Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha betörnek a házamba és én...

Ha betörnek a házamba és én rajtakapom őket és beléjük lövök egy gázpisztolyal akkor elővehetnek engem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 15. 15:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Gázpisztollyal leginkább csak akkor tudsz halált okozni, ha agyonvered vele. Kivéve ha valami gagyi fémből készült mert akkor még talán azt sem lehet.

De ha rendőrségre kerül a dolog téged is elővesznek Magyarországon nem nagyon van jogod megvédeni magad.

2008. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
92%
Én azt mondom, ha valaki hajnali 2-kor bejön a házadba, akkor az nem a télapó, szóval megérdemelné, hogy kinyírják, de ez nem amerika, ilyet nem lehet tenni. Pedig ha lehetne, akkor biztos kevesebb betörés lenne.
2008. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

ok:)

Köszönöm mindekinek a jó5leteket...:)

2008. jún. 1. 13:36
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos úr esküszöm nem tudom mit akart, bejött éjjel és magára rántotta a szerszámosládát, én már csak a zajra ébredtem föl és itt találtam rá vérbe fagyva. ;)

ijedtségre hivatkozás, javak védelme témában:


"Btk. 29. §. (1) Nem büntethető, akinek cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, JAVAI(!) v. a közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt IJEDTSÉGBŐL(!) v. menthető felindulásból képtelen felismerni.


(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség v. a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének a felismerésében."


Mindenképp érdemes utánakérdezni egy jogásznál, mert én nem vagyok az, és a cikk ahol ezt találtam van vagy öt éves.

2008. jún. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pár bekezdés még most is teljesen hatályos.
2008. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
ajánlom a témával kapsolatban elolvasni a Legfelsőbb Bíróság Jogegységi Állásfoglalását. Sajnos, amit a BTK-ban, Be-ben le van írva az sokszor nem tükröződik vissza a bírói gyakorlatban. a Jogegységi Állásfoglalás viszont kötelező az ítélkezésre.
2008. jún. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
És a Btk és a Be. is.
2008. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
az előző válaszolónak: " a kétséget kizáróan nem bizonyított tényt nem lehet a terhelt hátrányára figyelembe venni " kérdezem én, ha ez igaz lenne, akkor a móri, körmendi ügyekben születhetett volna elmarasztaló ítélet? Pedig a BTK.Be. ezt tartalmazza!
2008. jún. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
Közvetlen közelről le kell lőni a köcsögöt, nem gázpisztollyal, hanem éles fegyverrel. A kezébe kell adni és azt mondani, hogy az övé volt és dulakodás közben elsült. (De ne hátba lődd persze...)
2008. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
79%

Ha rádtámad, vagy be tudod úgy állítani a dolgokat, hogy támadásnak tűnjön, akkor nyugodtan tolj a képébe egy patront!


DE! Akár jogosan használod, akár nem, törvény szerint elsősegélyben kell részesítened, csapból folyó vízhez vezetni, hogy tudja öblögetni a szemeit, és ha a szükség úgy kívánja, orvost is kell hívnod! Nyugodtan magára is hagyhatod a fürdőszobában, mert ha rendesen képentaláltad, a hatás jóideig megmarad, és max menekülni próbál. Másodjára viszont nem lőhetsz rá, hisz azt már úgysem fogja bevenni a rendőrség, hogy egy sikeres lövés után pár perccel a betörődnek újra támadós kedve lett, így az önvédelemnek nevezett második lövésed már nem jogerős...

2008. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!