Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vajon ezért hány évet kapok?

Csaló30 kérdése:

Vajon ezért hány évet kapok?

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek !

Csináltam egy kis hülyeséget , kicsaltam valakitől 2 millió ft ot és most feljelentett ... Mire számithatok? Hány évre ? Még sosem áltam biroság elött de volt már a törvénnyel bajom lopás vétsége miatt, azért felfügesztet büntetést kaptam de az már rég lejárt! De ilyen csalás dolgom még sosem volt és csak ezt az egyet követtem ell !



2016. szept. 16. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

373. § ...

2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha (...) a csalás kisebb kárt okoz

3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha (...) a csalás nagyobb kárt okoz

4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha (...) a csalás jelentős kárt okoz

5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha (...) a csalás különösen nagy kárt okoz

6) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha (...) a csalás különösen jelentős kárt okoz


Ez természetesen attól is függ, hogy volt-e még egyéb súlyosbító körülmény, pl. bűnszövettségben, közveszély helyszínén, üzletszerűen vagy jótékony célú adománygyűtjést színlelve (a törvény ezeket sorolja) követték el. Ha a csaláson kívűl más vád (pl. sikkasztás, zsarolás, uzsora, stb.) is felmerül, akkor nyílván súlyosabb büntetést fog kiszabni a bíróság.

2016. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ui.: 2 M forint "nagyobb kárnak" (500.000-től 5.000.000 forintig) minősül, tehát a 3)-as pont vonatkozik erre az esetre.
2016. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De most minden képpen akkor 3 év jár érte?
2016. szept. 16. 13:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, ha mondjuk nem tudják rád bizonyítani, akkor pl. semmi nem jár érte.
2016. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De rám tudják.... én együtt müködök a hatóságokkal! Egybkent semmi zsarolás semmi ilyesmi nincs a dologban ! Kifizettek egy árút előre én meg nem teljesitettem ! Ennyi az egész !
2016. szept. 16. 13:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Vannak enyhítő körülmények (megbánás, eggyüttműködés, stb.), de ha ezek olyan objektív megállapítható dolgok lennének, nyílván nem lenne szükség bírósági/ítélőszéki tárgyalásra, csak kinéznék egy táblázatból, hogy milyen büntetési tétel jár érte, amit milyen korrekciós tényezővel kell megsozorzni/osztani és kész.
2016. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát majd meglátjuk mi lesz ... Bánom nagyon! Főleg van egy 2 éves gyerekem .. De hirtelen kiláthatatlan volt az életem aztán ehez a dolgoghoz folyamodtam ! És ha mondjuk megkapom azt a 3 évet megerdemlem !
2016. szept. 16. 13:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Annyi hogy beszéltem pár ügyveddel ök azt mondják hogy nem jár ezért börtön hanem egy felfügesztett és egy pénzbirság .... mivel nem több embert "vertem" át megbstb ..
2016. szept. 16. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Vállald a felelősséget, és tanulj belőle. A legtöbb amit megtehetsz, mint ahogy előttem is leírták, őszinte megbánás, és maximális együttműködés. Ha emellett még kísérletet teszel arra is, hogy kártalanítsad a sértettet, akkor szerintem a bíróság minden enyhítő körülményt figyelembe fog venni, és valóban lehet a dologból akár felfüggesztett börtönbüntetés is. Ha pedig ezen túl leszel, próbálj meg elkerülni minden hülyeséget és minden törvénytelen dolgot.
2016. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kártalanítás és együttműködés sokat segíthet. Így akár a minimum büntetést is elérheted.
2016. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!