Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Előzetesben az élettársam 5...

Előzetesben az élettársam 5 hónapja. Mire számíthatok? Meddig tarthat ez még decemberbe megszületik a közös gyerekünk, ezt figyelembe veszi az ügyészség?

Figyelt kérdés
5 hónapja elvitték a rendőrök a páromat a házunk elől,azóta előzetes letartóztatásban van székesfehérváron,én pedig lassan megszülök és annyit sem tudok,hogy mi vár rám,ránk,senki sem ad felvilágosítást és a rendőrök sem segítőkészek.azért vitték el,mert a szomszédunk fegyőr (bár már nem dolgozik fegyőrként) és a párom büntetett előéletű ismerik egymást a börtönből,egyk este összebalhéztak,de nem verekedtek,nem sérült meg senki,és most hivatalos személy elleni erőszakkal vádolják.szembesítések megvoltak,kihallgatások is,szeptemberben meghosszabbították az ügyet 2 hónappal nov. végéig,aztán küldtek egy levelet hogy visszavonnak 1 hónapot a hosszabbításból ami így okt.29 re esett a határidő,ami tegnap volt.ki fogják engedni vajon?meddig lehet így hosszabbítgatni az előzetest?az ügyészség figyelembe veszi egyátalán ilyenkor hogy nemsokára gyereke születik?vagy bármit amit hozzá tud fűzni valaki ehhez,szívesen vennék egy kis segítséget mert lassan fél éve várok,és egyedül maradtam terhesen a 2és fél éves lányommal,és azt várjuk hogy legalább valaki mond valamit

2012. okt. 30. 15:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Tehát próbaidő alatt züllött, jogszabályt sértett (lakóépületben dohányozni tilos), és talán verekedett-talán nem. Micsoda álompasi.
2012. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Na így már tisztul a kép. Attól, hogy már nem fegyőr, még elkövethette ellene a hivatalos személy elleni erőszakot. Ha bebizonyosodik (vagy "ráhúzzák"), hogy az egykori munkájával (fegyőr) kapcsolatosan inzultálta őt a párod, akkor megáll a hiv. szem. Az erőszak megvalósításához elég, ha meglökte, vagy a ruháját megrángatta.


Mivel a szabadlábra helyezés feltételeit (a gyanú szerint) megszegte, ezért sanszos, hogy az eljárás végéig előzetesben lesz. Ha elmarasztalják, le kell guggolnia az előző büntetésből fennmaradó időt, + a jelen eljárás végén kiszabott büntetést is.

2012. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
igen ezzel tisztába vagyok,nem a szakmája miatt hanem a rossz szomszéédi viszony miatt robbant ki a balhé,és nem lökte meg,hozzá se nyúlt,sőt a smasszer vágta neki a levelesládáknak őt,és ütötte meg..szerencsére volt szemtanú aki ezt el is mondta szembesítésen is.az eljárás végéig előzetesben lehet,azt tudom,csak nem értem már,meddig lesz az eljárás vége...azt hogy gyereke születik az ügyészség figyelembe veszi mikor elrendeli a hosszabbítást?a rendőrnő aki nyomoz az ügyében azt mondta nem adhat információt de a szembesítés részben eredményre vezetett és módosítani fogja a feljelentést.nem is mond semmit meg utal is arra hogy rendbe lesz a dolog,na de 5 hónap eltelt.először szeptemberig aztán novemberig hosszabbítottak,majd vissza vettek egy hónapot a kettőből.esetleg ez is utalhat valamire?
2012. okt. 30. 21:19
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha így áll a dolog, szerintem nemsokára otthon lesz. A bíróság minden körülményt figyelembe vesz a hosszabbítás kiszabásánál. Azért írd már meg, hogy mi lett a vége!
2012. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
nagyon remélem.mindenképpen írni fogomköszönöm a segítséged!
2012. okt. 30. 21:31
 16/19 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy hivatalos személy elleni erőszak miatt emeltek vádat? Lehet ez például garázdaság is, ha mások előtt agresszíven lépett fel. Mondjuk az szabálysértés lenne, ha nem történt bántalmazás, ha pedig történt akkor megáll a hiv. szem. erőszak.

Ahogy janzi is írta figyelembe veszik természetesen, de ha elítélik, akkor nem fog hazamenni, a gyerek születés nem mentesítés.

2012. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akárhogy is alakul, legyen egy mély beszélgetésetek, hogy ez így nem mehet tovább. Az élet kompromisszumokról szól. Ha gyereketek lesz igencsak gondolja át hogy kell viselkedni az életben, közösségben, mert mindhármótok életét tönkreteszi a párod ha nem változtat. És ne csak ígérgetés legyen belőle, első körben bocsánatot kérhet a sértettől. Elég minősíthetetlen viselkedésre vall a lépcsőházban cigizni.
2012. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
azt nem mondom hogy mindenképp ő a tökély és nem hibázott,de szerintem nincs akkora súlya enek az ügynek,hogy egy családot szakítson szét.a többit,(a beszélgetést)pedig elég keményen átrágtuk ebben az 5 hónapban és elhiheted hogy most azért kicsit megijesztette ez a dolog annyira hogy nem szeretne visszakerülni többet,mindemellett megtudta hogy lesz egy lánya,ami már magában elegendő oknak kell legyen hogy átértékelje az életét.mindenesetre kitartottunk mindíg is egymás mellett és ki is fogunk..tehát nem panaszkodom,ha nekem ossz lesz,én választottam magamnak!köszi a segítséget!
2012. okt. 31. 10:42
 19/19 A kérdező kommentje:
Megvolt,egy hónapja itthon újra!!!köszi a segítséget!
2012. dec. 19. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!