Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rágalmaznak/vádolnak: mit...

Rágalmaznak/vádolnak: mit tehetek?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán egy áruházi parkolóban nagyon ráálltak a kocsimra és amikor a gyerekeket pakoltam be a kiérkező tulajjal szóváltásba kerültem. Tettlegesség pl. megérintés nem volt illetve nem fenyegettem gyilkossággal vagy törtem össze a szélvédőjét. Kis anyázás majd elhajtottam.

Délután 2 rendőr keresett fel, hogy tanúk állítják, hogy veszekedtünk és az illető feljelentett ugyanis valaki valamilyen kárt okozott az autójában. Nem én voltam, de a héten be kell mennem tanúskodni. Biztos vagyok az igazamban, vállalnék DNS testet meg hazugságpróbát is: háromgyerekes anyuka vagyok. Mégis bennem van a kisördög, hogy mi van ha valami tanú látott valakit aki hasonlított rám, hogy garázdálkodik.. szerintetek?



2014. jún. 23. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos van térfigyelő kamera, amin rögzítve van az egész.
2014. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha ilyet ramkenne szajba is vernem, ezt nem birom elviselni...

remelem meguszod, o meg egyszer kikap olyant amit irtam.

2014. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező. Mint látható júni23-án azaz két hónapja tettek látogatást nálam. Ma jött papír a tanúzási felhívásra, szeptember végén kell bemennem, ellentétben azzal amit akkor ők mondtak (hogy 1 héten belül). Még aznap bementünk férjemmel, bedobtam a parkolóórába a pénzt, de megerősítették, hogy semmilyen eljárás nem folyik ellenem. Mai napig azt hittem, hogy kandikamera vagy ilyesmi:)


Kismértékű vagyoni kár 50-100e Ft vagy hasonló van ráírva, még nem vádolnak levélben, gondolom az később lesz.. Az ügyintéző őrmester nem ad telefonon felvilágosítást, tiszta ideg vagyok. Biztos vagyok benne, hogy ajtónyitáskor sem értem a kocsijához, sem a kezemmel sem az ajtómmal és a gyerekek sem tették (nagyon körülményes volt beszállni, ez okozta a szóváltást).


Olyan nehéz viszont bizonyítani, hogy mi az amit NEM tettél meg! Itt van ártatlanság vélelme, vagy az csak az amerikai filmekben? Semmilyen kárt nem okoztam neki, hacsak azt nem számítjuk, hogy visszaemlékezve 2-3 olyan szót mondtam amit nem szép ha nő a szájára vesz (pláne gyerekei jelenlétében)


Szerintetek mit kaphatok?

2014. aug. 28. 13:20
 4/9 BlackSword ***** válasza:
Van ártatlanság vélelme itt is... Neked nem kell bizonyítanod semmit, és nem vagy köteles magadra terhelően vallani...
2014. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem tudom, h van-e figyelő kamera, elvileg áruház parkoló.


Szerintem megérdemelte a beszólást, legközelebb nem áll rá úgy a másikra. Viszont nem értem, hogy ezért miért kellett feljelenteni pláne "kisebb közúti szabálysértés" keretében. A rendőrök júniusi elmondásából a másik azt hiszi én karcoltam össze a kocsiját - ez biztos nem én voltam, én csak szidtam őt, hogy nagyon körülményesen kellett a gyerekeket bepakolni (ott nem volt családi parkoló) meg egyébként is: nem az a szabály, hogy a felfestésbe középre kell állni? Értem én hogy a fickó a sörpocakja miatt nagyobb helyet szeretne, de nem illik más rovására!

2014. aug. 28. 14:27
 6/9 A kérdező kommentje:

BlackSword:

Köszi, ez megnyugtat! Előállhat olyan helyzet, hogy az igazság kiderül és a vádlómat marasztalják el (eljárás/intézkedés/vizsgálat díja) vagy neki ez semmibe sem kerül ilyenkor és ha esetleg szeretném az időmet/költségeimet megtérítetni ezen kívül kéne indítanom valami polgári ügyet ? (nyilván nem fogok, akar a fene bejárni, de megérdemelné pedig!!)


Tényleg nem értek ezekhez a dolgokhoz

2014. aug. 28. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit sok bűnügyi filmet néztél. Egy DNS teszt kb 200e forint, a poligráf alkalmazására (hazugságpróba, mi ez vízpróba, mint a középkorban??) meg egy ilyen piti ügyben aligha fog sor kerülni amennyire ezt én tudom.


Mindezen túl: legyen ügyvéded! Rendőrségre nem megyünk ügyvéd nélkül.

2014. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BlackSword ***** válasza:
Sok krimit nézel tényleg... Többféle bizonyítási eljárás is van, de mind költséges, így ezért az ügyért nem "vetik" be... Ha van kamera, akkor tiszta sor... Ha nincs, akkor meg járkálhatsz a bíróságra...
2014. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: és olyat lehet, hogy elmegyek megtudakolni, hogy mi van, mármint, nem szólok semmit csak meghallgatom mi is az ügy, hogy érdemes-e ügyvédet fogadnom. Aztán ha felbelezni kell megírja az ügyvéd vagy találkozunk a bíróságon.


De egyszerűen nem tudom mit akarhatnak, most komolyan, becsületsértési ügyet indított, mert elküldtem anyukájához hogy csináljon kistestvért magának?


Ha meg tényleg csak tanúnak hívnak (a karcolás miatt) akkor arra gondol, hogy miután leordítottam a haját bármit is segítenék neki? Mondjuk nem is láttam semmit. 3 gyerek meg bosszankodás közepette nemigen nézem más siralmát.


Abban biztos vagyok, hogy nem csináltam a kiabáláson kívül semmit ami tartott vagy 10-15 másodpercig (2-3 mondat) bármiféle tesztet, szembesítést vállalok, hogy saját igazam bizonyítsam és azt, hogy részemről ezen túlmenően nem volt semmi. Nem pofoztam fel, nem mentem utána kocsival fenyegetve, semmi sem. Már csak azért sem, mert vagyok vagy 153cm magas, meg azért egy szoptatós kismama nem olyan harcias.

2014. aug. 28. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!