Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kamerás felvétel meddig...

Kamerás felvétel meddig őrizhető meg otthon?

Figyelt kérdés
Loptak tőlem, de ez már egy hete történt, a felvételen látható az elkövető. Használható bizonyítékként? Vagy le kellett volna már törölnöm?
2014. máj. 19. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
mi a fészkes fenéért fordul meg a fejedben, hogy letöröld a bizonyítékot....
2014. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább küldd be a Tolvajkergetőknek, ott mindig van valaki, aki felismeri.
2014. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismerős tette, így szeretném ha előbb megnézné, hátha visszaadja. De hivatalosan úgy van nem, hogy 3 nap múlva le kellett volna törölnöm? Igy attól is félek nehogy én legyek megbüntetve, hogy nem töröltem le. Csak ma vettem észre, hogy hiányzik a nyakláncom, de a buli az egy hete volt nálunk...
2014. máj. 19. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen szabály nincs.

Ez egy bűncselekmény bizonyítéka, nem vagy köteles megsemmisíteni. Különben hogy kerülne biróság elé pl egy rablás felvétele, ha 3 napon belül törölni kell? :)


Mindenesetre ha vissza is adja az ismerősöd, utána mondd el mindenkinek, mit tett, nehogy meghívják bárhova is. Ha pedig perrel fenyegetőzik, mondhatod neki, hogy bizonyítani is tudod, tehát nem rágalom.

2014. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, más oldalon hogy max. 72 óráig lehet megőrizni a felvételeket és ki kell lenni írva, hogy van kamera, na nálunk nincs kiírva, illetve törölve se lett 72 óra múlva. Bár minden ismerősünk tudja, hogy van, de mivel nncs kiírva lehet ez se szabályos...
2014. máj. 19. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilvános helyen lévő kamerákra vonatkozik ez a szabály. A saját lakásodban annyi kamerát raksz ki, amennyit akarsz és addig őrzöd meg a felvételt, ameddig akarod.
2014. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik rokonomnak fogorvosi rendelője van ő mondta, hogy csak 72 óráig őrizhető meg. Akkor csak az ő rendelője nyilvános helynek számít azért őrzi meg csak 72 óráig? Vagy ő is rosszul tudja?
2014. máj. 19. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Most mit aggódsz ezen annyira? Hajtsd végre a tervet, és kész.
2014. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bp1985 ***** válasza:
A fogorvosi rendelő teljesen más tészta. 72 órás szabály sincs. Egy nagyáruházba évekre visszamenőleg megvan. Annyi kikötés van otthonra, hogy az utcát nem kamerázhatod be. Azaz nem rakhatsz fel úyy kamerát, hogy az a keritésen kìvül eső részt lássa.
2014. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!