti vagy napi rendszerességű, aztán persze valahogy mindig eltűnik az egész ügy (tegnapi Blikkben megjelent hír ez most éppen).

Az ilyen embereket miért nem teszik ki azonnal a rendőrségtől, miért akarunk mi renbdőrállam lenni egy normális jogállammal ellentétben?

Miért nem követjük azt a nyugati elvet, hogy a "rendőrség a barátod, a segítőd"??? Nálunk miért természetes az, hogy ezektől félni kell és amolyan kimondtalanul de köztudott, hogy nem egyszer agyonvernek valakiket? Ezek közül persze csak pár kerül napvilágra, d ejézus isten akkor mennyi lehet az amiről tudomást se szerzünk?

Komolyan mondom horror ez már, egy normális külföldi meghall egy ilyen hírt és nem tudja mit gondoljon, mégis mi folyik itt.

Ti mit gondoltok erről?

Nem kellene már abba hagyni ezt a rendőrállami viselkedést és normálkis emberek módjára viselkedni? És persze az ilyeneket azonnal elbocsátani, nem pedig évekig vizsgálódni, amíg feledésbe merül az ügy, aztán úgyse történik semmi?


2009. júl. 27. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elfogadhatatlan az ilyen hiba, és büntessék meg a felelősöket. De az egész helyzet nem ennyire egyszerű. A rendőrségünk lehet, hogy hajlamos túlkapásokra (illetve egyes tagjai, miért lennének mások, mint egyéb szakmabeliek?), de egyben nagyon engedékenyek vagyunk a bűnözőkkel szemben. Szerintem meg pont hogy nincs tekintélye a rendőrnek Mo-n, persze erről az igazságszolgáltatás is tehet, aránytalanok a büntetések. Ha véded magad, a családodat lehet, hogy te kerülsz bajba, de téged senki nem véd meg, mert addig nem büntethető, számonkérhető senki, amíg vér nem folyik.

Amúgy szerintem a "nyugatiak mindenben jobbak" egy mítosz. Álságos dolgok ott is történnek, illetve ha már túlkapásról van szó, nézd meg egyszer hogy verik péppé a globalizáció ellenes tüntetőket korra nemre való tekintet nélkül!

Annyira megnőtt nálunk a bűnözés aránya, annyira gyenge a közbiztonság, hogy nem rendőrállamot, de nagyobb rendet megszavaznék.

2009. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"de ez már szinte heti vagy napi rendszerességű, aztán persze valahogy mindig eltűnik az egész ügy"


szerintem pont a fordítottja történik.

mostmár napi rendszerességgel valaki elszalad valamelyik komoly napilaphoz, hogy őt aztán így, meg úgy ezek meg azok (rendőr, biztonsági őr stb.) megverték. ezt persze az újság lelkesen le is hozza, mert ezt szeritek az emberek és akkor vesznek sokat belőle. aztán már amikor kiderül, hogy a fele se igaz, meg nem is úgy, nem is ott és egyáltalán nem úgy történt, azt már persze le se hozzál, vagy ha mégis, akkor az utolsó oldalon hangyányi betükkel.


mellékesen erre gondolsz:

[link]

2009. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De ki hisz a Blikknek?
2009. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát ha erre az esetre gondolsz, amit előttem belinkeltek, a részeg illető meg is érdemelte volna, hogy jól helyre tegyék a lelki vilgát.

Olyan jó, hogy mindenki elolvas egy főcimet és a többit meg nem. Az egészből meg csak annyit bir felfogni, hogy na már megint a rendőrök.

És kövessük a nyugati elvet. Mi is volt Franciaországban? A rendőrök könygázzal, gumibottal, vizágyúval oszlattak. És Görögországban? Szintén. Na ebben a tekintetben nem is nagyon kell követni őket, mert ez a helyzet olykor itthon is fennál. Na akkor kit kövessünk? Amerikát? Ott meg előbb lőnek, aztán kérdeznek, ja és még meg is verik azt aki megérdemli.

Akkor mi is legyen? Csendőrséget? Fekete-fehér egyánruhába masirozó gárdistákat? Ők biztos megoldanák a problémákat, ugye?


Az a helyzet, hogy ebben az országban nem lehet olyan megoldást találni, ami mindenkinek tetszene.


Mit gondolnak a külföldiek? Szerinted ott nincsenek kirivó esetek? Biztos, hogy vannak, csak Te nem olvasod az ő országjuk szennylapjait.

2009. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Na azért páran el vannak varázsolva, éppen ez az, hogy


1, igenis olvasok én éppen eleget külföldi lapokat ráadásul életem nagyobb részét töltöm hála istennek külföldön, így nem csak pletykákból, hanem egészen közelről is tudom mi folyik éppen abban az országban, ami a nagy nyugat egy része.

2, igen, ott is vannak kirívó esetek, de a vádlott csak ejtse ki azt (ahogy ez nemrég volt is X helyen), hogy a rendőrök kényszerítették az aláírásra és máris ejtve a gyilkossági ügy pl!!

3. Sajnos köztudott, hogy nálunk eleve olyan a rendőrség, ahova a szemetet fújja össze a szél. Nem tudom egy normális angol vagy egyéb minta helyett nekünk miért kellenek kigyúrt kopasz barmok, ahelyett, hogy udvariasan viselkedni tudó embereket alkalmaznának.

4, Na most az hogy nincs tiszteletük, azt kizárólag saját maguknak köszönhetik! Ilyen korrupció és ilyen mentalitás mellett mégis mitől lenne? Ez olyan amit nem lehet kikényszeríteni, ezt ki kell vívvniuk, majd ha érdemesek lesznek rá, bizonyára tisztelik is őket az emberek.

5, Nekem meg senki ne akarja megmagyarázni az ellenkezőjét, mert foglalkozásomnál fogva naponta hallok hasonló eseteket, már majdhogynem természetesen mesélik, hogy őt is agyonverték a rendőrök, a másiknak széttaposták a telefonját miközben megrugdosták és folytathatnám a sort, de lassan engem fognak elvinni.

6, Miért nem lehet bevezetni, hogy akire csak a gyanú árnyéka is rá vetül, azonnal úgy kirúgni, hogy aztán a többiek 10x is meggondolják miként viselkednek, és amolyan kiskirálynak képzelik-e magukat, vagy egy jogállamhoz méltóan betartják az előírásokat.

7, Nagyon is pártolom, hogy az újság hozza csak le, minél hevesebben, minél több esetben, hiszen ennek így sosem lesz vége. Tudom, nagyon messze vagyunk mi még a jogállamiságtól, de azért ami itt megy, az azt hiszem már mindenen túltesz.

8, ÚGYHOGY NEM BLIKKRŐL VAN SZÓ, hanem sajnos szomorú ténykeről.

9, Aztán ez egy érdekes állsápont, hogy "megérdemelte volna", na azért álljunk meg, egyik se isten, de még csak nem is bíró, nem érdemel meg semmit, arra hivatott, hogy a jog adta lehetőségeken belül kivizsgáljon egy ügyet és pont. Nincs olyan, hogy szerinte megérdemelte, és akkor ő mint a jog és az erkölcs megtestesítője majd most itt rendet tesz. Pont ennek kellene véget vetni már.

10, Persze h nincs olyan megoldás ami mindenkinek tetszene. Na de ez megoldás? Hogy már rutinszerűen félni kell a rendőröktől? Azért álljon meg a menet!

11, Sztem ne hasonlítsd se a görögökhöz se afranciákhoz, ugyanis nyugodj meg, ott nem kis utcai csetepaté van olykor, hanem bizony berobbantják az egész rendőrörsöt ha arról van szó, meg is tették nem is egyszer spanyoloknál is, franciáknál is, ... mi még azért itt nem tartunk. Lehet h pont ezért ilyen nagyfiúk.


Szóval nagyon komoly változtatások kellenek, de sajnos kilátástalannak látom, egyelőre itt hirtelenjében annyit lehetne tenni az ilyen esetek elkerülése érdekében, hogy rendőr ügyvéd nélkül még csak meg s eközelíthesse a gyanúsítottat ill. semmit ne irathasson alá vele. Ennek alapnak kellene lennie, máris nagyot lépnénk előre. Költséges tudom, de legalább egy ideiglenes részmegoldás, amíg talán egyszer majd civilizált országgá válunk.

2009. júl. 27. 17:37
 6/18 A kérdező kommentje:

jah, a nagy "nyugaton" is vannak hasonló esetek és rendet tesznek, ez evidens, de hasonló ügy ha napvilágra kerül, abból olyan cirkusz lesz, mint a huzat.


Csak egy példa: én "kint" élek, tök egyértelmű, ha pl. megkérdezek egy rendőrt X hely merre van, az készségesen segít, volt már h el is vitt udvariasan, na erre mni az ellenpélda? Eljött egy haverom velem, mert kíváncsi volt erre a gyönyörű országra, és amint meglátott két rendőrt az utcán, halkan megkérdezi tőlem, hogy "úr isten, most mi lesz, agyonvernek?" .. na tessék, kb ilyen hírünk van külföldön. És miért? Mert ők is hallanak híreket és ők sem hülyék. Ennyi.

Nem én találtam ki ..... csak egy kis tapasztalat, de azért aranyos nem?

2009. júl. 27. 17:41
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

2. és ez szerinted rendben van?

3. a közvélekedés és a valóság jellemzően eléggé távol állnak egymástól.

4. Korrupció és mentalitás. neked van erről személyes tapasztalatod? közeli ismerősödnek van erről személyes tapasztalata? mert, ha nincs, akkor vissztértünk a 3. ponthoz.

5. fent tartom azt a véleményem, hogy nem a rendőr túlkapásból van sok (mert nyilván van), hanem abból aki reflexből arra hivatkozik, ha valami gondja támad a törvénnyel.

6. ártatlanság vélelme. az, ami a te szegény szerencsétlen bántalmazott védenceidet is megilleti.

7. a valódi eseteket természetesen hozza le. de azért álljon már meg a menet. a általad példának hozott esetről is erősen úgy tűnik, hogy kamu az egész. ezt vajon lehozta a blikk?

8. semmi tény. hír. baromira nem ugyanaz.

9. némileg ellentmond a 6. pontnak. vagy csak a bűnözőknek jár a védelem? a rendőr meg bűnös, ameddig be nem bizonyítja az ártatlanságát, de akkor is tudjuk, amit tudunk?

10. tudod mit? ha az kell, hogy betartsák a szabályokat, törvényeket, akkor féljenek. egyébként rutinszerűen az embereknek csak kis része fél a rendőrtől. náluk meg nem feltétlenül olyan nagy baj...

11. te magadnál vagy? most komolyan? te egy értelmes embernek tartod magad? ilyeneket írsz, hogy az a baj, hogy nem robbantottak még fel rendőrörsöt?


szerintem gondolkozzál egy kicsit (néhány évet) csendben. mindenkinek jobb lenne. (ha igazad van, még a végén tényleg elvisznek, ha meg nem, akkor ne beszélj hülyeségeket)

2009. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A 16.31-es lepontozott vagyok. Nem mennék végig minden ponton csupán kettőhöz szólnék hozzá.


6. Akkor, ha veled szemben felmerül bármilyen gyanú, kívánom, hogy azonnal rúgjanak ki, és később derüljön ki, hogy ártatlan voltál. Utána meg keress munkát magadnak ha birsz. Ezt mégis hogy gondolod. Itt most félre téve a rendőrséget, a fél ország munkanélküli lenne, ha mindenkit kirúgnának valamilyen gyanú miatt. És nem csak a rendőrségne van korrupció ugy. Illetve a legnagyobb nem ott van. Kezdjük a felsorolást egyből a kormánnyal. Na ha ott rend lesz, akkor elvárhatjuk minden egyse állampolgártól, hogy tisztességes legyen.


11. Ugyan rendőrörsöt nem robbantottak, be, de egyet elfoglaltak annó okt.23-án a BÉKÉS tüntetők, és elfoglaltak egy közintézményt, ahol több rendőr sérült meg mint tüntető. Hát ha ez kell, akkor ám, legyen. Szits forradalmat, hogy tekintélye legyen a magyar rendőrségnek. Kicsit kitérve az akkori békés tüntetésre, mindenki a rendőröket piszkálta. Oké elismerem voltak durva esetek, DE érdekes azt senki sem firtatta, hogy az éjszaka közepén 14-15 éves suhancok minek dobálnak molotovkoktélokat meg kockaköveket a rendőrök felé. Sajnos nem egy ilyen volt. Vagy miért locsolta benzinnel az egyik BÉKÉS tüntető benzinnel az égő rendőrautót , amiben emberek ültek(később azzal védekezett, hogy azt hitte viz volt a palackban, hahaha).


De hagyjuk is a tüntetéseket. Egy rendőrnek szó nélkül el kell tűrnie, hogy hogy szidják az anyját. Te ezt tűröd szó nélkül, ha épp dolgozol? Azt is el kell viselniük, hogy olykor leköpik őket, vagy beledumálnak a munkájukba, olyan utcán sétálgató állampolgárok, akik aztán nagyon tudják, hogy egy rendőrnek mi a dolga és mit is kell csinálnia. És igy tovább. Sorolhatnám a végtelenségig. Nyilván mindenkit érnek atrocitások a munkahelyén, ez tény, de ha egy rendőrt az már más, ugye? Miért is, ők talán nem emberek, valamiféle gépek, akiknek mindent el kell tűrni?

2009. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

a 11-esről nem írok semmit, mert nem tudom miről beszélsz ... hogy jön ez most ide? most kiadtad minden keserűséged, de sztem semmi köze nincs a kérdéshez


6-os:

Nézd, mint ahogyan minden munkahelyen meg is teszik ezt!!!!

Tudod be kellene vezetnei a rendőrségen is, hogy ha egyszer elcsesz valamit, akkor vége, annyi.

Szted melyik multi tűri el, hogy elcsessz valamit aztán termeljetek egy 2 millirádios veszteséget? naná hogy kiteszi a szűrödet! evidens! Sajnos nálunk következmények nélkül azt tesznek amit akarnak, pont ezen kellene változtatni.

2009. júl. 29. 18:08
 10/18 A kérdező kommentje:

Lényegretörően továbbra is csak egyet kérdeznék:

a, polgárparát "to protect and serve" rendőrséget szeretnénk? vagy

b, kopasz kigyúrt barmok gyülekezetét, akiket jelenleg is összeszednek, és felvételkor kifejezetten plusz jó pontnak számít, ha szereti terrorizálni az embereket?


Melyik a cél egy jogállamban?

2009. júl. 29. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!