Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gázpisztoly csattogtatása?

Gázpisztoly csattogtatása?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy szerzek egy gázpisztolyt. Lett is egy Zoraki R1 2,5-os példány, és azt mondta az eladó, hogy üresen nem szabad csattogtatni. Na ezt még meg is értem, hogy feleslegesen ne koptassuk, de nem vágom, hogy ha üres csattogtatástól komolyabb baja lesz, akkor éles használatban (gumit is lehet vele lőni, szóval gumi lövedék kilövésekor vagy gáz lövedék kilövésekor), miért nem keletkezik nagyobb baja? Hiszen ott robbanás van, meg egyebek. Ezt valaki elmagyarázná, mitől különbözik a két "csattogtatási mód?" Na persze nem azért krédezem, hogy nyugodt szívvel piszkáljam az üres fegyvert egész nap, csak nem értem ezt, most elsősorban a tartóssága miatt is kérdezem.


Ja igen, mennyire tartós ez a fajta? Elvileg acél a dobja, a csőbetétje, meg a dobforgató koszorúja, többi spiáter. Kakas is az.



2016. máj. 14. 20:17
1 2
 1/19 kovpet ***** válasza:
69%

"gáz lövedék" omg :)


Amúgy üresen nincs tervezett felütközése az ütőszegnek, csak repül előre amíg tud. Pufferpatronnal szokás szárazon gyakorolni.

2016. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Az acél dob lényegtelen. A dobforgató koszorú lényeges, meg jó lenne, ha az ütőszeg acél lenne...

Arról van szó, hogy a revolver mechanikája egy bizonyos számú "elsütés" után kikopik. Nyilván nem adsz le 1000 lövést patronnal... viszont ha rászoksz a csattogtatásra, az az ezer elcsattintás gyorsan összejön. Gáztölténnyel úgy tudom, kb. 100 elsütésre van hitelesítve.

2016. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom,és így is van,hogy az ütőszeg akadálytalanul halad előre,és ez károsodást okoz egy idő után.Természetesen a dobot sem szabad becsapkodni.Előtt töltényt illik bele rakni minimum.

Amúgy az a lényeg ,hogy gumit is tudjon lőni,gázpisztoly felejtős, rég elavult. :)

2016. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez azért van mert igaziból lehet hogy lősz vele 5 év alatt mondjuk 100-at, vagy még annyit se.


De ha üresen van, akkor lehet hogy olyan kedvedben lennél 1 nap alatt 50-szer is csettegtetnéd.

2016. máj. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Kovpet már azt hittem besokalltál.


Mostanában elég sok kérdésre nem válaszoltál, habár elég gyerekesek voltak mind.


A gáz lövedéken jót nevettem.

Halmazállapotuk szerint a gáz gáznemű, a lövedék szilárd. Olyan nincs

2016. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Valamiért elküldte a be nem fejezett hozzászólásomat. Tehát olyan nincs, hogy egyben gáz is és szilárd is (ha létezik is, Te nagy valószínűséggel nem fogsz találkozni ilyennel az életed során a gázpisztolyos ténykedéseidnél).
2016. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kovpet ***** válasza:
20%
Egy bizonyos szint alatt azért nem aktivizálom magam. Így is őszülök már, nem kell erre még rásegíteni :)
2016. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Napos csibe vagyok jómagam is az internet baromfiudvarában. Nap mint nap olvasom a hozzászólásokat több fórumon, és megvallom napról-napra, hónapról-hónapra egyre érdekesebb korosztállyal van szerencsém beszélgetni. Az elvakultság alapkő, és a pofátlanság dívik. Örülök, hogy halottam felőled, a kérdezőtől meg elnézést, hogy itt társalgok.
2016. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Jól van na, nem kell rögtön lekapni a fejemet. Akkor gáztöltény, de szerintem a keresőszó legyen már a legkisebb probléma.
2016. máj. 24. 01:39
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Félre értettél, nem akarok ezen lovagolni, megesik a tévedés. Ám esetemben észre se vettem a keresőszavak között a "gázlövedék"-et, hanem a részletes kifejtésben találkoztam vele. De fátylat rá, lényegtelen.
2016. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!