Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdemes feljelenteni?

Érdemes feljelenteni?

Figyelt kérdés
Az illető kocsit vezet úgy,hogy abszolút nincs jogosítványa szóval nem az,hogy nem hordja magával. Semmi jogosultsága nincs a vezetésre. Ha feljelentem milyen büntetést kaphat? Vagy csak akkor kap komoly büntetést ha balesetet okoz?

2014. júl. 7. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
érdemes feljelenteni. Kb. 100e körül büntetik.
2014. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
35%
Jelentsed csak fel, úgy is az a hírünk Magyaroknak, hogy spiclinemzetvagyunk. Ez az egy nem oszt, nem szoroz.
2014. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Spicli vagy nem spicli, ne vezessen olyan, aki még a KRESZ-t sem tudja. Itt életekről van szó. Jelentsd fel.
2014. júl. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos elég gyenge büntetés a 100 000 Ft..de egy ilyen kiadásnak senki nem örülne,főleg nem ilyesmi miatt. Jobb lenne,ha ezért börtönbe zárnák vagy inkább milliós lenne az a büntetés.

Ha névtelen bejelentést teszek,mondjuk úgy,hogy feltételezéseim szerint!.. akkor lépnek az ügyben?..(mert 90%-ban ugy tudom,hogy nincs jogosítványa meg nem is jár kreszre meg semmi ilyesmi,szóval szerintem biztos,hogy nincs jogosítványa,vagy max valami vásárolt hamis, nem tudom biztosra,de törvényesen biztos,hogy nincs jogosítványa) a nevét, lakcímét az autót és rendszámát elmondom az elég? Ha névtelen feljelentést teszek nem kerülhet nyilvánosságra sehogy sem a nevem vagy én lakcímem?

2014. júl. 8. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Hatásosabb ha a körzeti megbízottat hívod fel. Ő nem fogja kiadni a neved, és még a felettesénél és szerez egy jó pontot (jó fogás).
2014. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos te nem tudod feljelenteni, csak bejelenteni, hogy engedély nélkül autózik. Csak hivatalból rendőr tehet feljelentést.

Helyszín bírság esetén 45eFt fix, ha feljelentik, akkor 90eFt a bírság, ez is fix. Közmunkán ledolgozható, elzárásra átváltoztatható 5000/nap.

Ha feljelentik, akkor eltiltást is kap mellé, és akkor második alkalommal már eltiltás miatt őrizetbe vehető 30 napra is akár.

2014. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
intrepid nevű felhasználó, ha téged, vagy a hozzátartozódat tesz nyomorékká egy ilyen felelőtlen vadbarom, akkor is spicliskedésnek éreznéd?
2014. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megérdemelné,hogy feljelentsem a mocskos férget és nagyon erősen hajlok rá,hogy tényleg megtegyem..legyen valami lépés ez ügyben. Legalább ideges legyen,ha a büntetés esetleg szinte 0 lesz! Aznlenne az igazi,ha börtönbe zárnák!
2014. júl. 9. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan érezheted kötelességednek, hogy jentsd. És jobb, ha hamarabb teszed, mintsem hogy a te lelkeden száradjon, ha balesetet okoz!
2014. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem fog az én lelkemen száradni,mivel nem csak én tudok erről,hanem még jó sokan..

Egyébként 2 kocsival jár! ( ma is láttam). Ugyan úgy jogosítvány nélkül!

Illetve az egyiken nem is az eredeti rendszám van,hanem egy másiké,ami ki lett vonva a forgalomból egy törött kocsiról lett rá téve .. (vagy valami ilyesmi ezt pontosan nem tudom) de szerintem ez sem törvényes úton lett megoldva,sőt biztos is..csak úgy át lett téve a rendszám vagy nem is tudom és így az átírás megspórolva. Valami ilyesmi van az biztos! Az egyik autón nem a valódi rendszáma van. Ez a lényeg tömören. Így 2 autóból van úgymond 1. Vagy 2 autónak ugyan az a rendszáma :D ezt nem tudom pontosan. Emiatt is kapna büntetést úgy gondolom,de az sem lesz sok igaz?

Ha újra látom,akkor felírom a rendszámot,mert csak félig tudom az meg kevés.. ha nem is a héten..de akkor a legkésőbb jövőhéten el intézem őt. Aztán írok,hogy mit mondtak,mit tesznek ez ügyben.

2014. júl. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!