Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehetek rendőr?

Hogyan lehetek rendőr?

Figyelt kérdés
Sima utcai, nem valami tiszti vagy ilyesmi. Mi ennek a menete?
2013. jan. 5. 10:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
24%

beesel az egyik kapitányságra, aztán öltözhetsz is, kb ennyi. örömmel fogadnak!


elméletileg kell(ene) érettségi, de ha nincs, az se olyan nagy baj, e célból kitaláltak pár jogszabályi kibúvót ...


de most tényleg ez életed célja?

2013. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
:D Nem csak tudod, a munkanélküliség nagy úr...
2013. jan. 5. 10:59
 3/39 anonim ***** válasza:
50%
Érettségi alapköv.!
2013. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
27%

az, hogyne! :XD

azért így a real lifeban is tudod, hogyan működik ez? na csak mert én igen, és megnyugtatlak, nem egészen így van. Láttam én már csak rendőröknek szervezett és persze előre kiosztott lapos érettségit, mivel valahogy át kellett menniük, és másképpen esély se volt rá a többség esetében, na de ez olyan kb, mint rendőrnek a kékfényes (PÁV-I) vizsga ... azaz neki nem kell, és a kutya nem firtatja.


Az érettségit valóban firtatják, de mint írtam, vannak erre jogszabályi kibúvók is, na meg "érdekes" érettségi vizsgák is speckó nekik.

2013. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
4%
Akkor mért nem olyan kérdést írtál ki, hogy hogyan találhatnék munkát? Félsz, hogy akkor dolgozni kéne?
2013. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi bizonyítvánnyal jelentkezned kell valamelyik Rendészeti szakközépiskolába amely 2 éves képzés. A felvételihez minden megtalálsz az iskolák honlapján. Fizikai, pszichológia, műveltségi teszt alapján annak eredményessége esetén vesznek fel, illetve még orvosi alkalmassági szűrés is van.

Ha más nincs elmegyek rendőrnek hozzáállással akarsz rendőr lenni, akkor nem ajánlom neked a szakmát. Sorba szerelnek le, mert nem ezt várták. Akkor válaszd ezt a szakmát, ha hivatásodnak fogod tekinteni, és valóban érdekel a szakma, bírod a vért, sérülteket, nagyon jó a konfliktuskezelésed, higgadt, és magabiztos vagy.

2013. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
68%
bucsknél a pont.ha nem vagy elhivatott felejtsd el.amugy érettségi nélkül már nem állnak veled szóba bármit is írtak fentebb.ez már nem a" mindenki rendőrnek születik csak van aki továbbtanul"világ.ha nincs meg a megfelelő jogszabályi ismereted hamar az utcán találod magad.és ez a jobbik eset....
2013. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Érettségi, Főiskola van. Csak azért írtam, hogy a munkanélküliség nagyúr, mert katonának jelentkeztem, csak onnan semmi értesítést eddig nem kaptam. Nem tudom, mennyire vagyok elhivatott, de nagyon érdekel a rend- és a honvédelem és úgy gondolom ez illik hozzám.
2013. jan. 5. 12:39
 9/39 anonim ***** válasza:

Kérdező...én ugyan így vagyok vele mint te.Nincs munkám...max lesz közmunka...de ha belegondolok hogy egész életemben közmunkán éljek, az rémisztő.

Nem tudom menjek e vagy sem rendőr szakközépbe... de úgy gondolom, erről inkább elbeszélgetnék minimum 10 értelmes empatikus képességekkel rendelkező emberrel...Nem értek semmihez 23 éves vagyok, van 2 szakmám,de gyakorlatot nem tanítottak hozzá, szóval kitörölhetem vele a seggem.Ez jár a fejembe,menjek vagy sem... de ha már ez van bennem, úgy érzem nem vagyok oda való.És pláne nem tűröm hogy valaki igazságtalanul beszóljon nekem....és ez már régen rossz.Oda kötél idegek kellenek, hiába vagyok értelmes,nagyon jó fizikumú, tanulékony, egyszerűen a családhoz való erős kötöttségem túl erősek és az idegeim gyengék... Nem vennének fel úgy sem szerintem,mert pszichikain kiderítenék hogy ez így nem gyere be, ha meg valami csoda folytán kijátszanám őket, akkor magammal basznék ki.Ez nem nekem való...pedig hidd el nagyon vonz a ez a szakma, csak félek hogy kuhrvára megbánom.

De hogy rendőr légy...tedd le az érettségit, és ha az önismereteddel tisztában vagy,és úgy mérlegelsz hogy bírnád és akarod, akkor előtted az út, én inkább gondolkodom valami máson,mert eddig mindenki csak a negatívumot mondta erről az elképzelésemről és én sem érzem magam idegileg odavalónak.

2013. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%

ne vicceskedjünk ... köztudott, hogy nagyon komoly komplexusok és személyiségzavarok szükségesek ahhoz, hogy valaki a másik füölé akarjön helyezkedni, és ezt így legálisan, az állami erőszakszervezetek útján a legkönnyebb elérni. Miért beszéltek itt pszichológiai alkalmasságról? Jézusom ... ha ezt tényleg komolyan vennék, akkor nem lenne rendőr az országban.

Ha viszont van főiskolád, mi a gond? a pszichol. teszten át fogsz menni, ne aggódj! A hülyeségekbe meg majd bele jössz menet közben.

2013. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!