Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Nos 21-én kell mennem a bíróságra, mert véletlen ki törtem az orvos rendelő üveget, 2szemtanú szerint ököllel,egyébként nem látta senki, mert az orvosi rendelőbe ahogy be megyünk, ott egy üvegajtó, folyosó és fehér fa ajtó amin nem lehet átlátni.

Egyébként úgy törtem ki véletlen az üveget,hogy rá tettem a kezemet az üvegre és úgy hajtottam be, és ahogy kicsit erőseben megnyomtam hogy be csukódjon ki törtem, majdnem össze vágta az arcomat :\ másnap el mentem a sebészetre, ott adtak egy leletet, egyébként csak a csuklom alja sérült, az öklöm, meg a karom nem, édesanyám is velem volt mikor véletlen meg történ az esett, sajnos annyira be sz*rtunk hogy fogtuk és gyorsan el mentünk haza és nem szóltunk az orvosnak, hogy véletlen volt.

Ismerőseim azzal idegesítenek hogy börtönt fogok kapni,

még soha nem volt semmi ügyem, kulturált nyugodt, normális 17 éves vagyok.

egyébként a kár 20ezer forint, már az is megfordul a fejembe hogy öngyilkos leszek, mert nem fogok börtönbe menni egy rohadt üveg miatt, amit véletlen törtem ki.



2013. febr. 14. 12:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Börtön ezért? Inkább nagyobb pénzbírság, szándékos rongálás miatt.
2013. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem szándékos volt, véletlen, akármilyen nehéz el hinni.
2013. febr. 14. 12:22
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben szándékosan tetted volna akkor sem kapnál börtönt mivel ez maximum garázdaság jogilag kiskorú vagy az általad okozott kár minimális de a bíróság előtt inkább ismerd el hogy hirtelen felindulásból betörted az üveget..mert hogy véletlenül ráadásul ököllel az már most nem hiszi el senki ha így volt hanem .Édesanyád szava meg semmit nem számít mivel tanúvallomást egyenes ági rokonod nem tehet sem rád sem ellened..
2013. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ez nem bűncselekmény hanem szabálysértés börtön kizárva!!! Pénz bírságot csak akkor szabhatnak ki ha van önálló havi kereseted de gondolom nem dolgozol 17 évesen ezért csak egy figyelmeztetést kaptál volna a bíróságon de mivel nem jelentél meg ezért lehet büntetést fogsz kapni.... Vagyis nem te hanem a gyámod mivel neki kellet volna bevigyen téged a megadott időpontban...ne izgulj nem lesz semmi...
2013. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Hú, vannak itt nagy fogalomzavarok...


1. Bár a 20.000 ft-ra elkövetett rongálás valóban szabálysértési értékhatár, de a garázdaság - ha ráhúzzák (erre minden esély megvan, hiszen elhagyta a helyszínt) - már bizony bűncselekmény.


2. Aztán hol hallottad, hogy nem tehet vallomást a rokon? Ez baromság! Maximum megtagadhatja, ha ezzel ellene vallana, de mellette minden további nélkül tanúskodhat.


Kérdezőnek:


Először is, gratulálok anyukádnak! Ha neked nincs is annyi eszed, hogy vállald a felelősséget, tőle elvárható lett volna. Nem kell parázni! Ilyenkor a legjobb megoldás a tevékeny megbánás. Odamész a dokihoz, sűrűn bocsánatot kérsz és kipengeted a 20 rugót. Semmilyen büntetést nem fogsz kapni.

2013. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja, a többiekben tényleg van egy kis fogalomzavar e téren :)

Valóban bűncselekmény lesz, ráadásul erős a gyanúm, hogy nem rongálás, hanem garázdaság, mivel egyrészt a tetted alkalmas volt arra, hogy másokban félelmet és megbotránkozást keltsen, másrészt pedig erőszak (jelen esetben dolog elleni) is történt, ezek pedig a garázdaság konjunktív feltételei, tehát simán megáll ez a bcs véleményem szerint.

Édesanyád és bármilyen egyenesági rokonod természetesen tanúskodhat melletted és ellened is, csupán mivel rokon vagy, ezért megtagadhatja a tanúvallomást, ha azzal terhelő bizonyítékot szolgáltatna.

Az összeg jelenesetben most nem annyira lényeges, mivel ha 1000.- forintot ért volna az üveg, akkor is megállna a garázdaság.

Börtönt biztos, hogy nem kapsz érte, max felfüggesztettet, de ami valószínűbb, hogy pénzbírságot.

Azonban, ha a dokit felkeresed és esedezel bocsánatáért és a kárát megtéríted, ezeket pedig előadod a bíróságon, akkor nagy valószínűséggel megúszod ennyivel, főleg, hogy nincs priuszod!


Nem voltam ott, de tegyük fel, elhiszem, hogy véletlen tetted, azonban el kell ismerned, hogy mivel elhúztatok a helyszínről, így ez tényleg kissé nehezen hihető, de remélem tanultál a dologból! Sok sikert, ne izgulj, ezért még nem visznek a seggbek***sba! :)

2013. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
bűncselekmény 50000FT meghaladó kár esetén van.
2013. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
garázdaság esetén nem lényeges, hogy 1000, 20000, vagy akár 50000 a kár! ha esetleg rosszul tudnám, akkor kérlek támaszd alá az 50ezres állításod helyességét!
2013. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ne lovagolj már az összegen! Értsd meg hogy jelen esetben LÉNYEGTELEN! A szabálysértési értékhatár valóban 50.000 ft, HA MÁS, SÚLYOSABB BŰNCSELEKMÉNY NEM VALÓSUL MEG!
2013. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

folyt.:


Jelen esetben a garázdaság bűncselekményi alakzata, ami - így, hogy leléptek - már nem nagyon támadható (még ha tényleg véletlen volt is, a látszat ellenük szól).


De még egy példa: Egy tolvaj bemegy a házadba, és ellop 1, azaz egyezer forintot. Nyilván ez még simán szabálysértési érték, de a magánlaksértéssel együtt már bűncselekmény. Mit szólnál, ha a tolvaj is az összegen lovagolva akarna ejnye-bejnyét kapni?

2013. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!