Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kommandós szeretnék lenni. De...

CsaKérdező kérdése:

Kommandós szeretnék lenni. De épp gimibe járok, és utána jöhet a rendőri fősuli. Onnan is mehetnék kommandósnak?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam, hogy már a rendőri szakközépből is lehet lejentkezni, de én gimnazista vagyok. Van esélyem rá, hogy kommandós lesz belőlem?

2015. aug. 21. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A te korodban egy bizonyos éretstégi szint alatt a fiúk mind kommandósok, űrhajósok, mozdonyvezetők, rendőrnyomozók és fagylaltárúsok szerettek volna lenni régebben, manapság persze inkább brókerek és lázár jános unokaöccsei. Örülök, hogy van kivétel.

Nem akarlak elkeseríteni, de a rendőrtiszti főiskola kb. öt éve megszűnt, jelenleg a nemzeti közszolgálati egyetem rendvédelmi karán folyik rendőrtiszt-képzés. A képzésre a túljelentkezés ritkán alacsonyabb hússzorosnál, annyira nem egyszerű bekerülni. maga képzés pedig lényegében a jogi egyetem hosszasan elnyújtott előkészítő tanfolyamaminimális, kb. 50 éve elavult kriminalisztikai lózungokkal.Ahhoz, hogy valaki úgymond "komandós" (jelenleg: TEK) legyen, nem kell rendőrtisztit végezni, hanem egyszerűnn tiszthelyettesként bekerülni, de nem egyszerű. Alapfeltétel a felgyúrás, de nem elegendő, fizikum is kell (mármint futóképesség), lőképesség, de a legtöbben a pszichológiai teszten vérzenek el.

Szoktam volt mondani, hogy tisztességes és okos emebr Magyarországon nem megy rendőrnek. A meg csak tisztességes meg hamar otthagyja.

Próbálj inkább megkomolyodni.

2015. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából katona akrnék lenni, azt a szüleim nem engedik, így választottam a hozzá legközelebb állót. Nem érdekel más szakma, a folyamatos edzések érdekelnek csak, valamint hogy egyenruhát viselhessek.

Jah, és lány vagyok. :) Mindent megtennék azért, hogy bekerüljek, és átjussak a szitán. És hogyan lehetnék tiszthelyettes?

2015. aug. 21. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Tiszthelyettes képző például a miskolci, szegedi suli.

Ott lesz belőled őrmester.

A tiszt az meg a hadnagy, főhadnagy, százados.

Egyébként a kommandóst szakmaiak beavatkozóknak hívják.

2015. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem árt, ha már a rendészeti iskolába jelentkezéskor maximális pontot érsz el a fizikai felmérőn, ezen felül elkezded tanulni a fegyvertant.


A felvételi előtt már érdemes hosszú zárt nadrágban, és bakancsban futni a coopert, magad után kötve egy gumiabroncsot, és úgy futni a salakon, hogy ne érjen meglepetés. Valamelyik oktató, nagyon komolyan veszi az erőnlétet, nekünk is sikerült ilyet kapnunk annó.

Sok sikert!

2015. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnos lány kommandós nem lehetsz Magyarországon.
2015. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez pont nem igaz....lehet lányként is.
2015. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a tanácsokat! Azt hiszem, ideje is lesz belevágnom. :)
2015. szept. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!