Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Min buknak le a bankrablók?...

Min buknak le a bankrablók? Ennyire amatőrök?

Figyelt kérdés
Mert valljuk be, ez a magyar rendőrség nem egy FBI.
2009. aug. 1. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát a magyaroknál, csak most kezdték az ipart, tudod kispályások, akik reményt vesztve ezt a megoldást választják.


máshol azért lopnak pénzt, hogy még több legyen. ott alapból több a befektetése a rabláshoz is. nem annyi hogy vesz egy fegyvert a "boltba".

2009. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, mert ahog yelhangoztt kispályások, ennyi, ne félj, ha itt is los angeles -szerű rablások lennének, sztem a rendőrség ki s emerne menni ..

Én egyszer majdnem szemtanúja voltam egy postarablásnak, és olyan qaqurva nagy szenzációként adták elő, hogy azonnal elfogták a tettest, na most tudott muiben állt a magyar rendőrség eme nagy szakértelme? Hogy egy rokkant cigánygyerek egy késsel kérte a postásnőtől a pénzt, az meg kiabált vele, hogy nem adja, megnyomta a gombot, amikor kiértek ezek a sokeszűek, a cigánygyerek még mindig ott kérte a pénzt :-)

na ennyit erről .... komolyabb ügykeet ne aggódj nem tudnának megoldani, de látod a semmiben meg qurva nagyfiúk :)

azért poénnak nem rossz mi ?

2009. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem (csak) amatőrségről van szó. A profi bűnöző is lebukik egy idő után szükségszerűen. A bűnöző ugye mindig előnyben van az áldozattal, meg a bűnüldözővel szemben, mert ő választja meg a helyet, az időt, a módszert. Ehhez képest az áldozat eleve ki van neki szolgáltatva, a rendőr meg a sötétben tapogatózik. Tehát bűnözni látszólag jó, és könnyű, akkora a bűnöző előnye. De van két probléma, ami miatt egyszer-másszor lehet ugyan bűnözni, de tartósan nem. Ezek a következők:


a) A véletlen - Ha jól is szervezek mindent, mint bűnöző, előbb-utóbb mindig fellép egy nem várt körülmény, azaz a véletlen, és ez bizonyos idő után szükségszerűen lebuktat. Pl. sikkasztok, senki nem veszi észre, de egyszer jönni fog egy kukacosabb könyvelő, aki lebuktat. A bankrablásnál is annyi minden közbe jöhet, és ha rendszeresen csinálom, a nagy számok törvénye alapján közbe is jön.


b) A fellazulás - Egy bűncselekménynél rengeteg mindent meg kell tervezni, rengeteg dologra kell figyelni, ami macerás. A bűnöző ezeket előbb-utóbb megunja, nem tartja be az általa előírt szabályokat, és hibázni fog. Gondoljatok arra, hogy a viszkis rabló a végén már olyan laza volt, hogy virágot is vitt a bankos hölgyeknek. Hibázott is.

2009. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

igen, ebben igazad van, d eha csak negyed annyira lennének szervezettek a magyar bankrablókl mint kint, na ... kb semmi esély nem lenne az elfogásukra, tudod itt nincs

-se rádiós kapcsolattartás

-se megfigyelőkocsi

-se közlekedési lámpaállítgatások

-se rendőrségi frekvencia bezavarás

-se telefonblokkolás

- se nagy üldözések, megszervezett kocsiváltásokkal, hamis rendszámokkal


Szóval nálunk ami van azt inkább komédiának nevezném nem bankrablásnak.

Én mostanában a pénzautomaták kihuzogatásán röhögök egyfolytában, lassan heti 1 lesz az átlag :)) állat ....

Aztán meg látod, eredmény semmi ... de idővel lesz majd valami, ha méás nem, hát majd valami palimadárra rá húzzák, nálunk így megy ez

2009. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

ma 15:12


Amiket felsoroltál, mind csak a filmekben létezik.

2009. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én azt hiszem, ha valaki profi a szó igazi értelmében, az kizárja a véletlent és annál nincs fellazulás. Általában így van egyébként, ahogy írtad (15.07)

Nekem egy barátom hat éve "megcsinált" egy pénzszállítót, ha akkor mellette vagyok, sosem bukik le. Elkezdett idióta módon költekezni, ez lett a veszte. Most is ül.

Biztos vagyok benne, hogy intelligens, körültekintő bűnözők ellen nincs esélye a dilettáns rendőrségünknek.

2009. aug. 1. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Jó, hát mondjuk a béna rendőrséggel nem vitatkozok, de hidd el, hogy az a bizonyos két körülmény mindig ott van és nagyon erősen hat mindenkire. A véletleneket nem lehet kizárni. Példa: Rabolom a bankot, de az ottlevők között akad egy nem várt "hős", aki mondjuk elég ügyes is, és az élete kockáztatásával lenyom. Ezt nem tudom szervezéssel teljesen kiiktatni. A fellazulás is egy alapvető pszichológiai törvény, mindenkire vonatkozik. Bár kétségtelen, hogy eltérő mértékben, de mindenkiben benne van, hogy szabadulni akar a nyűgöktől. Ezt magadon is észreveheted, mondjuk nem bankrablásánál, de akár olyasmiken is, hogy bekötöd-e a biztonsági övet, bezárod-e mindig mind az öt zárat, bekapcsolod-e otthon a riasztót.
2009. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hintalow ***** válasza:
93%

Tudom, hogy elcsépelt, blabla, de a válasz a következő:

Nincs tökéletes bűntény!

Osztom az előző válaszoló érveit: előbb utóbb mindenki lebukik.

Ha egyedül dolgozik akkor sokkal könyebben, mert a magányos farkasoknak nincs aki fedezze a hátát, mindent maguknak kell kivitelezniük.

A szervezett, csoportos megvalósítás már sokkal nagyobb akciókat tesz lehetővé, de ebben van a legnagyobb gyengéje is: egyetelen emberen bukhat az egész. És idővel fog is törvényszerűen.

Mindig bejátszik, hogy az egyik elkövető köp, sokszor az is előfordul, hogy teljesen másért, eseteleg jelentéktelen dologért kapják el/halgatják ki, erre kipakol. Ilyen az ember.

Vagy például elégedetlen a részével, nem ért egyet valamiben stb.

Elöbb utóbb mindenki lebukik, számtalan példa volt már erre. (voltak olyan esetek, hogy tömeggyilkost, akit évek óta nem tudtak elkapni, az buktatta le, hogy tilosban parkolt)

2009. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Hááát egyedül nem nagyon jutnának semmire - mármint a rendőrség - ezért vannak ezek az úgynevezett utánfutók, vamzarek stb. akik apró pici pénzért talpat nyalnak... Biztos ismeritek ezeket a hulladék népeket. Na ezek nélkül nem mennének semmire. :)
2009. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

15:18 ------> "Amiket felsoroltál, mind csak a filmekben létezik"


Igaz, pontosan illenek a felsoroltak Die Hard filmeben láthatott módszerekhez! :)



Első válaszoló válasza:


"hát a magyaroknál, csak most kezdték az ipart,"


Egyáltalán nem!!! A "viskyes bankrabló" néven becézett bankrabló?! Ő nem ma kezdte az "ipart"! Igaz, most éppen ül, de 1-2 év és szabadul.

2011. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!