Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lejárt a személyi igazolványom...

Lejárt a személyi igazolványom már nagyon régen, most szeretném meghosszabbítani, mi a folyamat? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sajnos lusta voltam és hanyag és hagytam, hogy nemcsak lejárjon de hosszú ideig lejárt is maradjon a személyi igazolványom. Ezáltal munkát keresni sem lehet, hiszen lejárt személyivel nem viszem sokra, csoda, hogy a rendőr még nem igazoltatott. 25 éves vagyok. Szeretnék tanácsot kérni, tudom, hogyan intézzem, és mi vár rám?


- Hová menjek először, ahol közölhetem, hogy a személyim lejárt,és szeretnék a lehető leghamarabb akár már ma újat csináltatni

- Milyen iratokat vigyek magammal amikkel alátámasztom azt, hogy az vagyok, aki, mert a személyin szereplő kép és arc a maival teljesen nem azonos

- Kell -e fizetnem, és ha igen mennyit azért, hogy elkészüljön az új személyim, illetve kell -e fizetnem büntetést azért mert lejárt, de nem foglalkoztam vele és láthatóan nem 1-2 hete hanem évek óta lejárt. Ha kell fizetnem mennyit?


Kérem olyan írjon aki a témában jártas, esetleg ő maga is volt már hasonló vagy ugyan ilyen szituációban!


Nagyon szépen köszönöm,


"Egy lány".



2017. jan. 27. 02:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már, hogy vagy egy éve lejárt. Ha lejárat után csináltatja az ember, akkor kell fizetni, kb. 2000 forintot. Bemész az okmányirodába, nekünk gépen lehet időpontot kérni, ki lehet rajta választani a lejárt sz. ig. meghosszabbítását, cseréjét. Ha nincs gép, akkor valamelyik pultnál. Adnak egy időpontot valamelyik napra. Adnak csekket, amin be kell fizetni, nálunk ott is be lehet az irodában, mert van posta. Ha megvan a régi személyi, az szerintem igazol, de már nem emlékszem, lehet, hogy kell születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya. De egyébként le van írva a menete a honlapjukon is. Az időpontban bemész, igazolod, hogy befizetted a pénzt, lefényképeznek, bekérik az aláírásod. Majd ha kész a kártya, akkor bemész érte és átveszed. Valami ilyesmi.
2017. jan. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a szemelyiert igyis ugyis kell fizetni, nincs buntetes kulon a lejart szemelyire, ferjem 2 evig elvolt nelkule, nem nagyon edekelte volt jogsija meg utlevle.

De igy kell hozza a szuletesi anyakonyvi kivonat is (he ferjnel vagy, akkor a hazassagi is).

2017. jan. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha rendelkezel útlevéllel vagy jogsival akkor nem is kell személyi igazolványod legyen. Nekem sincs, nem is akarok többé csináltatni, jogsim biztosan mindig lesz.


Ha egyik sincsen akkor besétálsz az okmányirodába és fizetség ellenében azonnal megcsinálják. Amit esetleg tudnod érdemes, hogy az ujjlenyomat vétel megtagadható bármit is állít a hüle ügyintéző. Minden létező iratodat vidd magaddal amit fellelsz valamelyiket el kell fogadják.

2017. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem járt le, úgy akarod meghosszabbítani, akkor azt hiszem nem kell fizetni. De mondom, minden le van írva az oldalukon.
2017. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"jogsim biztosan mindig lesz."


Ez hol van előírva? Vagy úgy tervezed, hogy már soha többé nem vezetsz?

2017. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!