Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek rémálmuk vagy...

A rendőröknek rémálmuk vagy kedvencük egy autós üldözés? És ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. Nemrég volt egy miskolci autósüldözés, és gondoltam felteszem a kérdést. Előre köszönöm a válaszokat!


Aki még nem látta, link: http://www.youtube.com/watch?v=rZ1CtyUONoM



2014. aug. 2. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar rendőrök nem kapnak kiképzést autós üldözésre, de nem hinném, hogy bárhol is kedvencük lenne. A tűzoltók sem szeretik a tüzet. A rendőr is akkor boldog, ha nincs dolga, ahogyan a mentők is.

Egy autós üldözésnél már történt valami, ami rossz. Az üldözésben benne van újabb szörnyűség lehetősége.

Legfeljebb akkor boldogok, amikor vége, megfogták az emberüket, s senki nem sérült meg, semmi nem ment tönkre.

2014. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen nem szeretne csak igen kis részük, üldözésben részt venni, egyrészt azért mert nem készítik fel őket arra hogy élesben egy skoda fabiaval mondjuk majdhogynem 130-al menjenek közúton, nap közben.

Másrészt a rendőrnek már nem csak arra kell figyelmet fordítani hogy minél többet taposson ki a kocsiból, hanem a körülötte lévő környezeti tényezőkre, Ő nem mehet mindent lesz*rva csak előre, mint a menekülő.

2014. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz mind2töknek.

Még jöhetnek a válaszok :)

2014. aug. 3. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon 1-2 évente ha egy előfordul..van, aki rendőrként egyszer sem keveredik ilyesmibe. Nekem sem volt még részem benne. Ha menekül, el kell kapni, ez a dolgunk, nem kívánságműsor..ahogyan a sok hányásban fetrengő drogos, a részeg hajléktalan sem, mégsem megyünk el mellettük.
2014. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nagyat válasza:
Nekem 22 éves járőri pályafutásom alatt több esetben is volt részem üldözésben. Volt olyan amikor az üldözést felfüggesztettem, mert az veszélyeztetett volna másokat. Ennek ellenére volt hogy sok sok autót összetört az üldözött személy, sőt volt olyan is amely fegyverhasználattal végződött, mert amikor beszorítottuk az autóst, az úgy akart kitörni, hogy elütött. Súlyos sérüléseket szenvedett a lövések következtében. Nem kívánom senkinek azt a procedúrát, amely ezek után következett.
2018. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!