Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Erdélyi 23 éves fiu vagyok....

Erdélyi 23 éves fiu vagyok. Hogy kerülhetek be a rendőrséghez, vagy fizetéses katonának?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendőrségre feltétel, hogy magyar állampolgár legyél. Addig sajnos nem vesznek fel. Katonaságot nem tudom.
2009. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Honvédség ugyanez! De a magyar honvédség honlapján megtalálod!
2009. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Miert akarsz MO ra menni katonanak vagy rendornek? hol laksz itt erdlyben ? en is innen vagyok de en ha katonga lenenk akkor itt maradnek nem mennek Mo-ra.
2009. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hát nem tudom, én magyarországi magyar vagyok, de ha erdélyi magyar lennék, akkor biztos hogy nem állnék be a románokhoz katonának, mert még fennáll a lehetőség hogy háborúba keverednek Magyarországgal. Bár ha így jobban belegondolok, lehet mégiscsak lenne értelme, kettős ügynök lehetnék. :D De hogy a kérdésedre válaszoljak, hát ha nagyon akarod, valahogy meg kell szerezned a magyar állampolgárságot.
2009. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet legkönnyebben megszerezni a magyar állampolgárságot? Mik a feltételei?
2009. aug. 31. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon kell letelepedni (letelepedési engedéllyel).

Magyarországi megélhetés és lakóhely szükséges. Büntetlen előélet, magyar nyelvismeret. Állampolgársági vizsga, ha nem Magyar nyelvű iskolában végeztél.

Ha igazolni tudod a magyar származásod, akkor a letelepedési után rögtön beadható az állampolgársági, innen minimum egy év az eljárás, de ha hiányzik valami papír, akkor ennél több.

2009. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se jönnék magyarországra a helyedben. Van nálatok is katonaság inkább oda.
2009. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Unde vrei să pleci tovarășule?!


A Romániai Hadsereg szoros kapcsolatban áll a NATO-val, mivel Románia földrajzi helyzete statégiai fontosságú. Ergó: nagyobb fizetés, szebb jővő. Könnyebb nemzetközi szervezetekhez átmászkálni. :)


Un cetățean...:P

2010. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

...și nu avem nici o problemă cu alți naționalități...


Persz lesznek buktatok, szívatások, ha erdélyi magyar vagy a román hadseregben, de MO-n is ugyanez a helyzet a "romániai magyarral". Szóval mindenképpen szívatni fognak.


Más: A ro. rendőrség keres magyarokat, székelyfőldre rendőrnek, hisz törvény van rá, hogy legyen. Erre mi megyünk în Ungaria, pt. că nu NEM ÉREZZÜK OTTHON MAGUNKAT SAJÁT HAZÁNKBAN. :P

2010. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!