Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ügyészségre küldték a...

Az ügyészségre küldték a papírjaimat a rendőrségről, hogyan lesz tovább mi fog most következni?

Figyelt kérdés
Üzletszerű csalás miatt feljelentettek 33 ember,másfél millió a követelésük most a rendőrségről az ügyészségre adták át a papírjaimat.Aki tudja írja meg hogyan lesz innentől ,behívnak még kihallgatásra vagy ,bíróság ?Ha bíróság akkor ott csak felolvassák a dolgokat és itélet vagy kihallgatnak ott is ,milyen itéletre számíthatok ,nemvolt eddig bűntetésem?Mennyi idő mire ennek az egésznek vége köszi a válaszokat
2013. dec. 26. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az, aki olyan cuccokat árult ami neki nem volt, s az "eladott" áruért kapott pénzből "akarta" megvenni, utólag küldeni? Ha igen, akkor már a korábbi kérdésednél megkaptad a választ. Kártalanítás, jó esetben felfüggesztett börtön, eltiltás. Ha nem jóeset, akkor kártalanítás ill sitt.
2013. dec. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mi az a kártalanítás ?
2013. dec. 26. 08:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberektől kicsalt pénz fisszafizettetése! Ezt rajtad fogják behajtani. Ha nincs munkád, de van valami ingatlanod ingóságod bármi, akkor abból fedezve. Teljesen jogosan. Ha megvan a pénz, akkor nyilván abból. Az ilyesfajta esetekben a közmunka nem játszik (leveledre válaszolva) ez üzletszerűen elkövetett csalás. Az összeg ahogy vesszük kinek mi a nagy, de összeségében elég sok pénz. Szándékos volt, szóval...
2013. dec. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi fog ott történni, és hogyan tovább?

Szerintem erre a kérdésre csak azok tudnak válaszolni, akik voltak már ilyen helyzetben, vagy pedig olyan szakmájuk van, (bírák, ügyészek, ügyvédek), hogy abból eredően ismerik az eljárás menetét.

Egy ügyvédet azért csak-csak megkeresnék a helyedben, esetleg találna még olyan dolgot az ügyedben, amelynek nyomán valamennyivel csökkenne, enyhülne a bünti.

2013. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem volt szándékos legalábbis nem emberek átverésével akartam pénzt szerezni ,megsem fordult a fejembe csak belekerültem egy ördögi körbe 22 embernek visszautaltam illetve küldtem a vásárolt terméket ,de mivel a 33 ember pénze is kelett ahhoz h a többiekét fedezzem ezért ez a 33 ember már nemkapott semmit én meg csak leminuszoltam magamat azhelyett h akár egy csokit is vehettem volna magamnak.magamra egy fillért nem költöttem,én csak megvenni és eladni akartam akár gépenként csak 5000ft haszonnal.az emberkéknek a pénzüket kérdeztem h ledolgozhatom közmunkával nem szeretnék börtönbe kerülni
2013. dec. 26. 08:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudod ezzel, hogy nem akartam, meg nem szándékos, az a daj, hogy védekezésnek mindenki jöhet ezzel. Ott bukik meg, hogy tudtad nincs fedezeted, úgy kínáltad a szolgáltatást, hogy nem volt alapja. Csakis az, amit előre elutaltak neked, hogy abból majd teljesíted. Ez szándékos félrevezető magatartás, amit tudtál, és sorozatban csináltad. Viszont enyhítő körülmény, hogy azért volt akinek adtál, hogy nem voltál büntetve. Szerintem felfüggesztett lesz és a kárvisszatérítés. A pénzelőteremtést neked kell megoldanod, ha nem megy, akkor is kötelezni fognak, ha kell vagyonelkobzással. Ez közmunkára nem leváltható ügy bármit is kapsz. Viszont ha nincs melód, de jelentkezel közmunkára, lesz pénz amiből lefogják majd. Plusz a perköltség is a te zsebedből fog menni.
2013. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

bc) üzletszerűen,

követik el.


Az ügyészség ezzel a vádemeléssel fogja elküldeni a bíróságnak. Tekintettel az összegre illetve a 33 rendbeliségre nem a közepét fogják indítványozni, hanem letöltendőt, ehhez kell egy jó ügyvéd, akinek szintén sokat kell fizetned, hogy ne kapj letöltendőt.

A csalást nem lehet gondatlanul elkövetni, csak szándékosan. Az mindegy, hogy te hogyan érzed, az szándékos marad, mert jogtalan haszonszerzés végett ejtettél valakit tévedésben (lásd a megrendelt terméket a fizetés ellenére nem küldted el.)

2013. dec. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még arra lenne esélyed maximum, hogy egy hitelből kártalanítanál mindenkit, ügyvéd jelenlétében. A vétség attól még megáll, mert már el van követve, de a megbánás és a kártalanítás egy rendes bírónál eredményezhet csekély büntetést. Gondolok itt kis pénzbírságra, esetleg felfüggesztettre.
2013. dec. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. dec. 27. 08:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebből bizony börtön lesz!
2014. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!