Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyet csinálhat a rendőr,...

Ilyet csinálhat a rendőr, "zsarolhat", hogy üljek be a rendőrautóba?

Figyelt kérdés

Tegnap este a haverokkal mentünk hazafelé, hát már mindannyiunkban volt pia. És jött egy rendőrautó, az egyik idióta haverom meg utánuk kiabált, hogy "sün", és bemutatott nekik. Azok egyből megálltak, kérték az igazolványainkat, stb, stb, én még úgy ahogy odaadtam nekik, de a fiúk nem, sőt. Őket be is vitték, mert az egyik még kezet is emelt az egyikre. Na mindegy, én meg ottmaradtam egyedül, és kérdezték hol lakom, mert akkor hazavisznek. Mondtam, hogy még csak az kéne, hazamegyek egyedül. Azt mondták, hogy az ki van zárva, vagy fognak és beraknak az autóba, és akkor én is bent éjszakázok, vagy beülök, hazavisznek, megvárják míg bemegyek, és aztán egyből megyek is aludni. Na, hát természetesen ezt választottam, de ez milyen dolog már? Mióta a ők döntik el, hogy hogy menjen haza az ember? Egyszerűen nem is értem a dolgot... Szerintetek ez nem fölháborító??


L/20


2016. márc. 5. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Remélem ez kamu kérdés. Máskülönben ittas állapotban lévő emberek ellen joga van a rendőrnek intézkedni, főleg ha ilyen hivatalos személy elleni akar fellépni. Hőbörgés helyett inkább őrölhetnél hogy nem vittek be a többivel együtt.
2016. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg van rá szabály, hogy ha a haverjaidat elviszik, akkor kötelesek téged hazajuttatni. Gondolj már bele, egész más egy baráti társaság együtt, vagy egy ittas lány egyedül, pláne éjszaka. Ha elindulsz egyedül haza és valaki elkap és megcsinál, biztosan perelhető lett volna a rendőr, amiért nem juttatott épségben haza.
2016. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Itt inkább lelkiismeretes volt a rendőr. Valószínűleg nem akart egy huszonéves, részeg lányt egyedül, este az utcán hagyni.
2016. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem zsarolás, hanem parancs. A parancsot meg nem asszuk meg, mert szaporodik.


Figyelmesek voltak a rendőrök, inkább köszönted volna meg nekik, hogy garázdaság vádja helyett hazavittek.

2016. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Milyen garázdaság?? Én semmit nem csináltam, max röhögtem...
2016. márc. 5. 21:07
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Elég gyökeres lehettél 20 évesen nőként...
2016. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Még szép, hogy csinálhat.


De inkább jelentett volna fel téged is garázdaságért és akkor lenn miért sírnod:-)


Szerintem igen rendes volt

2016. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

"Milyen garázdaság?"


Mondjuk mert egy csapat részeg felnőtt grasszál a sötét utcákon? Nőj fel végre, a jog szerint ugyanis már felnőtt vagy.

2016. márc. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy meg a rendőr részéről ez pont annyira volt zsarolás, mint a kocsmáros részéről az, hogy csak akkor volt hajlandó piát adni nektek, ha fizettek érte.
2016. márc. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A rendőr provokálása ezt a tényállást kimeríti, az, hogy csoportosan voltatok még súlyosbító körülmény is, azonnal 3 évre emeli a büntetési tételt. Keress jobb baráti társaságot.

2016. márc. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!